Teisel poolajal kümnekesi mänginud Legioni noored võitsid penaltiseerias U19 Eliitliiga finaali (0)

Mullu U19 Eliitliiga finaalis Tartu Tammekale 0:1 alla jäänud Tallinna Legioni noored tegid tänavu vigade paranduse, alistades esikohamängus Tallinna Kalevi eakaaslased. Normaalaeg lõppes 2:2, penaltiseerias oli 4:3 parem Legion.

Kalev asus juba kaheksandal minutil juhtima, kui Kristofer Käidi andis suurepärase söödu Ramol Sillamaale, kes keerutas palli alla nurka. Legioni viigivärav sündis 37. minutil, kui Leonid Arhipov sai Nikita Ivanovi söödust Maico Rimmeliga silmitsi ja lahendas sajaprotsendilise väravavõimaluse kindlalt.

Mõned minutid enne esimese poolaja lõppu jäi Legion kümnekesi, kui Mihhail Tõsjatov lendas keskväljal Robin Tukiale korgid ees põlve piirkonda ja peakohtunik Tanel Üprus näitas Legioni kaitsjale punast kaarti.

Legionit see esialgu ei morjendanud, sest 49. minutil riputas Ivanov palli Kalevi karistusalasse, kus Andrei Smirnov oli markeerimata ja suunas selle Rimmeli jalge vahelt väravasse. Kalev lõi viigivärava 67. minutil, kui pall kukkus karistusala juures Sillamaale, kes ei jätnud võimalust kasutamata ja lajatas selle väravasse.

Kuna normaalajal rohkem väravaid ei löödud ja lisaaega ei mängitud, selgus võitja penaltiseerias, kus Legioni kangelaseks kerkis väravavaht Dennis Jeremejev, kes tõrjus Ramon Smirnovi ja Sillamaa löögid. Kalevi väravavaht Rimmel pareeris Vladimir Kulikovi löögi, kuid sellest ei piisanud. Kalev oli penaltiseerias kogu aeg tagaajaja rollis.

8. detsembril kell 17.00 EJL-i jalgpallihallis

Tallinna JK Legion U19 - JK Tallinna Kalev U19 2:2 (1:1), penaltitega võitis Legion 4:3
37. Leonid Arhipov, 49. Andrei Smirnov - 8., 67. Ramol Sillamaa

Hoiatused: 44. Dennis Jeremejev, 87. Marcus-Aurelius Touru, 89. Mihhail Kolobov - 40. Mikk Johannes Siitam, 57. Alexander Kapitan Bergman, 65. Robin Tukia
Eemaldamine: 43. Mihhail Tõsjatov
Peakohtunik: Tanel Üprus
Abikohtunikud: Erkko Liiv, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Roman Daniljuk

Legion U19: Dennis Jeremejev, Aleksandr Nikolajev, Marcus-Aurelius Touru, Mihhail Tõsjatov, Daniil Pankov, Andrei Smirnov, Mihhail Kolobov, Aleksandr Švedovski (85. Vsevolod Potšekutov), Nikita Ivanov, Nikita Kondratski (76. Vladimir Kulikov), Leonid Arhipov.
Varus: Martin Žukov, Steven Mäearu, Vsevolod Potšekutov, Roland Kardava, Anton Mazur, Mark Antonio Havier, Vladimir Kulikov.

Kalev U19: Maico Rimmel, Daniil Sõtšugov, Sven Loginov, Alexander Kapitan Bergman, Mikk Johannes Siitam (63. Ramon Smirnov), Kristofer Käit, Markus Riisenberg, Robin Tiigiste (63. Taavi Jürisoo), Ramol Sillamaa, Hugo Palutaja, Romet Kaupmees (25. Robin Tukia).
Varus: Rudolf Aun, Marten Lukas Tamme, Taavi Jürisoo, Markus Õispuu, Ramon Smirnov, Taavi Kala, Robin Tukia, Sten Luht, Georg Pank.