Käidi mäng sai Rumeenias läbi juba enne avapoolaja lõppu (+ Koskor ja Palumets) (1)

Mattias Käit. Foto: FC Rapid

Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit pidi koduklubi Bukaresti Rapidi eest liigamängus juba avapoolajal platsilt lahkuma, meeskond võttis aga kodus magusa 2:1 võidu.

Käidi mäng lõppes 38. minutil, kui tema asemele tuli belglane Xian Emmers. Mõni minut varem oli külalismeeskonna Mioveni poolkaitsja Vlad Pop saanud teise kollase kaardi ja platsilt eemaldatud, minut pärast Käidi väljavahetamist suutis Rapid aga lüüa viigivärava. Võidutabamust tuli oodata lõpuminutiteni, siis õnnestus klubiga alles äsja liitunud ja debüüdi teinud Hollandi ründajal Kevin Luckassenil arvuline ülekaal lõpuks ka väravaks realiseerida.

2:1 võit aitas Rapidil Rumeenia kõrgliigas esikoha pärast võitlemist jätkata. 11 mängu järel on neil sama palju punkte kui parema väravate vahe tõttu liidrikohta hoidval Constanta Farulil. Kahe punkti kaugusele jääb mängu vähem pidanud Hermannstadt.

Tristan Koskori uus tööandja Peyia 2014 FC sai Küprose esiliiga teises voorus esimese võidu, ründaja mäng lõppes aga samuti varakult. Avavoorus kodus 0:1 Zakakioule kaotanud Peyia oli teises voorus võõral väljakul omakorda 1:0 parem Athienou Othellosest.

Avamängus 90 minutit mänginud Koskor lahkus Küprose alaliidu kodulehe andmetel seekord platsilt juba teise poolaja alguses ehk 49. minutil, kusjuures tema asemele tuli kunagi nii Amsterdami Ajaxi kui ka Manchester Unitedi akadeemiatesse kuulunud Gyliano van Velzen, kes samuti sel suvel Peyiaga liitus. Mängu ainus värav oli sündinud 22. minutil, autoriks Maroko ja Briti juurtega, ent juba mitmendat hooaega Küprosel mängiv Kareem Ben-Kyamal.

Belgia kõrgliigas jäi Zulte Waregem kodus juba 18. minutil Sint-Truideni vastu vähemusse ning pidi lõpuks vastu võtma 0:3 kaotuse. Äsja klubiga liitunud ja eelmises voorus vahetusest debüteerinud Kevor Palumets jäi seekord varumeeste sekka. Üheksast mängust vaid ühe võidu ja ühtekokku viis punkti teeninud Waregem on liigatabelis viimasel real.

Ungari kõrgliigaklubi Ujpest alistas koduste karikavõistluste kolmandas ringis võõrsil 6:1 neljandas liigas palliva Mateszalka. Märten Kuusk sarnaselt mitmetele teistele põhimängijatele seekord Ujpesti koosseisu ei kuulunud.

Andreas Vaikla vaatas taas pingilt, kuidas Edmonton kaotas Kanada kõrgliigas 0:1 liidrile Cavalryle. Liigatabelis on Edmonton üliselge punane latern, eelviimasel real olevast HFX Wanderersist maas 13 punktiga.