Premium liiga enim arenenud mängijad 2016 (4)

Pavel Marin tõusis täna Levadias esile ning see on talle ka koondisekutsed toonud. Foto: Brit Maria Tael

Oleme jõudnud hooaja kokkuvõtetega suurimate arenejateni ning see nimekiri pakub väga palju põnevust, sest on ülimalt värske.

Nimelt ei kuulu tänavusse valikusse mitte ühtegi mängijat, kes kuulus sinna mullu. Eelmise aasta valikust umbes pooled on sel aastal sama heal tasemel olnud kui aasta eest ning ülejäänud on ehk isegi teatud mõttes sammu tagasi astunud.

Seekordses valikus on küllalt palju üsna noori mängumehi ning lisaks on mõned "tuhmumas olnud" talendid taas esile kerkinud, kellelt aastate eest palju loodeti ja kes end nüüd taas tõestanud on.

NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid.

Premium liiga enim arenenud mängijad 2016 (tähestikulises järjekorras):

Foto: Jana PiparPavel Dõmov
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg
19 mängu (17 põhis); 1  (0 penaltist); 2 väravasöötu; 0.

Mullu vaid 14 (!) Premium liiga minutit kirja saanud 22-aastane Pavel Dõmov on tänavu end Infonetis korralikult pildile mänginud ja isiklikus arengus suure sammu edasi astunud. Eelmise aasta peamiselt Esiliigas müttamine on sel aastal asendunud isegi ühekordse A-koondise laagriga.

Dõmov on end kogenud Aleksandr Dmitrijevi kõrval tõestanud väga näljase keskväljamehena, kelle vast suurimaks trumbiks ongi isukus. Tal on väga hea taju platsil toimuvast ja leiab seeläbi söötudega häid käike. Võrreldes veidi kaitsvama Dmitrijeviga otsib ta väljakul enam lahendusi just ettepoole.

Hooaja viimases faasis on seoses Sergei Tumasjani tervenemise ja heasse vormi sattumise järel Dõmovi mänguaeg veidi vähenenud, kuid üldkokkuvõttes on keskpoolkaitsjal kirjas korralik hooaeg. Oma täpset jalga on ta tõestanud ühe realiseeritud karistuslöögiga (enamus standardeid on Infonetis ikkagi Dmitri Kruglovi pärusmaa) ning võib vaid põnevusega oodata, mida toob mehele järgmine aasta.

Foto: Brit Maria TaelSvjatoslav Jakovlev
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg
33 mängu (28 põhis); 3  (0 penaltist); 12 väravasöötu; 0.

17-aastaselt siinses meistriliigas oma esimesed minutid teeninud Jakovlev on aastatega samme edasi astunud ning tänavust hooaega Narva Transis võib pidada juba täiesti fenomenaalseks. Mehe aasta on olnud stabiilselt hea ning selle tõestuseks on tal kaukas karjääri parimad statistilised numbrid.

Jakovlev on ründavale mängijale kohaselt piisavalt nahaalne ning hea mõlema jalaga. Seejuures ka tsenderdustes. 12 väravasöötu näitavad ilmekalt tema suurepärast visiooni ja arvestades ka tema häid kiiruslikke omadusi, on tegu väga ohtliku ääremängijaga.

Kui eelmine aasta jäi tal koondisejalgpallis vahele, siis tänavu on ta mänguaega teeninud nii Eesti U-21 kui ka U-23 koondistes. Jakovlevi selle aasta arengule on kindlasti aidanud kaasa tema positiivne ja eluterve ellusuhtumine, millele tuginedes ei karda noormees vaeva näha.

Foto: Brit Maria TaelMarek Kaljumäe
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja, keskkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg
35 mängu (23 põhis); 4  (0 penaltist); 0 väravasöötu; 0.

Legendaarse noortetreeneri Aivar Tiiduse õpilane Kaljumäe siirdus kõigest 18-aastasena Hollandisse, kuid seal tõelist läbilööki ei teinud, misjärel liitus 2011. aastal Levadiaga. Levadias kuivas ta mänguaeg kokku ja see viis ta mullu Narva Transi, kus uuesti lõkkele lõi. Sel aastal on ta tagasi Levadias ning just hooaja teises pooles Igor Prinsi käe all klubi vaieldamatuks võtmemängijaks osutunud.

