Premium liiga parimad poolkaitsjad 2017 (6)

Joao Morelli säras nädalavahetusel hiilgeväravaga. Foto: Imre Pühvel

Premium liiga hooaja kulminatsioon jõuab iga päevaga lähemale ning Soccernet.ee jätkab hooaja kokku võtmist - täna on luubi all poolkaitsjad.

Kindlasti tõuseb troonile mõni uus mängija, sest konkurentsis pole mitte ühtegi varasemat võitjat. Korra on Soccerneti lugejate arvates liiga parimaks poolkaitsjaks olnud Dmitri Kruglov, aga tänavu kandideerib tema koos kaitsjatega.

Eelmise hooaja parim oli Anton Mirantšuk, kes teeb sel aastal tegusid Venemaa kõrgliigas ja ka koondises. Kes on järgmine? See, head lugejad, on teie otsustada.

NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 5. novembril ja suletakse täpselt nädal hiljem, 12. novembril.

REKLAAM

Premium liiga parimad poolkaitsjad 2017 (tähestikulises järjekorras):

Foto: Brit Maria TaelMihkel Ainsalu
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg
33 mängu (31 põhis); 8  (0 penaltist); 6 väravasöötu; .

Meeletult talendikas mängija. Ainsalul on väga hea lühike sööt ja suurepärased avanemised. Kaugelt ei ole ta küll eriline pealelööja, kuid karistusalasse jõudes skoorib mõnuga.

Harva näeb Eestis füüsiliselt nii suurt ja tugevat poolkaitsjat. Platsil nagu loom, kuid väravaid väga ei tähista ja tagasihoidlik on ta ka kommentaare andma.

Flora keskvälja panid nad koos Brent Lepistuga terveks hooajaks hästi lukku ja parandasid hästi teineteise eksimusi. Fenomenaalne on mängida poolkaitses ära terve hooaeg ja mitte teenida ühtegi kaarti.

Foto: Brit Maria TaelRauno Alliku
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Paremäär
Vanus: 27
Senine hooaeg
30 mängu (27 põhis); 8  (0 penaltist); 12 väravasöötu; 0.

Uisutab väga kavalalt vastaste vahel - kiirelt ja osavalt. See, kuidas ta kaitsjate vahelt läbi suudab pugeda, on päris uskumatu. Ei löö küll niivõrd palju ise, aga leiab teisi ja aitab kaaslastel paremaks saada.

Alliku puhul kerkib natuke üles küsimus, et mis edasi? Kas Pärnust pärit kuldsed lokid jäävad Flora särki kaunistama veel aastateks ja vananetakse üheskoos või ootab ees keskkonnavahetus ning uue tõuke otsimine?

Ta lõi tähtsaid väravaid ja tõi peaaegu ainuisikuliselt Florale kolm punkti Sillamäelt, Hiiult (tõsi, seal oli abiks ka Mait Toomi superpartii) ja Tartust.

Foto: Brit Maria TaelZakaria Beglarišvili
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg
33 mängu (33 põhis); 16 (4 penaltist); 22 väravasöötu; 20.

Eesti liiga söödukuningas ja supernumbrite tegija. Seitsmest kuust viies pääses Soccernet.ee sümboolsesse koosseisu, jagades seda tiitlit koos Karl Mööliga.

Zakaria platsilugemine on täiesti teisest maailmast ning ta näeb asju, mida teised ei näe. Parimaks näiteks ilmselt euromängus löödud värav, kuid ka tema Premium liiga tipphetkede video avaks nii mõnegi ukse.

Hooaja teises pooles ta küll veidi väsis ja andis statistikas järgi, kuid see ei vähenda tema rolli. Jätkuvalt käib Flora mäng paljuski läbi tema ja kui meeskond võidab, siis ilmselt Arno Pijpers grusiinile midagi ette ei heida. Kas näeme varsti Zaka talenti ka koondises?

Foto: Brit Maria TaelArtjom Dmitrijev
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 28
Senine hooaeg
31 mängu (31 põhis); 9  (5 penaltist); 5 väravasöötu; .

Kõva võitleja, ehk selles vallas isegi liiga armutuim. Tema sisu on hinnanud ka Martin Reim ning Belgia vastu algkoosseisus alustamine, olgugi, et mängule tuli kiire lõpp, oleks ilmselt päris mitme jalgpalluri jaoks unistuse täitumine.

