Premium liiga parimad kaitsjad 2017 (3)

Mullune võitja Ofosu Appiah on tänavu vigastustega maadelnud ja jäi kindlalt valikust välja. Foto: Brit Maria Tael

Miinuskraadid on saabunud, Premium liiga lõpp ukse ees ning see tähendab vaid üht: on aeg Soccerneti traditsioonilisteks meistriliiga hooaja kokkuvõteteks, mis kulmineeruvad ühes hooajaga ja misjärel algab reaalne parimate selgitamine. Alustame kaitsjatega.

Alates tänasest kuni hooaja lõpuni ilmuvad igal Premium liiga mänguvabal päeval kokkuvõtted, milles Soccernet.ee toimetus on ühise hääletuse tulemusel välja toonud parimad ja halvimad mitmes erinevas kategoorias. Selle eesmärk on panna teie, heade lugejate, ajud juba praegu ragisema ja kaasamõtlema, et siis päev pärast hooaja lõppu ehk 5. novembril avaneval suurel hääletusel valikud teha.

Nädala jooksul saab igaüks kõikides kategooriates valida oma meelepäraseimad vutimehed ja selle tulemusel selgub lõpuks Premium liiga 2017. aasta fännide lemmik, aga ka iga kategooria parim. Soccerneti pakutavad kokkuvõtted on selle kõige juures vaid toimetuse nägemus ja abi valikute tegemisel. Lõplikult otsustate aga just teie!

Traditsiooniliselt saavad kokkuvõtted alguse parimate kaitsjate valikuga. Siinkohal lähtume proportsionaalsest süsteemist: nii kaitsjaid kui poolkaitsjaid toome välja tosin, ründajaid kaheksa ja väravavahte neli. Seega igas liinis on valik piisavalt piiratud ja samas lai. Muudes kategooriates (parimad treenerid, fännid, üleminekud jne) on valikute arvud varieeruvad. Tänavuses kaitsjate valikus on tuttavaid nimesid nii eelmisest aastast, aga ka uusi tulijaid. Mullu parimaks valitud ja ka kogu liiga fännide lemmiku tiitli teeninud Ofosu Appiah jäi sel aastal meie valikust üldse välja.

REKLAAM

NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 5. novembril ja suletakse täpselt nädal hiljem, 12. novembril.

Premium liiga parimad kaitsjad 2017 (tähestikulises järjekorras):

Foto: Brit Maria TaelArtjom Artjunin
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Kesk- ja vasakkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
30 mängu (30 põhis); 1  (0 penaltist); 2 väravasöötu; .

2013. aastal selles kategoorias võidutsenud Artjunin naasis talvel pärast mõneajast klubita olekut ja eelnevalt Poolas mängimist tagasi Levadiasse ja kerkis koheselt põhimeheks. Igor Prins tõi välja mehe universaalsuse, pannes omale keskkaitses nime teinud mehe mängima vasakkaitsesse - täpselt nagu ta oli teinud mõned aastad varem. Tänaseks on mees sel hooajal mänginud pea võrdselt nii vasak- kui keskkaitses. Sõltuvalt sellest, kes temaga koos väljakule pandud on.

Artjunin on kaitsja, kes teeb alati oma ära. Kaitses tema pealt ei kärise, rünnakul annab oma võimsa vasaku jalaga käike juurde. Tulevikule lõi sedasama vasakut jalga kasutades värava otse karistuslöögist.

Kuigi on füüsiliselt suur ja mitte kõige väledam, siis on domineeriva mängustiiliga Levadias modernse äärekaitsjana igati korralikult hakkama saanud, keskel on end mõistagi veelgi kodusemalt tundnud.

Foto: Brit Maria TaelGando Biala
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Äärekaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg
26 mängu (25 põhis); 5  (0 penaltist); 5 väravasöötu; .

Eelmisel hooajal tõelise komeedina siinsesse liigasse maandunud Kameruni noormees ei teinud sel hooajal nii suurt sammu edasi, kui oodati, kuid oli endiselt kõrgel tasemel. Suudab mängida mõlemas äärekaitses, kõikjal poolkaitses ja vajadusel ka rünnakul. Tõenäoliselt on kogu liiga kõige universaalsem vutimees.

