Saksamaa lõpetas grupi järjekordse võiduga (0)

Saksamaa koondis võttis Taani vastu kindla esitusega 2:1 võidu ning lõpetas B-alagrupi kolme võiduga kolmest mängust.

Saksamaa koondis läks mängule Taani vastu praktiliselt samas koosseisus, mis on mänginud ülejäänud grupifaasi mängudes, kuid kaartidega välja jäänud Jerome Boatengi asendas Lars Bender.

Taanlased tegid seevastu mitu muudatust ja muutsid isegi formatsiooni.

Mängu alguse põhjal ei toonud see tulu, sest Saksamaa domineeris totaalselt ja tekitas korduvalt võimalusi. Lõpuks asusidki sakslased 19. minutil juhtima, kui oma 100. koondisemängu tähistanud Lukas Podolski saatis sisse Thomas Mülleri poolt värava ette antud terava söödu.

Taani suutis aga küllaltki ruttu viigi taastada, sest viis minutit hiljem pääses hea turniiri teinud Michael Krohn-Dehli Nicklas Bendtneri söödu järel peaga löögile ning suunas palli ilusti lati alla.

Ometi püsisid mänguohjad sakslaste käes, kes tekitasid jätkuvalt mitmeid võimalusi, kuid teise poolaja alguse parim šanšš langes Taanile, kelle poolkaitsja Jakob Poulsen palli karistusala joone lähedalt postiriivekaga mööda lõi.

Lõpuks suutis Saksamaa oma võidu siiski tasku pista, kui 80. minutil Bender kontrarünnakul Mesut Özili söödu järel väravavahiga silmitsi pääses ja palli esimesse nurka veeretas.

Saksamaa lõpetas 2:1 võidu järel alagrupi täiseduga. Reede õhtul kohtuvad nad veerandfinaalis Kreekaga.