Ronaldo päästis lõpusekunditega Unitedile võidu, Barcelona sai Lissabonis korraliku keretäie (0)

Cristiano Ronaldo tegi seda taas. Foto: Scanpix / Phil Noble / Reuters

Meistrite liiga alagruppide teine mänguvoor pakkus fännidele korraliku põnevusõhtu: kui Saksamaa meister Müncheni Bayern teenis 5:0 võidu, siis Hispaania tipp Barcelona jäi 0:3 alla Lissaboni Benficale. Võidud said kirja ka kaks Cristiano Ronaldo koduklubi: Manchester United teenis võidu tänu portugallase lõpusekunditel löödud väravale ning Juventus alistas minimaalselt Londoni Chelsea.

Kuigi juba varasemalt oli teada, et Barcelona senine hooaeg pole just kõige edukam olnud, siis tõenäoliselt ei osanud paljud oodata, et neil täna Estadio da Luzil nõnda raskeks läheb. Kataloonia tippklubi jäi juba kolmandal minutil kaotusseisu, kui vastaste ääreründaja Darwin Nunez triblas oskuslikult kasti ning üllatas Marc-Andre ter Stegenit terava pealelöögiga. Pall veeres küll sakslase kõrvalt sisse, kuid kuna kiiper oli samal hetkel õhku hüpanud, siis ei ulatunud ta kuidagi pallini.

Seejärel kogus Barcelona pikalt hoogu ning vähemalt tundus, et asi võib täna veel ilusa lõpu saada. Eriti aktiivne oli Frenkie de Jong, kes avapoolajaga tegi kaks pealelööki ning andis kolm võtmesöötu. Tema (ning Barcelona) kahjuks ei lõpetanud neist ükski aga väravas. 33. minutil tehti ka huvitav vahetus, kui peaaegu punase kaardi teeninud Gerard Pique vahetati välja ning sisse toodi 17-aastane poolkaitsja Gavi.

Teisel poolajal ei läinud aga midagi paremaks. Üks olukord lõppes peaaegu väravaga, kui ter Stegen läks oma kodusest trahvikastist manuelneuerlikult rändama, kuid kaotas siis palli ning tänas õnne, et Nunez saatis nahkkera kauglöögist vastu posti. Paar momenti hiljem tuli see teine ikkagi ära, kui Rafa Silva lõpetas kindla löögiga omade rünnaku - 2:0.

Lõpetuseks asetas kirsi tordile Eric Garcia oma kaitsetööga. 77. minutil otsustas noormängija kukkumise pealt tõrjuda vastase pealelöögi ehk tulemuseks oli penalti - mille Nunez ka sisse lõi - ning kollane kaart. Kümme minutit hiljem tõmbas mees maha järjekordse rünnaku ning seekord tal pääsu polnud - vilemees võttis taskust punakarva kaardikese ning Garcia jättis omad lõpuminutiteks üksinda.

Barcelonat eelmises voorus kloppinud Müncheni Bayern jätkas täna heas hoos, kui Kiievi Dinamo võrku löödi lausa viis vastuseta väravat. Kui kaks tükki läks (loogiliselt võttes) Robert Lewandowski arvele, siis ühe iluvärava lõi ka Leroy Sane. Nimelt proovis sakslane anda tsenderdust, kuid (kogemata) lendas pall hoopis temapoolsesse ristnurka.

F-alagrupis peeti maha Euroopa liiga finaali korduskohtumine ning seekord oli Manchester Unitedil varuks veel üks käik. Nimelt jooksis seekord platsile ikoonile Cristiano Ronaldo. Kuigi teise poolaja alguses jäädi kaotusseisu, siis sellepärast liialt meelt ei heidetud. Portugallane küttis kaasvõitlejaid üles ning tasapisi oli näha ka tulemust.

Esmalt löödi 60. minutil viigivärav, kui kaunilt lahtimängitud karistuslöögi lajatas alumisse nurka äärekaitsja Alex Telles. Paarkümmend minutit hiljem näitasid punasärgid, et võtsid eelmisest mängust midagi kaasa ka: kui Young Boysi vastu andis Jesse Lingard palli vastastele, siis seekord lükkas mees lõpusekunditel nahkkera Ronaldole ning ... Ronaldo tegi Ronaldot - 1:2.