Rumeenlaste põrgukatel käis RFS-ile üle jõu, Promise Davidi klubi kaotas Mourinhole (0)

Debütant RFS alustas Euroopa liiga hooaega kaotusega. Foto: Scanpix / Daniel Mihailescu / AFP

Läti esiklubi RFS alustas tänavust Euroopa liiga hooaega 1:4 kaotusega Joonas Tamme endisele leivaisale FCSB-le.

Rumeeniasse reisinud lätlased jäid juba kaheksandal minutil kaotusseisu, kui väravavahi Fabrice Ondoa pallikaotuse järel tekkinud tohuvabohu kasutas ära Daniel Birligea. Võõrustajate avavärav mõjus külalistele turgutavalt, kui RFS asus isukalt jahtima oma esimest tabamust. Kohati jäi lõunanaabritel puudu täpsusest, siis õnnest, ent 23. minutil seadis Žiga Lipuscek jalule viigi, mis üheksa minutit hiljem maha mängiti, kui Ondoal ei õnnestunud Marius Stefanescu lööki tõrjuda.

58. minutil suurendas FCSB kapten Darius Olaru oma meeskonna eduseisu kaheväravaliseks, 11 minutit hiljem oli Olaru taaskord täpne. Järgmisena ootavad lätlased Daugava staadionile Galatasarayd, FCSB ristab võõrsil piigid PAOK-iga.

Endise Nõmme Kalju ründaja Promise Davidi koduklubi Union Saint-Gilloise vandus 1:2 alla Jose Mourinho juhendatavale Fenerbahcele, mõlemad meeskonnad lõpetasid mängu kümnekesi. Türki reisinud David koosseisu ei kuulunud. Nädala pärast võõrustab Saint-Gilloise norralaste Bodö/Glimti, kes oli 3:2 parem Portost.

Roma leppis koduareenil 1:1 viiki Athletic Bilbaoga, keda Opta superarvuti hindas Porto järel suurimaks kullasoosikuks. Tolles kohtumises viis kodumeeskonna 32. minutil juhtima suvel Gironast liitunud Ukraina vägilane Artem Dovbõk, viigiväravani jõudsid külalised tänu Aitor Paredesile 85. minutil. Roma uue vooru vastaseks on võõrsil Elfsborg, Athletic võtab vastu Alkmaari.

Amsterdami Ajax rullis 4:0 üle Besiktasest, tunamullu tšempioniks kroonitud Frankfurdi Eintracht mängis koduplatsil maha 3:1 eduseisu, viigistades Plženi Viktoriaga lõpuks 3:3. Uuel nädalal külastab Ajax Praha Slaviat, Eintracht Besiktast.

Portugalist nähti tagasitulekut ja kahte punast kaarti, kui Braga võitis 88. minuti väravast ja 90+5. minuti penaltist 2:1 Tel Avivi Maccabit, kes juhtis alates 30. minutist. Üheksandast üleminutist oli Maccabi üheksakesi, kui üle keenud Gabi Kanichowskyle ja Tyrese Asantele näidati punast kaarti. Magusa võidu noppinud Braga reisib nädala pärast Kreekasse, kus neid ootab Olympiacos.

Londonis kõlas Tottenham Hotspuri ja Karabahhi mängu avavile planeeritust 35 minutit hiljem, kuna Aserbaidžaani tiim jõudis liiklusummikute tõttu staadionile siis, kui vastasseisuni oli jäänud vaid veerand tundi.

Lahing algas Karabahhi jaoks lootustandvalt, kui kaheksandal minutil saadeti Spursi kaitsja Radu Dragušin punase kaardiga duši alla. Neli minutit hiljem viis Brennan Johnson kodumeeskonna siiski 1:0 juhtima. Kuigi Karabahh osutas vähemuses mänginud vastasele kõva vastupanu, kallutas Tottenham Pepe Sarri ja Dominic Solanke teise poolaja väravate abil mängu 3:0 enda kasuks. Oktoobri esimesel nädalal ootab Ange Postecoglou hoolealuseid reis Ungarisse, kus kohtutakse Ferencvarosega.

Fenerbahce - Union Saint-Gilloise 2:1 (1:0)