Kalju tagus Tuleviku debütandi võrku kaheksa palli (0)

Premium liiga seitsmes voor lõppes senise hooaja ühepoolseima skooriga - Nõmme Kalju tagus Viljandi Tulevikule, kelle väravas seisis 17-aastane debütant Marten Ritson, kaheksa vastuseta kolli.

Kuna juba kolme päeva pärast on Tulevikul väljalangemisheitluse seisukohast oluline kohtumine Pärnu Vaprusega, mängisid viljandlased veidi tavatu koosseisuga. Kaljul puudus külmetuse tõttu vasakkaitsja Andrei Sidorenkov, keda asendas Trevor Elhi, ning kaartidega oli väljas poolkaitsja Artjom Dmitrijev.

Kalju oli suures mängulises ülekaalus ja teenis ridamisi nurgalööke. Korneri järel skoor avatigi, kui 25. minutil ei suudetud Nikolai Mašitševi jätkutsenderdust piisavalt kaugele klaarida ja Deniss Tjapkin virutas palli posti kõrvale - 1:0.

Seejärel kukkus Carlos trahvikastis mõneminutilise vahega kaks korda. Kui esimese langemise eest sai brasiillane kollase kaardi, siis teine kord teenis ta penalti. Vea tegijaks oli Janar Õunap. Sidorenkovi puudumisel sooritas penaltit Artur Valikajev, kes lõi suhteliselt värava keskele - 2:0.

Teisel poolajal lagunes Tulevik täielikult. 54. minutil läks Janar Toometi sööt Peeter Kleini jala alt läbi, aga Kleini taga oli Igor Subbotin, kes lõi palli väravasse - 3:0.

Vaid kaks minutit hiljem purjetas Karl Mööl, kes tegi oma 200. meistriliiga mängu, trahvikasti ja lõi palli postipõrkega võrku - 4:0.

Järgmisena sai jala valgeks Mašitšev, kellele põrkas pärast Subbotini tsenderdust pall Carlose ja Sander Loigo õhuvõitlusest ette - 5:0.

Kuues värav sündis pärast Maximiliano Ugge karistuslööki. Löök põrkas müürist Subbotinile, kes söötis värava alla Kleinile ja viimane sahistas - 6:0.

Vaid minut pärast vahetusest sekkumist tegi skoori Tarmo Neemelo, kes saatis peaga Mašitševi tsenderduse alla nurka - 7:0.

Lõppskoori vormistas 79. minutil Valikajevi tsenderdusest Robert Kirss - 8:0. Kõik kaheksa tabamust läksid seega erinevatele väravalööjatele.

Mängu parim - Igor Subbotin

Nagu ka väravalööjate nimedest saab aimata, tegid nõmmekad ühtlaselt tugeva esituse, aga esile võib tõsta Subbotinit, kes lisaks väravale ja resultatiivsele söödule osales tsenderdustega veel kahe värava sünnis.