Mattias Käit. Foto: Bukaresti Rapid

Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit lõi Rumeenia kõrgliigas oma esimese värava, kuid see ei päästnud tema tööandjat Bukaresti Rapidit 2:3 kaotusest Craiovale.

Rapid läks võõrsil 58. minutil juhtima, ent andis mõnikümmend minutit enne lõppu kõik väga kiirelt käest. Kodumeeskond tegi skoori 72., 74. ja 77. minutil ning ehkki Käit suutis 81. minutil kaotusseisu ülitäpse kauglöögiga jälle minimaalseks vähendada, oli rong juba läinud. Mängujärgses intervjuus võttis eestlane seejuures enda peale vastaste teise värava, mis sündis tema pallikaotuse järgsest vasturünnakust.

Tavapäraselt algkoosseisu kuulunud Käit vahetati peaaegu kohe pärast väravat ehk 84. minutil ka veel ühe ründaja vastu välja, kuid viigini Rapid ei jõudnud. Liigatabelis ollakse 16 meeskonna konkurentsis üheksandal real ja kuna põhihooaja ehk 30. vooru lõpuni jääb veel vaid üks mäng, on juba selge, et meistritiitli nimel heitlema hakkavasse esikuuikusse Rapid ei pääse.

Tabeli tagumine poole ehk kümme meeskonda mängivad veel ühe ringi ehk üheksa vooru. Otse esiliigasse langevad Rumeenias tabeli kaks viimast, tagantpoolt kolmas-neljas klubi lähevad üleminekumängudele. Väljakukkumine Rapidit ei ähvarda ning ka üleminekumängude kohast ollakse praegu kaheksa punkti võrra eespool.

Mängu tipphetked (Käidi värav alates 7:34):