Premium liiga parimad noored ja vanameistrid 2016 (12)

Foto: Gertrud Alatare

Hoiame kokkuvõtete gaasipedaali sügaval põrandas kinni: täna toome teieni toimetuse südameid võitnud parimad noored ning veteranid.

Käimasolevat hooaega iseloomustab pigem soliidsemas eas mängijate domineerimine. Mitmed kolmekümnendates asuvad jalgpallurid on suutnud läbivalt hooaja lõikes korralikku vormi ning klassi näidata ning selle arvelt on tõenäoliselt veidi vähenenud ka noorte talentide esiletõus ning seda eriti just mitmes kõrgliiga koorekihi tiimis.

Noorte teatava mänguajanappuse tõttu meistriliiga võimuladvikus nihutame Soccerneti uuriva luubi aga liigatabeli teisele poolele, kust võib leida nii mõnegi lihvimata teemanti. On selge, et lõppeva hooajaga tõmbavad karjäärile joone alla mitmed oma küla legendid, mistõttu võib just noorte vutimeeste nimistu osutuda spikriks järgmisel hooajal säravate talentide osas?

Soccernet.ee liigitab 1998. aastal ning hiljem sündinud pallurid noormängijateks ning veteranideks 1983. aastal ning varem sündinud mängijad.

REKLAAM

NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid.

Premium liiga parimad noored (tähestikulises järjekorras):

Foto: Jana PiparJako Kanter
Klubi: Pärnu Linnameeskond
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 09.01.1998 (18)
Senine hooaeg
20 mängu (17 põhis); 0  (0 penaltist); 0 väravasöötu; 1 ; 0.

Pärnu Linnameeskonna noor kaitsja alustas hooaega peamiselt Pärnu Jalgpalliklubi eest väljakul käies, kuid mida soojemaks kevad läks, seda rohkem hakkas Marko Lelov ka kaitsemeest mängitama.

Järjepanu hakkas Kanter teenima täismänge selliste tiimide nagu Tallinna Infoneti kui ka Tallinna Levadia vastu, näidates, et pallur on suutnud piisavalt tugevalt Lelovi eelistuses kanda kinnitada.

Mängulises plaanis ei paista 18-aastane nooruk millegi erilisega esiti silma, kuid samas puuduvad mehel ka ilmsed nõrkused, mis omakorda jätab jaanuarikuus täisealiseks saanud pallurile kõik eeldused korraliku kogemustepagasi omandamiseks.

Foto: Liisi TroskaMario Kuokkanen
Klubi: Rakvere Tarvas
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 17.06. 1999 (17)
Senine hooaeg
31 mängu (24 põhis); 1  (0 penaltist); 0 väravasöötu; 4 ; 0.

Kõigest teist aastat täiskasvanute sarjades palliv Kuokkanen oli Premium liiga uustulnuka Rakvere Tarva hooaja üks eredamaid tähti, arenedes hooaja vältel silmnähtavalt.

Esiti kõrgliiga füüsilise mängupoolega veidi hädas olnud, kuid seejärel täiesti arvestatavaks kõrgliiga keskväljameheks tõusnud Kuokkaneni näol on tegemist kastist-kasti poolikuga, kellel on oma vanuse kohta hämmastavalt terane mängulugemine.

Kõigest 17-aastane talent läheb tõenäoliselt 2016. aasta ajalooraamatusse, kui Premium liiga hooaja noorima värava autor - oktoobrikuu keskel sahises Kuokkaneni sooritusest Kanteri koduklubi võrk.

Foto: Brit Maria TaelNikita Savenkov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 28.07.1998 (18)
Senine hooaeg
25 mängu (17 põhis); 0  (0 penaltist); 1 väravasööt; 1 ; 0.

2016. aastal alatihti koosseisuprobleemide küüsis vaevlevas Transis said järjepanu varbaid Premium liiga vette kasta mitmed noored idavirulased, kuid üks neist jäi teistest võrdlemisi kindlamini koosseisu pidama.

Nikita Savenkovist kujunes hooaja möödudes Roman Nesterovski kõrvale vääriline partner, kes ka innukalt omale antud mängimisvõimalust kasutas.

Eriti olulist rolli on 18-aastane mänginud Adjam Kuzjajevi meeskonnas just hooaja viimases faasis, olles hetkel saanud kirja koguni kaheksa järjestikust täismängu.

