Viigi üle rõõmustanud Važinski: kaitsjad olid tasemel ja tublid! (5)

Kuressaare peatreener Jan Važinski. Foto: Imre Pühvel

FC Kuressaare peatreener Jan Važinski tõdes pärast Tartus kohaliku Tammeka vastu saavutatud 1:1 viiki, et tabelisse lisandunud punkti võti peitus kaitsemängijate õnnestunud soorituses, millega suudeti vastu pidada Tammeka teise poolaja survele.

"Kindlasti oleme rahul ja kindlasti on see meie jaoks väärtuslik punkt. Tulime ju kaotusseisust välja. Võistkond oli ühtne ja mängis plaani järgi. Kui eelmistes mängudes nappis rünnakul teravust (Kuressaare polnud kolmes eelmises mängus väravat löönud – R. V.), siis täna olen ka selle faasiga rohkem rahul. Muidugi võinuks veel paremini, aga olime edukamad kui eelmistes mängudes," sõnas Važinski.

Teine poolaeg kulges küll Tammeka domineerimise tähe all, aga Kuressaare peatreener selle eest oma meestele etteheiteid ei teinud. "Plaan nägi ette teisel poolajal igal juhul enda värav puutumatuna hoida ja proovida kontrarünnakutega vastast ohustada. Poolvõimalused Sander Lahel tekkisid, aga suures plaanis pani Tammeka teisel poolajal viienda käigu sisse ja meie karistusalasse tuli hästi palju palle. Aga kaitsjad olid tasemel, kaitsjad olid tublid!"

Väravavaht Roland Kütt pidi juba enne mängu teda natuke vaevanud pisivigastuse tõttu loobuma teisel poolajal maast väljalöökide sooritamisest ning varuväravavahti Kuressaare pingil polnud. Klubi esiväravavaht Magnus Karofeld on juba vigastusega audis. Mis on ülejäänud variandid?

"Praegu ei ole plaani vaja teha, aga meil on duubelvõistkonnas ka väravavahid olemas. Kui Roland ei saa mängida, siis tuleb nende kord. Täna ei hakanud me duubli väravavahti Tartusse tassima, sest tal on homme endal mäng ning seoses gümnaasiumi lõpetamisega niikuinii suur pinge. Kindlasti oli see väike risk, aga mis teha," sõnas Važinski.

Tammeka peatreener Kaido Koppel nentis, et ei saa rahul olla ei tänase tulemuse ega kokkuvõttes ka meeskonna tulemustega Premium liiga esimeses ringis. "Teisel poolajal olime aktiivsemad ja suutsime oma mängu vastasele peale suruda, aga esimesel kahjuks mitte, mistõttu lasime endale lüüa värava, mida poleks tohtinud, sest kodus tahaks ikkagi võita.

Puudu jäi karistusalas õigel ajal õiges kohas olemisest. Palle toimetasime kasti väga palju, aga Kuressaare suutis väga hästi kaitsta, mida nad on ka terve senise hooaja jooksul näidanud. Kahjuks me ei saanud täna seda ühte vajalikku palli väravasse. Esimese ringiga rahule jääda ei saa. Kahest viigiga lõppenud kodumängust, 2:2 Maarduga ja tänane 1:1 Kuressaare, tahtnuks kindlasti võidu saada," rääkis Koppel.

Tammeka sõidab järgmisel laupäeval külla FCI Levadiale ja rivistus tõotab olla hõre, sest Kevin Anderson ja Reio Laabus on endiselt vigastatud, Kevin Aloe viibib Kevadtormi õppusel ning Mihkel Järviste teenis täna võistluskeelu. "Andre Paju on loodetavasti järgmiseks mänguks tagasi. Põhimõtteliselt on ta paranenud, aga kuna trenni pole veel saanud teha, siis täna teda mängu ei soovinud panna," nentis Koppel.

Fotograaf: IMRE PüHVEL