Kuigi on küllalt lühikest kasvu, siis oma atleetlikkusega on võimsa hüppega ning seeläbi üllatavalt tugev ka peaga mängus. Tema suurimaks trumbiks on kiirus ja tehnilisus. Mullu oli ta panus rünnakul suurem, kuid tänavu pidi ta ise seal ka vähem korraldama, sest Levadial on olnud liiga võimsamaid eesliine.

Et ta leping kestab klubiga veel kaks aastat, võib temast peagi Levadia KTM (klubis treenitud mängija) saada. Väljakul stabiilse mängupaiga leidmisega võiks ilmselt sammu veelgi edasi astuda. Potentsiaali on meeletult.

Foto: Brit Maria TaelIgor Dudarev
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
29 mängu (29 põhis); 2  (0 penaltist); 8 väravasöötu; .

Sillamäe keskkaitsjast sai Levadias väga sujuvalt ja kiirelt äärekaitsja. Äärele sobib ta lausa üle ootuste hästi ja on sel positsioonil mängides mööda saatnud erakordselt soliidse hooaja.

Levadia kaitses on alati mänginud hirmkõvade löökidega mehed ja Dudarev ei ole erand. Oma kauglöökidega on närveerima pannud kõik väravavahid, sest suudab pommid teele panna mõlema jalaga. Lisaks sellele on korralikud ka tema tsenderdused.

Kirja on tänaseks saanud kaks tabamust ja koguni kaheksa väravasöötu. Lisaks teenis ühe penalti ja andis tsenderduse, millest Jürgen Lorenz omavärava lõi. Tundub nagu vana kala, kuid on tegelikult kõigest 24-aastane. Eelnevalt sai kõvasti kiitust ründefaasi tegude eest, ent on vähemalt sama tubli ka oma põhitöö ehk kaitsmise juures.

Foto: Imre PühvelKaarel Kiidron
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg
30 mängu (29 põhis); 5  (2 penaltist); 3 väravasöötu; .

Tammeka tõeline liider. Tema hääl on kõige valjem, sõnad kõige vängemad ja tihtipeale ka teod kõige vägevamad. Tammeka on tihti tema näoga: alati võitluslik ja kui tal on hea päev, on ka Tammekal ning vastupidi.

Tõele au andes ei olnud tänavu nii heal tasemel kui mullu ja Jürgen Lorenziga mängiti tartlaste kaitsetuumikus üsna võrdselt, kuid oma panusega rünnakul aitas Kiidron taas mitmeid olulisi punkte võtta. Kaheksa resultatiivsuspunkti on keskkaitsja kohta kõva näitaja.

On kogu liiga üks võimsamaid õhuvõitlejaid, ent seejuures ka hea jalaga. Seda üllatavamana on mõjunud mõned tartlaste jaoks fataalseks saanud Kiidroni eksimused. Samas need asjad saab Sepa staadioni prints andeks, sest see, kuidas ta omaenda suure töö tulemusel ehitatud Sepa jalgpallikeskuse Premium liiga avamängus valitseva meistri võrku staadioni avavärava lõi ja sellega Tammeka hooaja ühe vingeima tulemuseni viis, ei unune ühelgi ülikoolilinna vutisõbral.

Foto: Brit Maria TaelDmitri Kruglov
Klubi: Infonet
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 33
Senine hooaeg
30 mängu (29 põhis); 4  (2 penaltist); 12 väravasöötu; 0.

Koondise raudvara on statistiliselt liiga kõige suurema ründepanusega kaitsja. Kõikidest Premium liiga mängijatest on 12 väravasöödust enamat suutnud seni vaid kolm meest. Kruglov on pika puuga kõige rohkem täpseid tsenderdusi andnud mängija ja troonib ka kasti antud söötude pingereas.

Martin Reimi poolt Eesti liiga parima vasaku jalaga meheks ristitud Kruglov on hea ka standardolukordades, üllatades aeg-ajalt ise löökidega või andes kasti teravaid rebitud palle.