Foto: Liisi TroskaAnder Ott Valge
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Ründaja
Vanus: 20.10.1998 (18)
Senine hooaeg
 13 mängu (6 põhis); 2  (0 penaltist); 2 väravasöötu; 0 ; 0.

Hooaja alul ei olnud Valgel kuigi suurt šanssi pääseda Paide põhitiimi eest väljakule kuna Meelis Roobal oli ees kasutada taaskordselt resultatiivset hooaega tegev Eestimaa Südame väravamasin Vjatšeslav Zahovaiko.

Kuid mida aeg edasi, seda rohkem JK Loo noor kasvandik Linnameeskonna koosseisus figureerima hakkas. Hooaja lõpuotsas asus Paide tasapisi tegelema ka ettevalmistustega post-Zahovaiko ajastuks, mistõttu hakkas järjest rohkem nägema väljakul ka Valget.

Oma aja ära oodanud Valge on kerkinud aga Roobale arvestatavaks valikuvariandiks eesliini mehitamisel ning seda kinnitas ka mänguaja tihenedes meistriliiga debüütvärava saabumine, mis leidis aset septembrikuu lõpu mängus Tammeka vastu.

Foto: Gertrud AlatareMagnus Villota
Klubi: Pärnu Linnameeskond
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 11.02.1998 (18)
Senine hooaeg
27 mängu (27 põhis); 0  (0 penaltist); 0 väravasöötu; 8 ; 1.

Villota resümeed vaadates ei julgekski kohe pakkuda, et tegemist on alles 18-aastase vägilasega - 27 osaletud kohtumises on neist kõigis kuulunud Villota põhikoosseisu, saades sealjuures neist 25 kirja täismängu.

Teise pärnakana meeldejäävaimate noorte listi kuuluva Villota näol on tegemist ka küllaltki kaardilembese kaitsemehega, kuid samas tuleb arvesse võtta ka antud tõsiasja ümbritsevaid asjaolusi. Peamiselt liigatabeli lõpuossa kuuluval Pärnul tulebki tegeleda enamus vastastega mängides peamiselt kaitsetööga ning nagu öeldakse ka kõige eeskujulikeimates seltskondades: tegijal juhtub.

Mõned korrad hooaja vältel moodustas Villota oma keskkaitsepartneriga, kogenud Karl Palatuga, tõelise tugitandemi, millest läbi kumanud kompromissitu võitlustahe aitas pärnakate muidu pooltühjana seisvasse punktilaekasse tuua nii mõnegi märkimistvääriva skalbi.

Napilt jäid valikust välja: Vadim Mihhailov (Narva Trans), Markus Poom (Tallinna Flora), Rait Läll (Tartu Tammeka).

Eelmiste aastate parimad noormängijad:

2015: 1. Kaspar Mutso, 2. Michael Lilander, 3. Jan Kokla
2014: 1. Matvei Igonen, 2. Rasmus Tauts, 3. Rauno Sappinen
2013: 1. Matvei Igonen 2. Rauno Sappinen 3. Mihkel Ainsalu
2012
1. Riido Reiman, 2. Rene Puhke, 3. Aleksandr Volkov
2011
1. Hannes Anier, 2. Karol Mets, 3. Artur Pikk
20101. Marko Meerits, 2. Maksim Podholjuzin, 3. Kaarel Torop 
20091. Joonas Tamm, 2. Andero Pebre, 3. Taavi Viikna
20081. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
20071. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
20061. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Premium liiga parimad vanameistrid (tähestikulises järjekorras):

Foto: Soccernet.eeAleksandr Dmitrijev
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Kaitsev poolkaitsja
Vanus: 18.02.1982 (34)
Senine hooaeg
29 mängu (29 põhis); 0  (0 penaltist); 1 väravasööt; 10 ; 0.

Pikka juttu Dmitrijevi iseloomustamisel oleks patt vuristada: analüüs peab olema  sama konkreetne ning resoluutne nagu seda on ka meie uurimisalusele aastaid leiva lauale toonud mängustiil.