Igal hooajal kipub tulema sisse paar rumalat punast kaarti, kuid laias plaanis on Dmitrijev jälle sammukese edasi astunud.

Penaltipunktilt on minema kamandatud Andrei Sidorenkov isiklikult ning kui mees on pannud viiest viis, siis on see igati õigustatud. Uhked kauglöögid ning krooniks Tammeka vastu "ainuisikuliselt" teenitud kolm punkti.

Foto: Brit Maria TaelJevgeni Harin
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 22
Senine hooaeg
28 mängu (27 põhis); 15 (0 penaltist); 10 väravasöötu; 80.

Üks Infoneti võtmepersoone. Hooaja algus oli Infoneti jaoks mäletatavasti fiasko ning esimesed kuu aega Harin meeskonda aidata ei saanudki. Mitte, et tema tulekuga kohe asjad korda said, aga tulemused hakkasid siiski tasapisi paremaks muutuma ja päris võimsaks on kasvanud ka Harini enda saldo.

Harin on väle ja ülimalt terava vasaku jalaga äär, kellel on suur roll nii palliga mängus kui ka standardolukordades, mida ta tihti peaga jätkama peab. Eriti suureks muutus Harini roll hetkedel, kui vigastatud oli Sergei Tumasjan.

Küllaltki popp valik ka Fantasys, punktidelt liiga paremuselt üheksas mees.

Foto: Jana PiparJevgeni Kobzar
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 25
Senine hooaeg
29 mängu (24 põhis); 12 (0 penaltist); 12 väravasöötu; 40.

Esimene poolaasta õnnestus Kobzaril pea ideaalselt, teisel on kimbutama hakanud vigastused. Pooled oma 12 väravast lõigi venelane ära juba mai lõpuks.

Kobzari iseloomustavad pööraselt teravad esimesed sammud, millega ta oma vastasest lihtsalt mööda jõuab astuda. Ilmselt liiga tehnilisemaid mängijaid, kelle arsenali mahuvad ka tapvad tsenderdused.

Vaieldamatult on Kobzar ühe liiga parima edurivi liidreid ning loodetavasti näeme tema talenti Kadrioru staadionil ka järgmisel hooajal.

Foto: Brit Maria TaelJosip Krznaric
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
32 mängu (32 põhis); 5  (0 penaltist); 9 väravasöötu; .

Levadial on tänavusel hooajal leegionäre nii palju, et kõik alati mängupäeva koosseisu ei mahu. Kui kedagi see reegel ei huvitanud, siis oli see Josip Krznaric. Tema mängis ja veel kuidas.

Mida mäng edasi, seda paremaks on ta läinud. Alati väga hästi mängu juhtinud ja kui Mutso oma kohale end kinnistas, siis saanud veelgi enam rünnakule panustada.

Võib paralleele tuua Karl Mööliga ehk ei anna mitte kusagil järgi ja mängib alati oma koha välja. Näidanud oma teravat löögijalga ka ise, kuid eelkõige loonud olukordi teistele.

Foto: Brit Maria TaelBrent Lepistu
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
30 mängu (30 põhis); 8  (0 penaltist); 4 väravasöötu; .

Kapten fantastiline. Kel oli enne hooaega kahtluseid, kas Lepistu saab Flora vedamisega hakkama, siis jah, on saanud. Kui keegi on pidanud tegema karmi häält, siis Lepistu on teinud. Kui keegi on pidanud lööma viimastel minutitel tähtsaid väravaid, siis Lepistu on löönud.

On selgelt arenenud, sammu edasi teinud ja kinnistanud oma koha ka koondises. Flora jaoks on ta tänavu olnud kullahinnaga eriti hooaja teises pooles, kus on mitmel korral meeskonnale punkte päästnud.

Tõmbab alati Flora mängu käima ja ilmselt on tal ka liiga parim diagonaalsööt. Kui ta pidi olude sunnil keskkaitses olema, siis Flora mäng absoluutselt ei jooksnud, aga poolkaitsesse naastes on kõik jälle kontrolli all. Väravasööte tema kontosse kuigi palju ei ole tulnud, aga rünnakute algatajana on ta siiski asendamatu.