Kasvava vanusega on kaotanud kiiruses ja seetõttu pole kaitsefaasis enam oma parimate päevade tasemel, kuid on siiski korralik.

Foto: Brit Maria TaelKarl Mööl
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg
33 mängu (33 põhis); 7  (0 penaltist); 8 väravasöötu; .

Paljude arvates kogu liiga kõige stabiilsem jalgpallur. Selle tõetuseks on koguni viiel korral pääsenud Soccerneti kuu sümboolsesse koosseisu ja see on ühtlasi antud arvestuses rekord, mida ta jagab Zakaria Beglarišviliga.

Mööl on kiire, täpne ja osav. Kaitses ei ole kerge teda üle mängida; rünnakul ta võtab ette, triblab, lööb väravaid, annab häid tsenderdusi ning otsustavaid sööte. On tihti üleplatsimees. Paneb alati täiega, mängib hingega, tegutseb targalt ja on seeläbi Kalju liidriks tõusnud.

On ka stabiilne koondislane, kuigi Sinisärgis mänguaega ei teeni, sest sama stabiilne Taijo Teniste mängib iganädalaselt lihtsalt veidi kõrgemal tasemel. Märkimist väärib veel kaitsjana löödud kübaratrikk. Sümbioosina targast kaitsemängust ja teravast tegutsemisest rünnakul on üks Premium liiga Fantasy suurimaid punktitoojaid ja seeläbi popuplaarsemaid valikuid.

Foto: Oliver TsupsmanMaksim Podholjuzin
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
34 mängu (34 põhis); 1  (0 penaltist); 0 väravasöötu; .

Endisest äärekaitsjast on saanud Levadia kaitse tuum. Väliselt kujult ei ole keskkaitsja moodi, kuid täiesti teisest maailmast mängulugemise ja tehnika pealt on saanud Levadias asendamatuks. On surunud igipõlised keskkaitsjad Dudarevi ja Artjunini äärtele ja mängib oma kohal alati, ükskõik millest hoolimata. Nii pididki Artjunin ja Tabi Manga varieerima, kumb, vastasest sõltuvalt, Podholjuzini kaitsepartneriks sai.

Lausa nauding on vaadata tema liikumise intelligentsi - ülimalt tark ja hea tunnetusega mängija. On liiga kõige suurem ja täpsem sööduandja, olles tänaseks sihtmärgini toimetanud 1908 passi, mis annab söödutäpsuseks lausa 91%. Võidab üle 70 protsendi õhuvõitlustest ja kaitsefaasi duellidest. Teeb mängus keskmiselt üheksa vaheltlõiget (liiga paremuselt teine näitaja) ja võidab sama palju lahtiste pallide olukordi (samuti liiga paremuselt teine näitaja).

Kahju, et nooruse lolluste tõttu on koondise uks tema jaoks suletud. Kuigi on vaid 24-aastane, lõpetab juba oma seitsmendat hooaega Levadia põhimehena. Tänavune oli neist individuaalselt ilmselt vägevaim ja ühtlaseim.

Foto: Brit Maria TaelJoseph Saliste
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg
33 mängu (32 põhis); 0  (0 penaltist); 2 väravasöötu; .

Markus Jürgensoni lahkumise ja Kevin Aloe vigastuse tõttu alustas hooaega Floras põhivasakkaitsjana ja tuli imeliselt toime. Arno Pijpersi mänguplaan sobis endisele ääreründajale, täpselt nagu ka talle ulatatud usaldus.

Jalgpallurile tähtsad kiirendus ja suunamuutused on kõval tasemel ning oma äärel suudab toimetada korraliku ekspressrongina. On Premium liiga üks kõige suuremaid söötjaid ja ka tsenderdajaid, kuid kui lühikese passi puhul on täpsusega kõik korras, siis kõrgete pallide puhul on täpsuse osas veel pikk tee minna.

Jõuab tihti rünnakutele ja esimeste sammude kiiruse pealt võtab tihti ka vigu välja, kuid noore mehena annab just rünnaku efektiivsust parandada. Oma tausta arvestades on kaitses küllaltki korralikult hakkama saanud. Hooaja teises pooles jõud veidi rauges, kuid terviklikult vaadates kindlasti tugev aasta.

