Premium liiga parimad noored ja vanameistrid 2017 (5)

Foto: Brit Maria Tael

Et minna edasi, tuleb ikka vaadata tagasi - täna võtab Soccernet.ee kokku 2017. aasta hooaja parimad noormängijad ja vanameistrid.

Tänavu peale kasvanud uus põlvkond on päris tugev. Kui mõnel varasemal aastal on olnud raskusi viie kvaliteetsel tasemel noore väljatoomine, siis tänavu oli vaja tõsiselt pead murda, kes välja jätta.

Vanameistrid on meie nimekirjas aga pigem tuttavad näod - uusi tulijaid on kaks. Üks kogenud pallur on üle aastate naasnud koduliigasse ning teine on jõudnud piisavasse ikka.

Soccernet.ee liigitab 1999. aastal ning hiljem sündinud pallurid noormängijateks ning veteranideks 1984. aastal ning varem sündinud mängijad.

REKLAAM

NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 5. novembril ja suletakse täpselt nädal hiljem, 12. novembril.

Premium liiga parimad noored (tähestikulises järjekorras):

Foto: Jana Pipar / EJLArtjom Davõdov
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg
23 mängu (13 põhis); 0  (0 penaltist); 0 väravasöötu; .

Vaatamata sellele, et Davõdov on Premium liigas alles teist täishooaega lõpetamas, tunneb ta end juba täitsa koduselt. Noormees on vasakkaitses korralikult kanda kinnitanud ja paistab vähemalt pealtnäha välja küllaltki enesekindel.

Debüüt tuli Davõdovil juba paari aasta eest, kuid sel aastal on ta end põhikoosseisu äärele murdnud. 90 minuti kohta võidab Davõdov duelle 58 protsendiga, mis on oma positsioonil tipulähedane tulemus.

Füüsiliselt tugev ja kõva tahtmise poolest silma jäänud Davõdov pani rahva endast rääkima aprillis, kui natuke Paide Linnameeskonda kiusas. Nimelt oli peatreener Vjatšeslav Zahovaikol jagada näpunäiteid kapten Andre Frolovile, aga kahe suurnime ebameeldivaks üllatuseks sättis end kavalalt nende vahele kuulama ka Davõdov. Paraku toona mäng ikkagi kaotati.

Foto: Oliver TsupsmanMihkel Järviste
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 17
Senine hooaeg
15 mängu (8 põhis); 2  (0 penaltist); 0 väravasöötu; .

Hooaja alguses lootis Tammeka noortest talentidest peamiselt Rait Lällile, kes vanuse poolest samuti siia tabelisse sobinuks. Toona saadi aga Maarjamõisa haiglast ebameeldivaid uudiseid.

Nii oligi Tartul vaja, et pead tõstaks keegi uus ja kuuendal mail sai Järviste oma võimaluse. Debüüt Hiiu staadionil ja kohe Kalju vastu algkoosseisus! Tundub, et see, mida Mario Hansi ja Kaido Koppel nägid, meeldis neile.

Järvistel on talenti kamaluga, juurde oleks vaja panna füüsilise poole pealt ja arendada lööki. Võrdlused Martin Milleriga pole sugugi kohatud - tehnika ja mängulugemine on paigas.

Foto: Brit Maria TaelMark Anders Lepik
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 17
Senine hooaeg
21 mängu (1 põhis); 3  (0 penaltist); 0 väravasöötu; .

17-aastase mängijana lüüa värav iga 150 minuti tagant - päris muljetavaldav! Lepik sai hooaja alguses oma võimaluse ja kasutas selle ideaalselt ära.

Temast kujunes Arno Pijpersi supervahetus ehk väljakule vahetades hakkas ta kohe aktiivselt möllama ja lõi ka tähtsaid väravaid. Algkoosseisu pääses küll ainult ühes mängus, aga millises... Võõrsil Levadia vastu!

Ühes valdkonnas on Lepik lausa liiga parim ründaja. Nimelt võidab ta kaitses palle tagasi kõige kõrgema protsendiga - ta on üldse ainus ründaja, kellel on see protsent üle 50. Võrdluseks on Liliul ja Rimo Hundil need protsendid vastavalt 43 ja 42.

Foto: Brit Maria TaelMarkus Poom
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Poolkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg
16 mängu (4 põhis); 1  (0 penaltist); 3 väravasöötu; .