Vahepeal juba kaduma kippunud talent on mehes taas esile tõusnud ning see hooaeg on Kaljumäe esitused kindlamast kindlaks muutnud. Ta on tugeva kehaga ja kaitsesmängus osav, kuid samas ka korraliku söödu ja löögiga.

Kaljumäe teeb väljakul palju musta tööd ning lõhub korralikult vastaste rünnakuid, kuid mängib sedavõrd puhtalt, et on sel hooajal vaid ühe hoiatuskaardi teeninud. Kui aasta alguses pakkus Levadia mehele vaid aastase lepingu, siis sel hooajal näidatu põhjal vääriks mees juba vähe pikemat ja kindlamat kontrahti.

Foto: Jana Pipar / EJLPavel Marin
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg
28 mängu (15 põhis); 6  (0 penaltist); 5 väravasöötu; 0.

Sarnaselt oma klubikaaslasele Kaljumäele SC Reali taustaga äärepoolkaitsja Marin on alati olnud töökas, kuid sel hooajal oluliselt enesekindlam ja otsustavam. Eelmise hooaja episoodiline roll on tänavu muutunud Levadias kandvaks, kuigi oma mõju mänguajale on mehe suvisel kaitseväeteenistusel.

Samas just pärast ajateenistust on Marini tegutsemine kuidagi veelgi küpsem ja tasakaalukam. Äärepoolikuna on kuus väravat ja viis resultatiivset söötu arvestavad numbrid, kuid ei peegelda võib-olla isegi täielikult tema olulisust.

Ta on tervikuna palju juurde pannud ja see on teinud temast ka Eesti A-koondislase. Kui aasta hakul oli U-21 koondislane, siis praeguseks on tal kirjas täismäng Eesti koondise valikmängust Kreekaga.

Foto: Gertrud AlatareKarl Mööl
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
35 mängu (35 põhis); 6  (0 penaltist); 8 väravasöötu; 0.

Kunagine keskväljamees Karl Mööl lõpetas just oma kolmanda hooaja Nõmme Kaljus ja kui poleks eelviimases voorus Tartu Tammeka vastu kollast kaarti saanud, oleks ülimalt suure tõenäosusega kirja saanud kõik 36 kohtumist algusest lõpuni. Mööl oli juba mullu põhimees, kuid tänavu on ta sellest sammu võrra edasi läinud.

Nimelt on Möölist saanud hindamatu väärtusega lüli, kes väga suure kaitsepanuse kõrvalt on sel hooajal leidnud jõudu ka veelgi efektiivsemalt rünnakutes osaleda. Seda eelkõige parema füüsise arvelt. Kuus väravat ja kaheksa väravasöötu on kaitsja kohta silmapaistev saavutus.

Mööl on lõpuks kaitsesse täielikult sulandumise järel lisanud oma mängu elemendid, mida ta kasutas varem keskväljal ja ründaja all tegutsedes. Kuigi tema viimase kahe aasta koondisejalgpall peitub vaid kahes U-23 koondise matšis, kuulus ta Magnus Pehrssoni ajastul treenerite poolt jälgitavate mängijate hulka ning ei saa välistada, et Martin Reimi käe all astub sammu ka A-koondise suunas, sest tänavune hooaeg oli enam kui korralik.

Foto: Jana PiparHindrek Ojamaa
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg
21 mängu (16 põhis); 0  (0 penaltist); 2 väravasöötu; 0.

16-aastaselt Eesti kõrgliigas oma tuleristsed saanud Henrik Ojamaa noorem vend Hindrek on sealt alates otsinud väga erinevate viisidega oma läbimurde võimalust, kuid on täielikult Eesti tippvutis avanenud just tänavu. Kui Igor Prins ta sügisel püsivalt Levadia põhikoosseisu ennistas, sai klubi taga asjad pidama.

Aasta alguses A-koondises debüteerinud Ojamaa on saanud minutitega kätte enesekindluse ning asjaolu, et mehel on passis kirjas vaid 21 eluaastat, teeb temast endiselt tulevikulootuse.

Ojamaa trumbiks on äärekaitsjale kohaselt kiirus ning talle meeldib moodsa äärena lülituda väga kõrgele rünnakusse. Et ta on kiire, on vastastel raske temast üks-üks duellides mööduda ja iga mängitud mäng on teda oma põhitöös ehk kaitsmises vaid paremaks teinud.