Foto: Brit Maria TaelMartin Miller
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 20
Senine hooaeg
26 mängu (21 põhis); 10  (0 penaltist); 5 väravasöötu; 0.

Tammekas number 8 peal niite tõmmanud Miller kolis pealinna, pandi ääre peale ja mõned head kuud hiljem mängis ta juba MM-valikmängus otsustavaid minuteid Kreeka ja Küprose vastu. Muljetavaldav hooaeg 20-aastaselt noormehelt.

Juba mitu head aastat tagasi rahva endast rääkima pannud Miller on alati silma paistnud oma suurepärase platsinägemisega. Võis aimata, et ta saab Floras hakkama, aga vähesed arvasid, et sellises rollis ja nii hästi. Flora vasakäär on täielikult tema oma.

Millerist on saanud Floras põhimängija, eelmise aasta numbrid on ta löönud mitmekordselt üle ja oluliselt vähemate mängudega. Üks tänavuse hooaja parimaid joone pealt palli väravasse lööjaid.

Foto: Imre PühvelJoao Morelli
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg
21 mängu (18 põhis); 16  (2 penaltist); 7 väravasöötu; 0.

Kuigi ta mängib alumise ründaja positsiooni, siis Levadia kontekstis võib teda liigitada ründava poolkaitsja rolli. Olude sunnil on ta pidanud täitma ka keskpoolkaitsja kohta ja sugugi mitte halvasti.

21-aastane brasiillane pole päris tavaline Ronaldinho või Neymari tehnikaga trikitaja. Väga konkreetselt väravale orienteeritud mängija, kes otsib ainult väravat, aga samal ajal ei isetse. Tema puhul paistavad välja nii Inglismaa kool (on ta ju Levadias laenul Middlesbrough'st) kui ka lõunaeuroopalik mängustiil.

Mitte tihti ei pääse Premium liiga rahvusvahelisse meediasse, aga mõne päeva eest Morelli seda suutis, kui ta Viljandi Tuleviku vastu vigastuspausilt naasis ja oma poole pealt palli Karl-Romet Nõmme selja taha saatis. Ilusaid väravaid on tema CV-s küll ja veel, alustas ta ka aastat halliturniiril vägeva pauguga ristnurka.

Foto: Brit Maria TaelKirill Nesterov
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Paremäär
Vanus: 28
Senine hooaeg
31 mängu (31 põhis); 8  (0 penaltist); 18 väravasöötu; 0.

Peale vaadates ei arvaks, et seal on peidus nii kõva mängija. Pallur, keda on platsil põnev jälgida. Hoos olles oleks iga tema pallipuude nagu puhas kuld, aga samal ajal jääb stabiilsusest puudu.

Suvel võis Nesterovit ajutiselt pidada lausa liiga parimaks mängijaks, kuid sellele on järgnenud langus. Infoneti söödukuningas on pärast augustit olnud ise kuival ja kaaslasi kostitanud ainult kahe resultatiivse sööduga.

Samas võib vaadata ka mündi teist poolt. Kaheksa väravat ja 18 söötu - seda tagasihoidliku sügise juures. Mis meid jätkuva arengu juures veel järgmisel aastal ees võib oodata?

Foto: Brit Maria TaelHerol Riiberg
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg
20 mängu (19 põhis); 5  (3 penaltist); väravasöötu; .

Aastaid on sellest Flora noorukist räägitud, aga nüüd näeb ka laiem avalikkus, miks. Viljandi poolt fantastiline leid ja koos Vlasi Sinjavskiga on hooaja teisel poolel lausa mägesid liigutatud.

Sai end küll eelmisel hooajal episoodiliselt Floras näidata, aga tänavu on toimunud selge läbimurre. Lõpuks on ta pälvinud kõrgel tasemel treeneri usalduse ja nüüd on ta liiga üks põnevamaid mängijaid.

Herolil on kõik olemas - lionelmessilik tehnika, platsinägemine ja tahe. Mis edasi? Floras on samal positsioonil olemas Beglarišvili. Kas tõugatakse grusiin troonilt, mahuvad nad koos platsile või ootab Herolit mõni muu klubi? Aeg näitab. 

Napilt jäid valikust välja: Mark Oliver Roosnupp, Artur Valikajev, Magnar Vainumäe.