Käimasoleval aastal teenitult oma 100. koondisemängu kirja saanud Dmitrijev on ka 34-aastasena endiselt omal positsioonil kvaliteetseim. Miks muidu oleks Dmitrijev rahulikult üle elanud ka koondise peatreenerivahetuse, kuuludes sama olulise pallurina ka Martin Reimi valikusse.

10 kogutud päikesevärvi kaarti näitab, et vanale koerale uusi trikke enam ei õpeta. Aga ega Dmitrijev vajagi neid juba ammu: just aastaid kestev kvaliteetne stabiilsus oma rollimängija staatuse ülesputitamisel teeb Dmitrijevist tõenäoliselt ka pensionieas üliolulise lüli tiitlijahti pidava meeskonna juures.

Foto: Gertrud AlatareVitali Teleš
Klubi: Nõmme Kalju
Vanus: 17.10.1983 (33)
Senine hooaeg:
35 mängu (35 põhis); 26 (1 penaltist); 30.

Parimasse kiipriikka jõudev Vitali Teleš ei ole viimaste aastate jooksul endale suurt ärakukkumist lubanud. Vastupidi: tasub taaskord mainida fakti, et oma viie hooajaga Kalju särgis on pidanud meeskonna kapten vahele jätma kõigest ühe liigamängu!

Siiani vägagi teraste refleksidega väravavaht on olnud ilma erilise üllatuseta suur osa Kalju tänavusest tiitlirallist ning poleks ka patt hinnata kõrgelt just Teleši panust fakti, et enne viimast vooru on nõmmekad lubanud endale hooaja vältel lüüa kõige vähem väravaid.

Hetkel ei paista aga miski Teleši kaljukindlana püsivat trooni ohustavat. Võibolla on ehk aastatega hakanud tihenema mehe iseleiutatud poolprohmakate arv, kuid harvad on juhused, kus iseendale supi keetnud Teleš kiire vigadeparandusega ei reageeriks.

Foto: Imre PühvelKristjan Tiirik
Klubi: Tartu Tammeka
Vanus: 25.08.1982 (34)
Senine hooaeg:
34 mängu (34 põhis); 12 (3 penaltist); 2 väravasöötu; 20.

Üks kahest ründelegendist, kes lisaks Soccernet.ee parimate vutivanade hulka kuulumisele tänavuse hooaja päris viimase lõpuvilega ka tippvuti putsad riiulile tolmu koguma saadab.

Tirka hüüdnime kandev legendaarne edurivimees lahkub Eesti suurelt vutiareenilt tõepoolest supervormis mehena, olles enda viimasel hooajal suutnud sahistada vastaste võrku koguni 12 korral.

Samuti on Tiirik musternäide sellest, kuidas hoida oma mänguoskusi piisavalt relevantsetena ka kõrgemas pallurieas, sealjuures mängijana tähtsust säilitades. Igaljuhul seisab tartlastel ees järgneval hooajal vastutusrikas ülesanne leida Tammeka suurimale väravakütile vääriline asendaja.

Foto: Soccernet.eeVladimir Voskoboinikov
Klubi: Tallinna Infonet
Vanus: 02.02.1983 (33)
Senine hooaeg:
 29 mängu (20 põhis); 12 (1 penaltist); 2 väravasöötu; 60.

Esimest hooaega Tallinna Infonetis palliv Voskoboinikov ei ole pealtnäha ründajavaistu kaotama hakanud, kui 29 mängu jooksul on mehe nimel enne viimast vooru tosin tabamust.

Eelmisel hooajal Nõmme Kalju eest heideldes pidi pikakasvuline edurivimees jätma mitmeid mänge just vigastuste tõttu vahele.

Tänavu on kogenud ekskoondislane leidnud taas teatava vormitaseme, mis lubab tiitlinõudleja tiimis kandvat rolli mängida.

Foto: Gertrud AlatareVjatšeslav Zahovaiko
Klubi: Paide Linnameeskond
Vanus: 29.12.1981 (34)
Senine hooaeg:
30 mängu (21 põhis); 19  (5 pen.); 12 väravasöötu; .

Teine ründetuus, kes käimasoleva hooajaga kõrgemal tasemel vutikarjäärile ilmselt rasvase joone alla tõmbab.

