Vähem kui 1,5 aastaga Eesti Esiliiga B-st Itaalia Serie A-sse! Kivila pääses Verona pingile (täiendatud) (1)

Kaur Kivila. Foto: Hellas Verona Instagram

18-aastane Eesti väravavaht Kaur Kivila pääses täna esmakordselt Itaalia Serie A-s vahetusmängijate pingile.

Kivila koduklubi Hellas Verona sai Serie A-s hooaja seitsmenda võidu, kui Spezia alistati võõral väljakul 2:1. Verona asus teisel poolajal 2:0 juhtima, kui Gianluca Caprari sahistas 59. ja 70. minutil, aga Martin Erlic lõi 85. minutil Spezia kasuks ühe värava tagasi. Verona lõpetas kolmemängulise võiduta seeria ja kerkis liigatabelis 11. kohale. Lisaks Kivilale oli väravavavahtidest Verona pingil veel 17-aastane Giacomo Toniolo.

Kivila nimetati Serie A mänguks Hellas Verona koosseisu, sest klubi on tabanud koroonaviirus ja mitu esindusmeeskonna mängijat on andnud positiivse koroonaproovi, sealhulgas väravavahid Lorenzo Montipo ja Alessandro Berardi. Koroonaviirusega on hädas ka paljud teised Serie A klubid.

Kivila siirdus Tartu Welcost, kes mängis Esiliiga B-s, Itaaliasse 2020. aasta oktoobris. Seni on noor väravavaht mänginud Verona noortesüsteemis - Kivila on tänavusel hooajal pidanud Primaveras ehk U19 meistriliigas kümme kohtumist ja teinud kolm nullimängu.

Teises samal ajal peetud Serie A mängus leppisid Rooma Lazio ja Empoli väravaterohkes matšis 3:3 viiki. Koduväljakul mänginud Lazio jäi kiiresti 0:2 kaotusseisu, kui kuuendal minutil skooris penaltist Nedim Bajrami ja kaks minutit hiljem sahistas Szymon Zurkowski. Ciro Immobile lõi avapoolajal ühe värava tagasi.

Lazio sai 2:2 viigivärava 66. minutil, kui skoori tegi Sergej Milinkovic-Savic, kuid Empoli taastas kümmekond minutit hiljem eduseisu Federico Di Francesco tabamusest. Immobile raiskas 87. minutil penalti, kuid Milinkovic-Savic päästis Laziole kolmandal üleminutil 3:3 viigi ja punkti.

Spezia - Hellas Verona 1:2 (0:0)