Eelmiste aastate meistriliiga parimad poolkaitsjad:

2016: 1. Anton Mirantšuk, 2. Zakaria Beglarišvili, 3. Aleksandr Dmitrijev
2015
1. Joel Lindpere, 2. Martin Vunk, 3. Rauno Sappinen.
20141. Ilja Antonov, 2. Dmitri Kruglov, 3. Daniil Ratnikov
20131. Dmitri Kruglov, 2. Martin Vunk, 3. Hidetoshi Wakui
2012
1. Hidetoshi Wakui, 2. Ilja Antonov, 3. Damiano Quintieri
2011
1. Hidetoshi Wakui, 2. Sergei Mošnikov, 3. Valeri Minkenen
20101. Valeri Minkenen, 2. Siim Luts, 3. Konstantin Nahk
20091. Sander Puri, 2. Konstantin Nahk, 3. Felipe Nunes
20081. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
20071. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
20061. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005: 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Mõngel   •  
(188.94.65.***)
Morell on väga hea mees Eesti liiga kohta, aga kahjuks järgmine hooaeg teda siin enam pole. Minu jaoks üllatav, et Levadia oma tugeva koosseisuga tiitlit ei saanud. Au Florale hea töö eest
Levadia toetaja   •  
(85.253.134.***)
Mõngel, ei ole midagi üllatavat. Vaata nt Tulevik - Flora mängu, mis lõppes 2:2. Florat tassiti viigini kuigi Tulevik oli kindlalt võitu väärt.
Pupsik   •  
(108.171.129.***)
To: Levadia toetaja
Hooaegade vahel on hea ravile minna.
Levadia toetaja   •  
(85.253.134.***)
Aga mine siis.
Mikk   •  
(37.157.110.***)
Terve hooaeg väga hea olnud Vainumäe on nimekirjast väljas ja mõned head mängud teinud Herol nimekirjas. Pullisitt.
mina   •  
(213.35.252.***)
vaidleks küll vastu, ei ole küll ka Heroli austaja, aga Vainumäe ei ole kindlasti nimekirjas mainimist väärt. Enamus väravatest on ka löödud penaltist. Tal kahjuks pole oskust palli võtta jala peale. Vaata järgmine kord, selline oskus võik preemiumliiga mängijal küll olla, et pall ei lenda igakord jala pealt paari meetri kaugusele. Ja võitlusesse ei julge ka minna, alati jääb enne situatsiooni seisma, jookseb küll, aga jääb siiski enne seisma, et pallini esimesena jõuda.

Sisene
MÄNGUPÄEV
LIVE: Eesti klaarib San Marinoga kaheksa aasta tagust võlga  (mäng käib!)
TASKUHÄÄLINGU JUTUD
PIIRI TAGA TOIMUB
FLORA KINDLUSTAS TIITLI
ITAALIA ELU
Tunjov: minu mängud Serie A-s olid avanss ja minevik. Praegu käib töö tuleviku nimel
JUTUD KOONDISLASTEGA
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
3
0
77:15
81
2.
Tallinna FCI Levadia
29
21
5
3
65:17
68
3.
Nõmme Kalju FC
29
16
7
6
54:25
55
4.
Paide Linnameeskond
29
16
6
7
74:29
54
5.
FC Kuressaare
29
12
7
10
37:38
43
6.
JK Narva Trans
29
9
5
15
38:50
32
7.
Tartu JK Tammeka
29
7
6
16
28:52
27
8.
JK Tallinna Kalev
29
7
3
19
35:84
24
9.
Tallinna JK Legion
29
4
6
19
26:70
14
10.
Pärnu JK Vaprus
29
2
2
25
27:81
8
Kuidas läheb Eesti koondisel San Marino vastu?
86%
8%
6%
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • L 14.30 Kalev - Vaprus (Premium liiga)
  • L 17.00 Kuresaare - Tammeka (Premium liiga)
  • L 19.30 Flora - Legion (Premium liiga)
  • P 12.00 Saku - Kalev (naiste Meistriliiga)
  • P 14.30 Paide - Trans (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
81
Tallinna FCI Levadia
68
Nõmme Kalju FC
55
Paide Linnameeskond
54
FC Kuressaare
43
JK Narva Trans
32
Tartu JK Tammeka
27
JK Tallinna Kalev
24
Tallinna JK Legion
14
Pärnu JK Vaprus
8