VAATA JÄRELE: aasta esimese Tallinna derbi võitis kahte mängijat testinud Levadia (lisatud galerii!) (7)

Tallinna Levadia võitis 2024. aasta esimese Tallinna derbi, kui oli EJL-i sisehallis 3:0 parem Tallinna Florast. Võidutsenud meeskond testis kahte välismaalast.

Levadia lõi kogu kohtumise vältel rohkem võimalusi, hoidis kontrolli enamasti enda käes ja muutis vastase elu üleüldiselt keeruliseks. Levadia läks juhtima 11. minutil, mil Ioan Yakovlev virutas palli trahvikasti otsast parema ristnurga lähedale. See jäi avapoolaja ainsaks tabamuseks.

Levadia duubeldas eduseisu 62. minutil. Mihkel Ainsalu riputas karistuslöögi värava ette, kust testitav Nigeeria ründaja Ahmad Gero suunas palli peaga võrku. Lõppskoori vormistas 75. minutil Maksimilian Skvortsov.

Lisaks Gerole testis Levadia ka Hollandi kõrgliigas kaheksa mängu pidanud Richie Musabat.

Enne mängu:

Flora on seni pidanud ühe kontrollkohtumise, kui Liivimaa Taliliiga raames alistati võõrsil 3:1 Läti eelmise hooaja viies meeskond Liepaja. Ehkki juba kolmandal minutil jäädi kaotusseisu, aitasid Mark Anders Lepiku, Tony Varjundi ja Maksim Kalimullini tabamused seisu ümber pöörata.

Konkurentidest nädal hiljem ühist ettevalmistust alustanud Levadia, kelle jaoks on tegu hooaja esimese treeningmänguga, tänavu Liivimaa Taliliigas ei osale. Veebruari alguses sõidetakse hoopis kaheks nädalaks Valenciasse treeninglaagrisse, mille käigus minnakse vastamisi Hispaania meeskondadega. "Praeguse seisuga mängime Levante, Valencia ja Villarrealiga," loetles peatreener Curro Torres kümmekond päeva tagasi Soccernet.ee-ga vesteldes mõned meeskonnad, kellega plaanitakse vastamisi minna, aga kohtumisi peaks olema vähemalt neli.

Eelmisel hooajal said Flora ja Levadia teineteiselt mõõtu võtta neljas liigamängus. Kahel puhul jäi 2:0 ja 2:1 peale Levadia, ülejäänud kaks kohtumist lõppesid 0:0 ja 2:2 viigiseisul.