Welbeck kehastus Beckhamiks, aga Cloughi hing hoidis Foresti pinna peal (0)

Brightoni ja Foresti võitluslik mäng jäi viiki. Foto: Scanpix / Dylan Martinez / Reuters

Nottingham Forest oli Premier League'i viienda vooru kohtumises Brighton & Hove Albioni vastu vaheajaks kaotusseisus, ent andis teisel poolajal 20 aasta eest lahkunud peatreenerile au ning võitles välja 2:2 viigi.

Nottingham Foresti legendaarne peatreener Brian Clough, kes võitis nendega kaks järjestikust Meistrite liigat (1979. ja 1980. aastal), suri 20. septembril 2004. aastal. 20 aastat ja kaks päeva hiljem kohtus Forest Cloughi kunagise koduklubi Brighton & Hove Albioniga ning näis, et Cloughi hing ei lasknud punasärkidel kaotada.

Foresti jaoks algas mäng väga hästi, kui Callum Hudson-Odoi teenis penalti, mille Chris Wood 13. minutil realiseeris. Aga vaheajaks juhtis kodumeeskond, sest 42. minutil skooris Jack Hinshelwood ning kolm minutit hiljem kehastus Manchester Unitedi kasvandik Danny Welbeck oma kasvatajaklubi legendiks David Beckhamiks, kui keerutas karistuslöögi tagumisse alanurka.

Kaotusseisus külalised lõid viigivärava 70. minutil, kui Jota Silva ja Paraguay mees Ramon Sosa lidusid kahekesi vastase värava peale ning esimene söötis teisele, kes vormistas rünnaku Premier League'i debüütväravaks.

Kuigi väravaid rohkem ei sündinud, siis viimased kümmekond minutit olid põnevad. Kõik algas Morgan Gibbs-White'i 83. minuti veast, mis tõi talle teise kollase ja ühtlasi punase kaardi. See ei sobinud Foresti peatreenerile Nuno Espirito Santole, kes hakkas jaurama. Portugallase jaur ei meeldinud aga peakohtunik Robert Jonesile, kes näitas talle punast kaarti. Samal ajal tungis väljakule Brightoni loots Fabian Hürzeler, kelle Jones saatis samuti minema.

Brighton ja Forest liiguvad samas taktis: mõlemal on viie vooru järel üheksa punkti ning kumbki pole veel kaotanud. Forest kohtub järgmisena Fulhamiga ning Brighton Chelseaga.

Brighton & Hove Albion - Nottingham Forest 2:2 (2:1)
42. Jack Hinshelwood, 45. Danny Welbeck - 13. pen. Chris Wood, 70. Ramon Sosa

Eemaldamised: 84. Fabian Hürzeler (peatreener) - 83. Morgan Gibbs-White, 84. Nuno Espirito Santo (peatreener)