Foto: Imre PühvelKarl Johan Pechter
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 20
Senine hooaeg
34 mängu (34 põhis); 64  (2 penaltist); 0 väravasöötu; 0.

Mullu Karli Küti varjus Tartu Tammeka väravasuul selge number kaks olnud Karl Johan Pechter on kõigest 20-aastasena kirja saanud pea kõik selle hooaja mängud. Vaid ühe kohtumise on ta kaartide tõttu vahele pidanud jätma.

Seejuures on Tammeka tänavu sisse lasknud 65 väravat, samas kui mullu oli see number 96. Märgatav areng mitmel rindel.

Eelkõige on Pechter tänavu näidanud justnimelt stabiilsemaid etteasteid, kuigi eks nooruse uljuse arvelt on ka kalu võrku ujunud. Kui eelmisel aastal oli ta tõrjeprotsent 60, siis selle hooaja kolmveerandi peal oli sama näitaja 72. Kui mullu löödi talle keskmiselt selgelt üle kolme värava mängus, siis tänavu on sama number 1,88.

Foto: Brit Maria TaelHenrik Pürg
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg
15 mängu (15 põhis); 1  (0 penaltist); 1 väravasööt; 0.

Juba 2014. aasta teises pooles 18-aastasena Premium liiga lõhna nuusutanud Henrik Pürg sai mullu kirja tervelt 20 mängu, kuid seda suuresti tänu KTM-i reeglile. Sel aastal alles augustis esimest korda kõrgliigas platsil käinud Pürg on sealt alates Kalju põhikoosseisu kuulunud ja seda mitte pelgalt ülalmainitud reegli pärast.

Pürg on tänavu üllatanud kõiki oma stabiiluse ja küpsusega ning seeläbi on ta Jorge Rodriguese just oma etteastetega pingile mänginud.

Samuti on U-21 koondise pingimehest vähemalt viimaste valikmängude põhjal saanud sinisärgis põhimees. Juurde on ta seejuures pannud tänavu ka jõus, mis tähendas, et enam ei lükanud kogenud ründajad teda ilmtingimata ära nagu tolmu kapinurgalt.

Mark Oliver Roosnupp
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Ründav poolkaitsja, äärepoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg
31 mängu (26 põhis); 5  (0 penaltist); 2 väravasöötu; 0.

Noorteklassides Nõmme Unitedi eest erinevatel hooaegadel mitmeid kümneid väravaid löönud Roosnupp tegi aasta hakul karjääris loogilise sammu edasi, kui pärast kahte hooaega Levadia duubli eest Esiliigas ja seal löödud 36 väravat Paidega laenulepingu sõlmis. Roosnupp nõudis vaid mänguaega ja seda on ta saanud ohtralt. Tasuks vägagi head sooritused.

Kuigi 19-aastane Roosnupp ei ole ühelgi aastal alates jalgpalliga alustamisest nii vähe väravaid löönud kui tänavu, ei ole ta kordagi ka nii kõrgel tasemel mänginud. Varem pigem ründajana toimetanud tehniline välejalg on Paides eelkõige äärel, aga vajadusel ka keskel pallinud.

Roosnupul on väga korralik löök ning tema soolojooksud ja triblingud on terve liiga mõistes väga head. Aasta Eesti kõrgliigas on muutnud ta valminud viljaks. Võib ainult spekuleerida, milliseks oleks tema hooaeg Levadias kujunenud, kuid et tal Tallinna klubiga kontrahti veel aastaks jagub, peaks ta kõikide eelduste kohaselt tänavu näidatu pealt seal oma võimaluse saama.

Foto: Gertrud AlatareJoonas Tamm
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
30 mängu (29 põhis); 2  (0 penaltist); 1 väravasööt; 0.

Eelmisel hooajal ründajana Premium liigaga taasliitunud Tamm näitas Viljandi Tulevikus head väravavormi, mis viis ta Florasse, kus väravasoon ära kadus. Talvel viidi Tamm tagasi keskkaitsja kohale, kus ta Rootsis veedetud perioodi jooksul mängima hakkas ning see on end täielikult ära tasunud.

Tamm on teinud isiklikus plaanis võimsa aasta ja see on toonud talle ka Eesti A-koondise kutsed. Ta on väga pikk, jõuline, kiire ja seejuures hea tehnikaga, mis muudab ta ründajate jaoks tõesti ebameeldivaks vastaseks.

