Hooajaks valmistuv Leicester alistas Levadia (54)

Eestis ning Soomes hooajaks valmistuv Inglismaa esiliiga meeskond Leicester City alustas lühituuri edukalt, kui sai Tallinnas Kadrioru staadionil napi 3:2 võidu FC Levadia üle. Kaks väravat lõi Dion Dublin.

"Tuuri eesmärgiks on hooajaks valmistumine, vormi parandamine," lükkas külaliste treener Micky Adams tulemuse tähtsuse tagaplaanile. "Treeningud alles algasid ning palju tööd on veel teha," arutles ta.

Tulemust ei pidanud kõige olulisemaks ka Levadia juhendaja Tarmo Rüütli: "Kaotada on ikka paha, kuid saime mängida pingevabalt ning noorte jaoks on see väga tähtis."

Levadia surus, Dublin lõi väravaid

Et ses kohtumises midagi kaalul polnud, alustas kodumeeskond tuhandepealise publiku ees julgete rünnakutega ning Leicesteri kaitseliinil tekkis juba varakult probleeme Vladimir Voskoboinikovi ning mängu parimaks kuulutatud Ats Purje takistamisega. Mõlemad paistsid poolaja jooksul silma oskusliku mänguga, ent sihik polnud päris paigas.

Paremat eeskuju näitas inglaste 35-aastane ründaja Dion Dublin, kes kasutas kahel korral ära rünnakule tormanud Levadia nõrgestatud kaitseliini. "Liiga kergelt andsime väravaid ära," tunnistas hiljem ka Rüütli.

Esimest korda pidi Artur Kotenko palli oma puurist korjama juba 12. minutil, kui Dublin märkas teda väravast liialt kaugel olema ning saatis palli karistusala joonelt ilusa kaarlöögiga värava ülemisse nurka.

Kuigi Levadia jätkas seejärel rünnakuid ning Vitoldas Cepauskasel õnnestus pooltunni saabudes kornerijärgses olukorras pall viigiväravaks sokutada, jäi ka poolaja viimase värava au Dublinile: seinasöödumäng prantslase Lilian Nalisega jättis veteranile ülesandeks vaid pall paarilt meetrilt võrku koksata.

Ainulaadne Voskoboinikov

Poolajal tegid mõlemad meeskonnad rohkelt vahetusi, Levadia võttis välja ka ründeapaari Voskoboinikov-Purje ning initsiatiiv läks rohkem inglaste kätte.

Rünnakutest Levadia värava alla sündis ka palju võimalusi, ent kasutada õnnestus neist vaid üht: vahetusest sekkunud Tommy Wright jäeti 60. minutil karistusalas valveta ning täpset tsenderdust noor ründaja kasutamata ei jätnud.

Mänguseis tundus olevat kindel ja lõplik, ent viimase kümne minuti jooksul tormas Levadia taas rünnakule ning kuigi Argo Arbeiter kohtunikuga vaidlemise eest platsilt lahkuma sunniti, polnud viigiseis kaugel.

Nimelt oli Levadia kõik vahetused juba teinud, ent Andrus Mitt pidi jalavigastuse tõttu platsilt lahkuma. 2-mehelisse vähemusse eestlased siiski ei jäänud: taas lubati platsile joosta varem välja vahetatud Voskoboinikovil.

Vaid hetk hiljem olid inglased pärast ebakindlat kaitsemängu sunnitud ta karistusalas jalust tõmbama, teenitud penalti realiseeris mees kindlalt. "Selline saavutus on muidugi ainulaadne, kuid tagasivahetamist sõprusmängudes ei keelata," muigas Rüütli.

Peale selle olukorra said tema hoolealused viimastel mänguminutitel veel mitmel korral löögile, kuid piisavat ohtu ei tekitatud ning mäng lõppes inglaste 3:2 paremusega.

Tihe graafik Rüütlit ei heiduta

Lisaks tänasele mängule seisab Levadial lähipäevadel ees veelgi tähtsam kohtumine Briti saarte meeskonnaga: kolmapäeval võõrustatakse iirlaste FC Bohemiani.

Siiski ei arva Rüütli, et tänane mäng tema hoolealuseid liialt väsitanud oleks. "Muule kuupäevale poleks saanud seda kohtumist panna ning loobumine olnuks veelgi halvem variant," selgitas ta.

Leicester City meeskond jätkab Tallinnast lahkudes hooajaeelset treeninglaagrit Soomes, kus 13. juulil kohtutakse II divisjoni klubiga FC Espoo.

FC Levadia Tallinn - FC Leicester City 2:3 (1:2)

Väravad: 29. Cepauskas, 86. (pen) Voskoboinikov - 12., 40. Dublin, 60. Wright
Eemaldamine: 84. Arbeiter
Mängupaiga olud: õhutemperatuur +22 kraadi, vahelduva pilvisusega ilm, väljak heas seisukorras.
Publik: 1200

Levadia: Artur Kotenko (46. Aleksandr Djatshenko), Sergei Hohlov-Simson (46. Mati Pari), Vitoldas Cepauskas (46. Andrei Kalimullin), Dmitri Kruglov, Tihhon Šišov (46. Miroslav Rõškevitš), Konstantin Nahk (46. Maksim Rõtškov), Aleksandr Dmitrijev (46. Eduard Ratnikov), Vitali Leitan (46. Richard Barnwell), Marius Dovydenas, Ats Purje (46. Andrus Mitt, 82. Vladimir Voskoboinikov), Vladimir Voskoboinikov (46. Argo Arbeiter).

Leicester: Danny Coyne, Chris Makin, Danny Tiatto (46. Richard Stearman), Matthew Heath, Matthew Elliott (46. Peter Canero), Keith Gillespie (64. Steven Dawson), Lilian Nalis (64. Chris OŽGrady), Jason Wilcox (46. Thomas Wright), Gareth Williams, Dion Dublin (46. Lee Morris), James Scowcroft (46. Trevor Benjamin).