Foto: Brit Maria TaelJoonas Tamm
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg
32 mängu (32 põhis); 2  (0 penaltist); 2 väravasöötu; .

Arno Pijpersi poolt liiga parimaks kaitsjaks tituleeritud Tamm on teinud tõesti fantastilise hooaja. Ta on kiire, tugev, tehniline. Kui Madis Vihmanni vigastuse järel Flora kaitse auku vajus ja Tamme paarilised vahetusid, oli tal ka kohati raske ja tuli mõningaid ebaõnnestumisi sisse, ent aasta lõikes oli särav.

Head esitused on hoidnud teda püsivalt ka koondise nimekirjas - veelgi enam, mees murdis sügisel omal vanal kohal ehk ründeliinis pea kõikide eestlaste südamesse. Seda nii väravate kui resultatiivsete söötudega. Floras on oma liistude juurde jäänud, kuid Ida-Virumaa klubide ja Pärnu vastu on suutnud resultatiivsuspunkte koguda.

Statistika põhjal on ta liiga üks parimaid õhuvõitlejaid, võites 76% õhuduellidest. Koos Levadia mehe Podholjuziniga on võrdselt kirja saanud 19 nullimängu, mis on hetkel väljakumängijate hooaja tippmargiks. On selle aasta põhjal kõige tõenäolisem kaitsja, kes talvel kodumaa tolmu jalge alt pühib.

Foto: Brit Maria TaelDeniss Tjapkin
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg
32 mängu (32 põhis); 2  (0 penaltist); 1 väravasööt; .

Sarnaselt Dudarevile mees, kes tuli keskmiku Sillamäe ridadest ja murdis end absoluutses tipptiimis koheselt võtmemängijaks. Pikkusest tulenevalt on võitnud arvuliselt kõige rohkem õhuvõitluseid, lisaks on oma pikkade jalgadega võitnud ka arvuliselt enim kaitsefaasi duelle.

Lisaks sellele on tal väga tugev löök, olulises Flora purustusmängus lõi selle abil ka värava.

Kuna on varem aastaid keskpoolkaitses mänginud, on ka söötudega osav ning vajadusel mõnel korral ka Kaljus kaitsvat poolkaitsjat etendanud. Keskkonnamuutus on ta uuele tasemele viinud.

Foto: Jana PiparMaximiliano Ugge
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg
26 mängu (26 põhis); 1  (0 penaltist); 3 väravasöötu; .

On vigastuste tõttu pidanud mõned mängud vahele jätma, kuid on Kalju kaitseliinis liidri rollis. Saab hakkama nii õhus kui maal ehk itaallasele omaselt oskab kaitsta. Miinuseks on kehv kiirus, kuid võimalusel kompenseerib seda oma keha tugevusega.

Rünnakutel ja standardolukordades ei ole kõige ohtlikum suutnud olla, kuid eks olude sunnil vahelejäetud kohtumised röövisidki kindlust.

Samas InStati statistika põhjal on just Ugge kõikide kategooriate koondtulemusi arvestades kogu liiga keskkaitsjatest kõige kõrgema reitinguga.

Foto: Brit Maria TaelMadis Vihmann
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg
24 mängu (23 põhis); 6  (0 penaltist); 1 väravasööt; .

Nikita Baranovi välismaale lahkumine avas talle ukse, kuid Vihmann murdis piltikult öeldes ikkagi kogu seina maha. Juba talve lõpuks oli mees võrreldes eelmise hooajaga mitu sammu edasi astunud ja koos Tammega moodustasid nad võitmatu duo.

Alustas hooaega meeletu resultatiivsusega ja oli ühel hetkel isegi kogu Flora parim väravalööja. Sai jala isegi koondiseukse vahele, kuid siis tuli vigastus, mis teda kaks kuud platsilt eemale hoidis. Vihmanni 23 algkoosseisumängust on Florale värav löödud vaid seitsmes. Vahepeal trauma tõttu puudutud 10 mängus löödi Florale värav aga samuti seitsmes.

