A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Värskes "Videokohtuniku" osas on kummalisel kombel teemaks mängud, kus osales Tallinna Kalev. Kas arbiitrite otsused tegid Kalevile liiga või tulid neile hoopis kasuks?
Sel korral käsitletakse 24. vooru kohtumist Kalevi ja Narva Transi vahel ning 23. voorus olnud Kalevi ja Kuressaare vastasseisu. Kolmest situatsioonist esimeses vaadati, kas karistusalas oli käega mäng, teises uuriti, kas kalevlane tabas enne väravat vastase puuriluku pead ning kolmandas oli luubi all potentsiaalne punane kaart.
Väljavalitud olukorrad:
1. Kas jalalöök on punane või ei?
Mis mäng? Premium liiga 24. vooru kohtumine Narva Transi ja Tallinna Kalevi vahel (2:2) 17. augustil.
Mis juhtus? Kohtumise 21. minutil lükkas Pierre Landry Kabore küljejoone ääres Taavi Jürisood selga ning tabas teda põlvega, misjärel tegi viimane jalaga löögiliigutuse.
Milline oli otsus? Peakohtunik Kristo Tohver karistas mõlemat mängijat kollase kaardiga ning videokohtunik Marko Liiva ei näinud põhjust kohtunikku ekraani juurde kutsuda, sest nii Kabore viga kui Jürisoo ebasportlik käitumine ei nõudnud punast. Jürisoo jäi väljakule, sest löögis puudus jõud ja võikus.
Miks intsident tähtis oli? Kalevi mängija käitus küll ebasportlikult, aga tegutses piisavalt leebelt, mistõttu sai kollase kaardi.
2. Kastis oli käsi, aga kas ka penalti?
Mis mäng? Premium liiga 24. vooru kohtumine Transi ja Kalevi vahel (2:2) 17. augustil.
Mis juhtus? Sergo Kuhhianidze löök tabas Kalevi karistusalas vastase kätt, ent väljakukohtunik ei määranud penaltit, misjärel grussin ägestus, nõudis häälekalt viga ning sai selle eest teise kollase ja ühtlasi punase kaardi.
Milline oli otsus? Tohver penaltit ei määranud ning andis Kuhhianidzele punase, aga videokohtunik Liiva kutsus vilemehe ekraani juurde. Tohver vaatas käeolukorda üle ning leidis, et penaltit ikkagi polnud, sest käsi oli naturaalses asendis. Ka punane kaart oli korrektne, sest säärane häälekas protest ei ole osa tänapäeva jalgpallist.
Miks intsident tähtis oli? Trans jäi 2:0 eduseisus vähemusse ning Kalev võitles tänu sellele välja viigi.
3. Miks polnud korgid säärde punane?
Mis mäng? Premium liiga 23. vooru kohtumine Tallinna Kalev - FC Kuressaare (0:3) 9. augustil
Mis juhtus? Daniil Ševjakov libistas 65. minutil suurel kiirusel ja korgid ees Rasmus Saarele säärde.
Milline oli otsus? Ševjakov sai väljakukohtunikult Jagnar Jakobsonilt kollase ning kuigi Tanel Üprus ja Aron Härsing võtsid VOR-ruumis asja ette, siis vilemeest ekraani juurde ei kutsutud, kuna kaamerad hangusid ning olukorda polnud võimalik korralikult üle vaadata.
Miks intsident tähtis oli? Ševjakov oleks pidanud saama punase, sest ta libistas suurel kiirusel ja korgid ees vastasele põlve alla.
***
"Videokohtunik" võtab kolmandat Premium liiga hooaega järjest pulkadeks igas voorus kõige rohkem kõneainet tekitanud olukorrad. Miks langes otsus nii ja mitte teisiti? Kas kohtunikud panid täppi või vääratasid? Kõigele sellele annab "Videokohtunik" vastuse.
Rõhutame, et olukordade järelanalüüs nõuab oma aja, mistõttu vaatab "Videokohtunik" igal nädalal tagasi neile mänguepisoodidele, mis sündisid väljakutel eelnenud nädalal. Videokohtunike otsuste tagamaid selgitavad EJL-i kohtunikud eesotsas kohtunike osakonna juhi Hannes Kaasiku ning ka euroväljakutel korda hoidva Kristo Tohveriga.
Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Kaljuga liitunud 25-aastane Kask: vanus tekitas vaikselt tunde, kas praegu või mitte kunagi
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!