Ilmselt mõned optimistid ootasid pärast eelmist hooaega Poomilt isegi veel vägevamat aastat. Võib-olla ka ta ise. Samas tuleb ikkagi vaadata, kes on Flora keskväljal ees ja samal ajal ka Poomile passi. Ta on kõigest 18-aastane ja vaimustava talendiga. 

4:2 viigimängus Narva Transi vastu lõid kevadel otsustavad väravad just Lepik ja Poom. Samas pani Pijpers ta algkoosseisu Nõmme Kalju vastu kaotatud 0:4 mängus ja toona ajas ta lati kergest puudutusest maha.

Tänu eeskujulikule suhtumisele on Poom ilmselt ideaalne treenitav ja loodetavasti näeme sujuvalt ülesmäge läinud karjäärile samasugust jätku. Meistritiitlites on ta oma isast juba ees!

Foto: Jana Pipar / EJLGeorgi Tunjov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Poolkaitjsa
Vanus: 16
Senine hooaeg
18 mängu (3 põhis); 0  (0 penaltist); 0 väravasöötu; .

Meie hooaja kokkuvõtete pesamuna, kes aga kehaliselt juba täismehemõõtu. Äsja lõppenud U17 EM-valiktsüklis oli Tunjov üks koondise liidreid.

Tehniliselt ta veel eriline virtuoos pole, aga eks see pagas areneb iga aastaga. Näiteks Poom on temast ju kaks aastat ees. Transis tulid talle sel hooajal juba päris korralikud minutid ning loodetavasti need aina kasvavad.

Tunjov sai juba 16-aastaselt toimetuse arvates viie parima noormängija hulka, aga tal on veel kaks aastat aega siia kuuluda.

Napilt jäid valikust välja: Maksim Tšerezov (Trans), Kristofer Piht (Paide), Enrico Veensalu ja Andreas Kallaste (mõlemad Vaprus).

Eelmiste aastate parimad noormängijad:

2016: 1. Ander Ott Valge, 2. Markus Poom, 3. Rait Läll
2015
1. Kaspar Mutso, 2. Michael Lilander, 3. Jan Kokla
20141. Matvei Igonen, 2. Rasmus Tauts, 3. Rauno Sappinen
2013: 1. Matvei Igonen 2. Rauno Sappinen 3. Mihkel Ainsalu
2012
1. Riido Reiman, 2. Rene Puhke, 3. Aleksandr Volkov
2011
1. Hannes Anier, 2. Karol Mets, 3. Artur Pikk
20101. Marko Meerits, 2. Maksim Podholjuzin, 3. Kaarel Torop 
20091. Joonas Tamm, 2. Andero Pebre, 3. Taavi Viikna
20081. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
20071. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
20061. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Premium liiga parimad vanameistrid (tähestikulises järjekorras):

Foto: Brit Maria TaelAleksandr Dmitrijev
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Poolkaitsja
Vanus: 35
Senine hooaeg
20 mängu (20 põhis); 0  (0 penaltist); 2 väravasöötu; .

Kes siis veel? Dmitrijevit pikalt iseloomustada oleks patt ja nagu ikka, siis läheb vanameistreid kirjeldades kõik automaatselt ülivõrdesse. Aga proovime.

Uskumatult ökonoomne, hea rahustaja ja jätab endiselt paari lihtlabase pettega noored poisid suu ammuli järele vaatama. Palju ei puudunud ka väravast, mis on tema kohta alati kõnekas näitaja.

35. sünnipäev on peetud, kuid Sanja on jätkuvalt Martin Reimi plaanides prioriteetsel kohal. Suve kõige soojemal ajal läks vanameister küll Norra, aga kutsuti koondisesse ka sealt.

Artur Kotenko

Klubi: Narva Trans
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 36
Senine hooaeg
34 mängu (34 põhis); 55  (6 penaltist); 0 väravasöötu; .

Väravavahi jaoks on 36 alles kuldne iga ning Kotenko ei näidanud tänavu mitte ühestki otsast väsimuse märke. Ise Tallinnas elav ja Transiga kõigest mängueelseid trenne tegev Kotenko hoidis meeskonna tabelis turvaliselt suure neliku järel.

Kui midagi otsida, siis ideaalselt väljatulekuid ajastava Kotenko jaoks on ainsaks suuremaks murekohaks tsenderdused, mille pealt talle väravaid on löödud.

