Pärnu ehmatas Sillamäed, kuid jäi tühjade kätega (0)

Foto: Jana PiparSillamäe Kalev tegi sel hooajal Pärnu Linnameeskonnaga neljast neli, kuid viimases omavahelises kohtumises oldi lähedal eduseisu mahaviskamisele.

Sillamäelased alustasid koduplatsil võimsalt, juhtides veidi rohkem kui poole tunni järel 3:0 - kaks meisterlikku väravat Jevgeni Kabajevilt ja üks Maksim Lipinilt. Mängupilti ja võimalusi arvestades võinuks edu olla veelgi suurem.

Seejärel kergitasid aga võõrustajad pisut jalga gaasipedaalilt, mis maksis neile valusalt kätte. Poolaja viimastel minutitel hakkas Pärnu esmakordselt ka ise rünnakul hambaid näitama, kuni Henri Hanson edestas Abu Bakrit ning tulistas palli väravasse.

Ehmatus ei piirdunud ühe väravaga - pärnakad tulid teisele poolajale näljaselt ning kuluda jõudis vaid 30 sekundit, kui Kristian Lenk napsas kõrge palli Igor Dudarevi eest ja sahistas sellega võrku.

Sillamäe kosus ning haaras mänguohjad uuesti enda kätte, kuid pärnakad olid väravatest tublisti jõudu ammutanud ning võitlesid kõvasti nii kaitses kui ka vasturünnakutel. Kontrad andsidki neile lootust, kuid päris kuldse viigivõimaluseni siiski ei jõutud.

Silmnähtavalt närviliseks muutunud sillamäelased olid ise korduvalt lähedal eduseisu suurendamisele, kuid ei Lipin, Kabajev ega Aleksander Savin ei suutnud heades olukordades väravaraame leida. Samuti lendasid standardolukordade järel pallid järjekindlalt Pärnu väravast mööda.

Päris lõpu eel sai Sillamäe siiski oma tahtmise, kui Savini löök penaltipunkti lähistelt pudenes läbi Kristjan Tamme näppude üle väravajoone - lõppseisuks 4:2.

Mängu parim - Jevgeni Kabajev

Sillamäe väravamasin töötas täistuuridel, lüües kiiresti kaks väravat ja jäädes napilt ilma järjekordsest kübaratrikist.  Samuti tekitas ta meeskonnakaaslastele mitu suurepärast võimalust.

13. septembrill kell 18.00 Sillamäe Kalevi staadionil (Kesk 30, Sillamäe)

JK Sillamäe Kalev - Pärnu Linnameeskond 4:2 (3:1)