Hooaja jooksul on ta järjest enam oma praegusesse rolli sisse elanud ja kuigi aeg-ajalt teeb ta kaitsja jaoks lubamatuid eksimusi, on ta areng olnud märgatav. Vähese mänguajaga ebakindlast ründajast on saanud koondisevääriline kaitse tugitala.

Napilt jäid valikust välja: Mihkel Ainsalu, Richard Aland (mõlemad Tallinna Flora), Mario Kuokkanen (Rakvere Tarvas), Maksim Lipin (Sillamäe Kalev), Martin Miller (Tartu Tammeka).

Eelmiste aastate meistriliiga enim arenenud mängijad:

2015: 1. Rauno Sappinen, 2. Joseph Saliste, 3. Kevin Rääbis
2014
1. Karol Mets, 2. Manucho, 3. Ilja Antonov
20131. Rimo Hunt, 2. Aleksei Jahhimovitš, 3. Trevor Elhi
2012
1. Ilja Antonov, 2. Karl-Eerik Luigend, 3. Karol Mets
20111. Marko Meerits, 2. Ken Kallaste, 3. Hannes Anier
20101. Jüri Jevdokimov, 2. Siim Luts, 3. Albert Prosa
20091. Sander Puri, 2. Igor Morozov, 3. Andero Pebre
20081. Sander Puri, 2. Henri Anier, 3. Sander Post
20071. Taijo Teniste, 2. Kaimar Saag, 3. Jarmo Ahjupera
20061. Nikita Andrejev, 2. Ats Purje, 3. Andrei Sidorenkov
2005: 1. Tarmo Neemelo, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Sander Puri 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

karl   •  
(82.131.87.***)
sõber karl mida sa teed seal kaitses? räägi frantsseviga ja mine kümne peale ja löö 20 järgmisel hooajal
Sini Must ja Valge   •  
(85.253.134.***)
Karl on leidnud ennast tema jaoks sobival kohal ja Frantsev on suutnud ta seal mängima panna. Koondise perspektiivis õige suund! Eelmiste hooaegadega võrreldes oluliselt parem, aga peamängu, söödutäpsuse ja tsenderduste kallal peaks vaeva veel nägema...
Veidi halb sõnastus   •  
(2001:7d0:82f9:9280:c5f.***)
"16-aastaselt Eesti kõrgliigas oma tuleristsed saanud Henrik Ojamaa"
Jah   •  
(212.121.112.***)
Tsenderdusi Karl annab. Pigem tuleks vaadata ründeosakond realiseerimise osas

Sisene
EESTI KLUBID EUROSARJAS
VÄLISMAAL TOIMUS
NIMEKIRJAD
KARIKAVÕISTLUSED
VALITSUS OTSUSTAS
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Eurovastane Dinamo on Florale eeskujuks, aga Eesti liigajalgpallile hoiatuseks
Antonov otsib sõjaolukorras Armeeniast pääseteed: pole öeldud, et oled pask mängija, mine ära, aga selle treeneriga ma platsile ei saa
SILM JA KÕRV PEALE!
Mikker külge! 90 minutit luubi all olnud Koppel: kui mäng hakkab, siis ma olen väga-väga siniste prillidega
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
21
15
0
6
54:24
45
3.
Nõmme Kalju FC
21
13
3
5
41:13
42
4.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
5.
Viljandi JK Tulevik
21
9
1
11
26:37
28
6.
Tartu JK Tammeka
22
6
6
10
23:35
24
7.
JK Narva Trans
22
5
5
12
21:33
20
8.
Tallinna JK Legion
22
5
5
12
17:37
20
9.
FC Kuressaare
22
4
7
11
21:43
19
10.
JK Tallinna Kalev
22
2
3
17
11:57
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T, 19.00 Welco  - Kuressaare (karikavõistlused)
  • K, 19.00 Kalju - Tulevik (Premium liiga)
  • N, 19.00 PJK - Elva (Esiliiga)
  • L, 16.00 Kuressaare - Kalev (Premium liiga)
  • P, 13.00 Flora - Tulevik (Premium liiga)
  • P, 13.00 Kalju - Legion (Premium liiga)
  • P, 16.00 Flora - Saku (naiste meistriliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
45
Nõmme Kalju FC
42
Tallinna FCI Levadia
41
Viljandi JK Tulevik
28
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
Tallinna JK Legion
20
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK