Portugal alistas põnevusmängus Taani (5)

EM-i kuuenda võistluspäeva esimene kohtumine kujunes nauditavaks - Taani suutis Portugali vastu küll kaotusseisust välja tulla, kuid pidi lõpuks siiski vastaste 3:2 paremust tunnistama.

Mängu esimene pool kuulus selgelt Portugalile - rünnati efektiivselt ja kenasti, taanlaste võimalused jäid esimeste minutite nurgalöökidesse. Kornerist nõelasid aga hoopis portugallased - 24. minutil suunas esiposti juurest markeerimata jäetud Pepe palli peaga väravasse ning viis omad juhtima.

Tosina minuti pärast oli seis juba 2:0 - Nani paremalt äärelt antud madal tsenderdus leidis üles Helder Postiga, kes Simon Kjaeri edestades palli väravasse kihutas.

Poolajapausile mindi siiski Taani üheväravalises kaotusseisus - 41. minutil magasid Portugali kaitsjad olukorra maha ning Michael Krohn-Deli söödust koksas mõnelt meetrilt palli tühja väravasse Nicklas Bendtner.

Teine kolmveerandtund algas suhteliselt uniselt - kui portugallastel ei olnud eduseisu tõttu vajalik meeletult rünnata, siis üllatavam oli taanlaste passiivsus. Kahel korral oli mängu saatus võimalik lõplikult otsustada Cristiano Ronaldol, kuid sedapuhku ei olnud tema päev - kaks üks-ühele olukorda raisanud Ronaldo eksimused oleksid portugallastele äärepealt saatuslikuks saanud.

Taanlaste kannatlikus tasus end ära kümme minutit enne mängu lõppu, kui paremalt poolt tulnud tsenderdus taas Bendtneri pea leidis, kust pall postipõrkega väravasse lendas - 2:2!

Portugallased ei visanud aga püssi põõsasse ning hakkasid ka ise taas rohkem ründama, juba seitsme minuti pärast viis see ka sihile - tsenderduse järel jõudis pall vahetusmehe Silvestre Varelani, kes esimese hooga küll pallist mööda lõi, kuid pöördelt oma eksimuse parandas ning oma koondisele väärtusliku võidu tõi.

Hetkeseisuga on kolmel meeskonnal B-grupis võrdselt kolm punkti - Saksamaa ja Hollandi mängu eel on võrdselt pulgal sakslased, taanlased ja portugallased. Kui õhtul Holland Saksamaa alistab, otsustab edasipääsejad aga viimane mänguvoor.