Tundub, et vähemalt ise on Kotenko Transis rahul ja ta on leidnud endale mängupaiga, mida ta ise naudib ning kus ka teda väärtustatakse. Loodetavasti kasvatab ta oma kogemuste pealt üles nii mõnegi noore talendi.

Dmitri Kruglov
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 33
Senine hooaeg
31 mängu (30 põhis); 4  (2 penaltist); 13 väravasöötu; .

Märkamatult oleme jõudnud aastasse, kus saame vanameistriks lugeda ka Dima Kruglovi. Vanust on küll peale tiksunud, kuid suhtumiselt ilmselt jätkuvalt üks liiga professionaalsemaid mängijaid.

Temal ei ole vahet, kas mängitakse Flora, Levadia, Kalju või Pärnuga. Kruglov võtab asja tõsiselt ja teeb tööd ühtaegu kõvasti igas mängus.

Laupäeval tuli ka tema hooaja 13. väravasööt, mis on kaitsjatest pika puuga parim.

Foto: Jana Pipar / EJLTarmo Neemelo
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Vanus: 35
Senine hooaeg
32 mängu (3 põhis); 8  (0 penaltist); 5 väravasöötu; .

Vanale Karule uusi nippe ei õpeta, aga vanu võib parandada küll. Neemelo on jätkuvalt täielik gamechanger, kes lõi tänavu rohkem väravaid kui mullu.

Numbrid räägivad iseenda eest ning õhuvõitluste võitmise protsent pole mitte ühelgi teisel ründajal isegi üle 50, kuid Neemelol on see lausa 58. 

Ilmselt Martin Reimilt koondisekutset enam loota ei ole, aga Neemelo on siiski vägev ja omas ampluaas Premium liiga parim ründaja. Nii head vahetusmeest ühelgi telsel meeskonnal võtta pole.

Foto: Brit Maria TaelVitali Teleš
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 34
Senine hooaeg
34 mängu (34 põhis); 33  (2 penaltist); 0 väravasöötu; 

Eelmise viie aasta jooksul jättis Teleš vahele ühe mängu ja nüüd on tal kuue hooajaga kaks puudumist. Pole hullu - Pavel Londak, teine vanameister, vääris ka üht partiid.

InStati indeksi kohaselt on Teleš liiga parim väravavaht. Enne laupäeva oli ta ära võtnud kolmest penaltist kaks ja nüüd löödi talle teine sisse. Ega kaugel polnud ka Heroli 11 meetri karistuslöögi tõrjumine. Pigem tuleb kiita lööjat kui laita väravavahti.

Stabiilsus on jätkuvalt märksõna ja väravavahi kohta on ju Teleš alles oma parimates aastates.

Napilt jäid välja: Deniss Malov (Sillamäe), Sander Post (Tulevik), Karl Palatu (Vaprus), Andrei Kalimullin (Infonet).

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

2016: 1. Vjatšeslav Zahhovaiko, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Kristjan Tiirik
2015
1. Vjatšeslav Zahovaiko, 2. Joel Lindpere, 3. Kristjan Tiirik
20141. Taavi Rähn, 2. Andrei Kalimullin, 3. Felipe Nunes
2013
1. Andrei Kalimullin 2. Konstantin Nahk 3. Stanislav Kitto
2012
1. Sergei Terehhov, 2. Kristen Viikmäe, 3. Urmas Rooba
20111. Teet Allas, 2. Martin Kaalma, 3. Marius Bezykornovas
20101. Konstantin Nahk, 2. Sergei Terehhov, 3. Andrei Kalimullin
20091. Konstantin Nahk, 2. Aleksei Naumov, 3. Dmitri Skiperski
20081. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
20071. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (5)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

Tammeka röövis Kaljult punkti
PREMIUM LIIGA LAUPÄEV
VÄLISMAA TIPPLIIGAD
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
33
23
10
0
105:31
79
2.
33
23
6
4
102:24
75
3.
32
22
8
2
102:29
74
4.
33
18
7
8
73:47
61
5.
33
13
7
13
58:71
46
6.
33
12
7
14
48:53
43
7.
33
7
5
21
31:92
26
8.
33
6
6
21
46:64
24
9.
33
5
3
25
31:104
18
10.
32
2
7
23
24:105
13
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK