PSG jäi kuivale, Nice tegi ulmelise tagasituleku (0)

Neymar sai põhjuseta tähistada. Foto: Scanpix / Jean Catuffe / ZUMA Press Wire

Prantsusmaa kõrgliiga 11. vooru üllatuspomm lõhkes viimases vastaseisus, kui Marseille suutis PSG kuival hoida. Ka tabeli viimane üllatas ning teenis viigipunkti.

Vooru esimeses kohtumises võõrustas Saint-Etienne 15 kohta eespool paiknevat Angersit. Tulises lahingus asus külalismeeskond 2:0 juhtima Ismaël Traore ja Angelo Fulgini tabamustest. Tabeli põhjas paiknev Saint-Etienne  suutis pool tundi enne kohtumise lõppu ühe tabamusega vastata. Tähistamiseks veelgi rohkem põhjust andis 94. minutil löödud 2:2 viigivärav.

Nantes alistas Clermonti tulemusega 2:1 ning tõusis tabelis kahe koha võrra kõrgemale - 7. tabelireale. Sündmusterohke kohtumine pakkus kahte punast kaarti: 30. minutil saadeti varakult duši alla Johan Gastien ning 11 minutit hiljem vähenesid ka Nantesi read Sébastien Corchia võrra. Skoori avas Andrei Girotto, kasutades ära vastasmeeskonna arvulist vähemust. Clermonti ründaja Mohamed Bayo suutis korra küll vastata ja põnevuse tagasi tuua, kuid võidu jättis koju Ludovic Blasi tabamus.

Losc ja Brest mängisid 1:1 viiki, lüües väravad ära esimesel poolajal. Esmalt mängis meisterlikult palli väravasse Jonathan David viies Losci 19. minutil juhtima. Umbes veerand tundi hiljem löödi kohtumise viimane värav kui täpne oli Romain Faivre.

Nice ja Lyon pakkusid aga 5-väravalise vastasseisu, milles jäi peale viimase 11 minutiga 3 väravat löönud kodumeeskond. Esimese poolaja 1:0 võitnud Lyon lõi oma teise 68. minutil ning võit tundus juba käegakatsutav. Nice'i tagasitulek sai alguse 81. minutil ning hoogu andis juurde Tinotenda Kadewerele näidatud punane kaart jõhkra vea eest keskväljal. Järgnes 89. minutil realiseeritud penalti ning 92. minutil kerkis päeva kangelaseks Evann Guessand lüües tabloole 3:2.

Lens võõrustas koduväljakul Metzi ning oli kindlalt üle 4:1. Kahe tabamusega sai protokolli Wesley Said ning ühe tabamusega panustasid Lensi võitu Ignatius Ganago ja Przemyslaw Frankowski. Metzi auvärava autoriks Nicolas De Preville.

Lorient ja Bordeaux kohtumises lepiti 1:1 viiki. Külalismeeskond asus küll teise poolaja alguses juhtima tänu Alberth Elise väravale, kuid pool tundi hiljem õnnestus Lorientil üks tagasi lüüa. 86. mänguminutil jäi Bordeaux küll vähemusse, aga kodumeeskonnal ei õnnestunud seda ära kasutada ning punktid läksid jagamisele.

Reimsile külla sõitnud Troyes tuli kaotusseisust välja ning võttis 2:1 võidu. Kiirelt juhtima läinud Reims suutis eduseisu küll poole tunni jagu hoida, kuid avapoolaja lõpuks oli seis tablool 1:1. 66. minutil pani Troyes oma paremuse maksma Xavier Chavalerini tabamuse näol, mis jäigi selle vastasseisu viimaseks.

Rennes oli minimaalselt üle Strasbourgist, kui mängu 82. minutil suudeti mänguline üleolek ka tulemuseks vormistada.

Monaco võitis Montpellieri 3:1. Esmalt tegi skoori Kevin Volland ning seejärel suurendas eduseisu Wissam Ben Yedder. Teisel poolajal lõi tabloole 3:0 Monaco paremäär Gelson Martins. 81. minutil õnnestus Montpellieril penaltipunktilt üks tagasi lüüa, kuid see jäi vaid auväravaks.

Vooru viimane kohtumine Marseille ja PSG vahel määrustepäraseid väravaid ei pakkunud ning punkti said mõlemad meeskonnad. PSG suutis vastase väravale esimesena ohtu kujutada kui Neymari tsenderduse saatis 14. minutil Marseille mängumees Luan Peres ise võrku. VAR-i hinnangul oli Neymar aga eelnevalt suluseisus ning tabamus ei lugenud. Seitse minutit hiljem õnnestus Marseille'il võrku sahistada, kuid taaskord sekkus VAR ning seis püsis muutumatuna. 58. minutil jäi PSG Achraf Hakimi eemaldamise tõttu vähemusse, mis sütitas kodumeeskonda veelgi rohkem. Püüdlused väravateks ei realiseerunud ning lõppseisuks väravateta viik.