Vihmann on liiga kõige parem õhuvõitleja, olles võitnud 79% õhuduellidest. Kuigi on liikumiselt veidi kohmakas, siis on ka palliga väga palju tugevamaks muutunud. Kõik eeldused on olemas, et temast võiks kunagi saada koondise jaoks oluline lüli.

Napilt jäid valikust välja: Bi Sehi Elysee Irie, Andrei Kalimullin, Aleksandr Kulinitš.

Eelmiste aastate meistriliiga parimad kaitsjad:

2016: 1. Ofosu Appiah, 2. Dmitri Kruglov, 3. Karl Mööl
2015
1. Gert Kams, 2. Enar Jääger, 3. Markus Jürgenson
2014
1. Karol Mets, 2. Artjom Artjunin, 3. Ken Kallaste
20131. Artjom Artjunin, 2. Ken Kallaste, 3. Alo Bärengrub
20121. Igor Morozov, 2. Alo Bärengrub, 3. Karol Mets
20111. Karl Palatu, 2. Alo Bärengrub, 3. Gert Kams
20101. Karl Palatu, 2. Gert Kams, 3. Igor Morozov
20091. Igor Morozov, 2. Aleksei Naumov, 3. Taijo Teniste
20081. Marek Lemsalu, 2. Alan Arruda, 3. Teet Allas
20071. Marek Lemsalu, 2. Alo Bärengrub, 3. Deniss Malov
20061. Marek Lemsalu, 2. Alo Bärengrub, 3. Timo Teniste
2005: 1. Tomas Rimas, 2. Sergei Hohlov-Simson, 3. Dmitri Kruglov 

Kommentaarid

heino   •  
(195.78.71.***)
"On ka stabiilne koondislane, kuigi Sinisärgis mänguaega ei teeni, sest sama stabiilne Taijo Teniste mängib iganädalaselt lihtsalt veidi kõrgemal tasemel." Mis seemneid te söönud olete?? Norra kõrgliiga on VEIDI?? VEIDI!!!! kõrgem tase kui meie mudaliiga????
Levadia toetaja   •  
(85.253.134.***)
Meie poisid ruulivad. Meie lasime kõige vähem väravaid sisse.
Will   •  
(193.40.13.***)
Thank you for sharing the post! Glad to hear that!
http://gmail-com-login.com

Sisene
MÄNGUPÄEV
LIVE: Eesti klaarib San Marinoga kaheksa aasta tagust võlga  (Eesti 2:0!!!)
TASKUHÄÄLINGU JUTUD
PIIRI TAGA TOIMUB
FLORA KINDLUSTAS TIITLI
ITAALIA ELU
Tunjov: minu mängud Serie A-s olid avanss ja minevik. Praegu käib töö tuleviku nimel
JUTUD KOONDISLASTEGA
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
3
0
77:15
81
2.
Tallinna FCI Levadia
29
21
5
3
65:17
68
3.
Nõmme Kalju FC
29
16
7
6
54:25
55
4.
Paide Linnameeskond
29
16
6
7
74:29
54
5.
FC Kuressaare
29
12
7
10
37:38
43
6.
JK Narva Trans
29
9
5
15
38:50
32
7.
Tartu JK Tammeka
29
7
6
16
28:52
27
8.
JK Tallinna Kalev
29
7
3
19
35:84
24
9.
Tallinna JK Legion
29
4
6
19
26:70
14
10.
Pärnu JK Vaprus
29
2
2
25
27:81
8
Kuidas läheb Eesti koondisel San Marino vastu?
86%
8%
6%
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • L 14.30 Kalev - Vaprus (Premium liiga)
  • L 17.00 Kuresaare - Tammeka (Premium liiga)
  • L 19.30 Flora - Legion (Premium liiga)
  • P 12.00 Saku - Kalev (naiste Meistriliiga)
  • P 14.30 Paide - Trans (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
81
Tallinna FCI Levadia
68
Nõmme Kalju FC
55
Paide Linnameeskond
54
FC Kuressaare
43
JK Narva Trans
32
Tartu JK Tammeka
27
JK Tallinna Kalev
24
Tallinna JK Legion
14
Pärnu JK Vaprus
8