U19 Eliitliiga Meistriliigas peeti väravaterohke avavoor (0)

JK Tallinna Kalev. Foto: Jana Pipar / Jalgpall.ee

U19 Eliitliiga Meistriliigas peeti 24. ja 25. jaanuaril põhihooaja esimese vooru kohtumisi. Hooaega alustasid võidukalt Tammeka, Tuleviku, Kalevi ja Levadia noored.

Vooru suurima võidu sai kirja Tartu JK Tammeka, kes oli 7:1 üle Tallinna FC Flora eakaaslastest. Tammeka skoori avas teisel minutil Flora kaitsja omavärav ning 23. minutiks olid tartlased neljaväravalises eduseisus. 28. minutil avas Flora väravatearve Sten Patrick Prunn, ent enne vaheaega lõi Tammeka viienda värava Rico Puusaag. Teisel poolajal oli Tammeka resultatiivne kahel korral, kui Puusaag lisas oma teise ning mängu lõpuminutitel sai jala valgeks Jakob Puu.

Ülekaaluka võidu teenis ka JK Tallinna Kalev, kes alistas seisuga 5:0 JK Tabasalu. Valitseva U19 meistri Kalevi resultatiivseim mängija oli Ramol Sillamaa, kes oli täpne neljal korral: kaks väravat lõi ründaja nii esimesel kui teisel poolajal. Lõpuminutitel vormistas mängu lõppseisu Raiko Ilves.

A-alagrupis sai võidupunktid kirja Tallinna FCI Levadia, kes oli 2:0 üle FC Nõmme Unitedist. Eelringist kahe võidu ja täiseduga kindlalt põhihooajale pääsenud Levadia jõudis avavooru kohtumises sihini mõlemal poolajal: meeskonna viis 12. minutil juhtima Daniel Luts ning lõppseisu vormistas 62. minutil meeskonna kapten Igor Sokolov.

Vooru sündmusterohkeima ja tasavägiseima kohtumise pidasid Tallinna JK Legion ja Viljandi JK Tulevik. Legion läks mängu Nikita Kondratski tabamusest 14. minutil juhtima, ent kaks minutit hiljem viigistas Eric Levit seisu ning Rome Veske viis poolajapausiks Tuleviku kohtumist 2:1 juhtima. Teise poolaja alguses lõi aga Kondratski oma teise tabamuse, taastades viigiseisu. Kuigi 71. minutil teenis Tuleviku poolkaitsja Houd Boukhelkhal teise kollase kaardi ning pidi väljakult lahkuma, viis Sander Liir kaks minutit hiljem Viljandi meeskonna juhtima. Alates 82. minutist oli meeskondade eest väljakul taas võrdne arv mehi, kui punase kaardi teenis Legioni ridadest Steven Mäearu. Tulevik võitis kohtumise 4:2, kui lõppseisu vormistanud värava lõi 87. minutil Roven Pilv.

U19 Eliitliiga Meistriliiga jätkub 7. ja 8. veebruaril, kui peetakse teise vooru kohtumisi.