Järjekordne meeleolukas hooaeg selja taga ning Zahovaiko on ka tänavu jätkanud oma igapäevatöö kõrvalt väravate löömist Eesti jalgpalli kõrgeimal tasemel. Alati keevaliselt endast kõik väljakule jätva Zahovaiko kangelasteod leidsid tee isegi Itaalia meediasse, kus mees ristiti "Eesti Tottiks".

Mis viga sellises staatuses karjäär lõpetada. Samas tuleb tõdeda, et Paide ründetuusa meistriliigast taandumisel kaotab kogu liiga ühe tõeliselt värvika kuju, kes juba nii mitmel Premium liiga hooajal lustlikult tooni andnud on.

Napilt jäid välja: Deniss Malov (Sillamäe Kalev), Andrei Kalimullin (Tallinna Infonet), Tarmo Neemelo (Nõmme Kalju).

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

2015: 1. Vjatšeslav Zahovaiko, 2. Joel Lindpere, 3. Kristjan Tiirik
2014: 1. Taavi Rähn, 2. Andrei Kalimullin, 3. Felipe Nunes
2013
1. Andrei Kalimullin 2. Konstantin Nahk 3. Stanislav Kitto
2012
1. Sergei Terehhov, 2. Kristen Viikmäe, 3. Urmas Rooba
20111. Teet Allas, 2. Martin Kaalma, 3. Marius Bezykornovas
20101. Konstantin Nahk, 2. Sergei Terehhov, 3. Andrei Kalimullin
20091. Konstantin Nahk, 2. Aleksei Naumov, 3. Dmitri Skiperski
20081. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
20071. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

?   •  
(217.71.46.***)
Pärnust Kanter ja Villota, kuid mitte neist kahest universaalsem ja parem Lukka?
jalka   •  
(80.235.126.***)
Miks mitte Sorga?
Hmm   •  
(213.168.13.***)
Sorga pole ju nii palju PL's mänginudki. Arvan et Valge ja Kuokkanen on kõige teravamad.
hallo   •  
(83.179.207.***)
hallllllllo inimesed??? mida teeb siin koukkanen??? nagu hunnik ōnnetust liigub ta seal platsil
pm   •  
(2a01:110:9008:1::.***)
Huvitav on see, et neist neljast 98 sünniaastaga poisist on ainult Villota oma vanuseklassi Eesti koondises põhitegija (Savenkov ei ole nimekirjastki läbi käinud) ja ka Koukkanen ei ole oma vanuste poiste koondise põhitegija. Siin oleks nagu mingi vastuolu.
To pm   •  
(194.150.65.***)
Vastuolu näed siis, kui Tarvas järgmine hooaeg Esiliigas duublite vastu mängib. Ehk kui Tarvas on duublitest (loe: noortekoondislastest) üle, siis on sinu märkus õigustatud. Eelmise hooaja põhjal tuleviku ennustamine on libe tee, aga pakun et Tarvas jääbki sinna esikolmiku järgi sörkima. Santosega paras paar.
to "to pm"   •  
(176.46.5.***)
individuaaloskused ja klubi edukus on kaks eri asja.

mis puutub nortekoondiseid siis flora nime pole siin tabelis ühtegi,
niiet vastuolud täiesti reaalsed.
Jaan Kerner   •  
(108.171.129.***)
Edu! Jõudu ja jaksu talle!
tark   •  
(90.190.116.***)
Villota ja Zahovaiko
jah   •  
(82.131.116.***)
mario on ääreline mangija
Pehrso   •  
(85.76.98.***)
Peale Käidi pole ühtegi koondise tasemel noort see aasta kahjuks
ei tea hetkel   •  
(195.222.14.***)
mitte ühtegi meest premiumliigas kes suudaks palli alla võtta ees samamoodi nagu zahho. Lillekesed on kõik natuke :(

Sisene
LIVERPOOLI TABAS JÄLLE KRAHH
Jälle null, jälle kaotus, jälle krahh. Oleme ausad, Liverpooli mõõn on nüüd suuremat sorti kriis!
PÕNEV JALGPALLIÕHTU
Tunnikontroll | Kui palju mäletad lõppenud hooajast?
VÄLISMAAL TOIMUB
FLORA EDURIVI
Valus hoop: karm vigastus sunnib Eesti koondise ründaja sügiseni väljaku kõrvale
PREMIUM LIIGA
TUNJOVI SEIKLUS ITAALIAS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK