VAATA JÄRELE: Põua lõpetanud Tammeka lõi terve poolaja vähemuses mänginud Transile kolm tükki (0)

Premium liiga 27. vooru avamängus lõpetas võidupõua Tartu Tammeka, alistades kodus 3:0 Narva Transi. Soccernet TV näitas kohtumist otsepildis.

Tammeka oli olnud võiduta juba 7. juunist, mil tehti tuul alla Harju Laagrile, sellal kui Trans oli neljas viimases liigamängus löömatuna püsinud. Võimalustevaest avapoolaega domineeris seekord Tammeka, aga väravad jäid esimese kolmveerandtunni jooksul sündimata.

Tuliseks läks teisel poolajal, sest juba 50. minutil sai Herman Pedmansoni jalgadesse libistanud Transi poolkaitsja Mark Maksimkin otse punase kaardi. VAR kontrollis olukorda kaua, ent jättis peakohtuniku otsuse jõusse. Vaid neli minutit hiljem pääses läbijooksule Tammeka ründaja Kevin Mätas ja avas skoori.

Esimese värava järel Tartu fännide poolt käima tõmmatud pürotehnika suits kippus väljakule vajuma, kuid mängu ei peatatud - selle asemel ründas Tartu teist korda tulemuslikult ja Ahmed Adebayo Basher lõi 2:0. Seejärel seisis mäng tükk aega, kuniks suits hajus, nii et lõpuks anti kohtumisele kaheksa üleminutit, mille jooksul Basheril õnnestus veel korra skoori teha.

3:0 võit kasvatas eelviimasel tabelireal oleva Tammeka edu Harju Laagri ees üheksale punktile. Neist ühe pulga võrra kõrgemal asuvast Transist jäädakse siiski endiselt maha kaheksa punktiga. Narva meeskond lasi aga käest suurepärase võimaluse tõusta võidu korral pronksikohast vähemalt ajutiselt vaid ühe punkti kaugusele.

15. septembril kell 19.00 Tartu Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka - JK Narva Trans  3:0 (0:0)
54. Kevin Mätas, 59., 90+3. Ahmed Adebayo Basher

Väravasöödud: 54., 59. Patrick Genro Veelma, 90+3. Eger Naruson
Hoiatused: 65. Eugenio Bracelli, 69. Kevin Mätas, 76. Ahmed Adebayo Basher, 79. Devid Lehter
Eemaldamine: 50. Mark Maksimkin
Mänguolud: +16, üldiselt päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras