Üks võõrsilvärav jäi Levadiale vaid lohutuseks (3)

Nagu ülejäänud Eesti klubid, pidi ka Tallinna Levadia tunnistama eurosarjas oma esimese vastase paremust. Kodus 0:1 kaotanud Levadia jäi võõrsil Dundalkile alla 1:2.

Väga võitluslikul avapoolajal näidati kuut kollast kaarti, neist neli läksid Levadia meeste arvele. Iirimaa kõrgliiga liidri valduses püsis pall rohkem, kuid esialgu katastroofi ei paistnud.

Pooletunnise mängu järel lõi aga Dundalk paariminutilise vahega kaks ilusat väravat. Esmalt saatis Patrick Hoban peaga paremalt äärelt tulnud Sean Gannoni tsenderduse täpselt posti kõrvale. Seejärel virutas Michael Duffy palli terava nurga alt otse õhust lati alla.

Teiselpool väljakut suunas Markus Jürgensoni tsenderduse peaga nurka Gando, kuid tema värav tühistati suluseisu tõttu. Ühe värava sai Levadia siiski avapoolajal kätte, kui Roman Debelko keskelt läbi murdis ja madala tugeva löögiga olukorra lõpetas.

Teisel poolajal veel kahte tabamust vajanud Levadia domineeris viimast 30 minutit, kuid sisse lipsas liiga palju praaki. Parim võimalus tekkis Nikita Andrejevil, kes lõi Jürgensoni tsenderdusest peaga üle.

Vahetult karistusala tagant pääsesid löögile Muamer Svraka ja Andrejev. Neist esimese sooritus lendas Gary Rogersi kinnastesse ja teise jalg oli ebatäpne.

Dundalk läheb teises eelringis vastakuti AEK Larnacaga (Küpros).