Sama mees hankis omavärava ja punase kaardi, süvendades Saint-Etienne'i võidupõuda (0)

Punast kaarti näinud Zaydou Youssouf väljakult lahkumas. Foto: Scanpix / Sebastien Bozon / AFP

Saint-Etienne'i poolkaitsja Zaydou Youssouf hankis avapoolaja lõpus kuueminutilise vahega omavärava ja punase kaardi, tema koduklubi katastroofiline hooaja algus sai jätku.

Klubi ajaloo jooksul rekordilised kümme korda Prantsusmaa meistriks tulnud Saint-Etienne pole käimasoleval liigahooajal kümnest mängust võitnud ainsatki ning paikneb viimasel, 20. tabelireal.

Saint-Etienne kaotas kümnendas voorus Strasbourgile 1:5. Strasbourg avas skoori 26. minutil, kui nurgalöögi olukorras oli täpne Maxime Le Marchand.

Seejärel saabus Youssoufi õuduste periood. Poolkaitsja suunas madala tsenderduse omaväraks ning libistas keskjoonel selja tagant vastasele jalgadesse. Youssoufist sai esimene mängija pärast 2011. aastat, kes on Prantsusmaa kõrgliigas saanud ühe kohtumise jooksul kirja nii omavärava kui ka punase kaardi.

Wahbi Khazri vähendas avapoolaja lõpus penaltist vahe minimaalseks, aga teisel poolajal lõi Strasbourg kümnemehelisele Saint-Etienne'ile veel kolm väravat. Saint-Etienne on teeninud kümne vooruga neli viigipunkti, aga sealjuures viimatise seitsme vooruga ainult ühe punkti. Strasbourg tõusis kaheksandale kohale.

Head hoogu jätkas Rennes, kes oli eelnevas kohtumises alistanud liidri PSG 2:0. Seekord lõi Rennes juba avapoolajal Metzile kolm väravat ja võitis 3:0. Kannaga tõelise iluvärava löönud Gaetan Laborde tõusis liiga täpsusküttide edetabeli ainuliidriks, klubi tõusis tabelis seitsmendale kohale. Väga ilusa tabamuse eest hoolitses ka Laborde tiimikaaslane Kamaldeen Sulemana, kes lükkas palli vastase jalge vahelt läbi ning kõmmutas selle siis latipõrkega võrku. Rennes on viimase nelja vooruga teeninud kolm võitu ja ühe viigi, väravate vahega 12:1.