SPAL pööras kaotusseisu võiduks ja noor Eesti jalgpallur krooniti Itaalia meistriks! (2)

Eesti noortekoondise keskkaitsja Andreas Vaher krooniti Itaalia U18 meistriliiga võitjaks, kui SPAL pööras finaalis 0:1 kaotusseisu Bologna eakaaslaste vastu 2:1 võiduks.

SPAL jäi mõned minutid enne poolajavilet kaotusseisu, kui puurilukk eksis väljatulekul ja Bologna ründaja realiseeris enda väljakupoolelt saadud söödu väravaks. Bologna eduseis ei püsinud aga kaua, sest SPAL nõelas kohe teise poolaja alguses Francesco Dell'Aquila kaudu resultatiivselt. Paremal äärel tegutsenud Dell'Aquila kerkis 83. minutil ka SPAL-i kangelaseks, kui konksutas karistusalas Bologna kaitsja sõlme ja lõi palli postipõrkest väravasse.

Põhihooajal kogusid mõlemad meeskonnad 30 mänguga 56 punkti, aga Bologna lõpetas teisel ja SPAL neljandal kohal. SPAL alistas teel finaali Torino 4:1 ja Eesti poolkaitsja Martin Vetkali koduklubi AS Roma 1:0. Otse poolfinaali pääsenud Bologna oli 2:0 parem Fiorentinast.

18-aastane Vaher otsustavates mängudes vigastuse tõttu ei osalenud, aga ta mängis U18 meistriliiga põhihooajal 21 kohtumist (neist 19 algkoosseisus) ja lõi ühe värava. Ta on SPAL-i noorteakadeemiassse kuulunud ligi poolteist aastat ja Transfermarkti andmetel mänginud erinevates võistlussarjades 30 kohtumist.