Lazio purustas Roma (täiendatud) (1)

Itaalia Serie A 15. vooru oodatuimas mängus alistas Lazio suurrivaali Roma koguni 3:0 ja tõusis tabelis viiendaks.
Avapoolaja esimese 44 minutiga ei suutnud kumbki meeskond asjalikke rünnakuid üles võtta ning aeg kulus võrdsete heitlusena peamiselt keskväljal.

Grammivõrra paremaid šansse mänguskoor avada omas siiski Roma, eesotsas kapten Francesco Tottiga, kuid Angelo Peruzzit ei õnnestunud kellelgi üle kavaldada.

Lazio ärkab poolaja lõpus

Poolaja lõpus lülitas kodumeeskond aga täiskäigu sisse ning esmalt sai nurgalöögist peaga löögile Emilson Cribari, kelle tugev pealöök raksatas latti. Kohe pärast seda olukorda oli skoor tablool muutunud, kui maagilise kauglöögiga sai maha Christian Ledesma.

40 meetri kaugusel palli saanuna virutas ta suurepärase vindiga mänguvahendi värava suunas ning see keeras täpselt värava tagumisse ristnurka, jätmata postide vahel seisnud Alexander Donile mingeid šansse.

Kõige magusamal ajal Romale värava löönud taevasinisärgid läksid vaheajale suurepäraste emotsioonidega, külalistel tuli aga riietusruumis midagi tõsiselt korda saata, päästmaks teisel poolajal mängu.

Teine värav penaltist

Vaheaja team-talk tegi Roma jaoks asja hoopis hullemaks. 50. minutil pääses Doniga silmitsi Goran Pandev, kelle väravavaht selgelt pikali tõmbas. Algselt määras peakohtunik Rosetti küll nurgalöögi, ent pärast joonekohtunikuga konsulteerimist otsustas määrata penalti. Seejärel lehvitas ta punast kaarti Doni nina ees, kuid viiv hiljem muutis otsuse leebemaks, karistades puurivahti kollase hoiatuskaardiga.

11-meetri karistuslööki asus sooritama meeskonna kapten Massimo Oddo, kelle tugev löök lendas küll otse värava keskele, ent Doni otsustas hüpata vasakule ja nii sahises võrk teistkordselt - Lazio juhtis Rooma derbit juba 2:0.

Pärast eduseisu kahekordistamist hoidis Lazio juba rohkem tagasi ning ei tormanud pea ees rünnakule. Romal jäi tänu sellele rohkem liikumisvabadust, kuid seda ära kasutada ei suudetud.

Mutarelli lööb viimase naela

Hoopis Lazio oli see meeskond, kes taaskord värava lõi. 72. minutil sai suurepäraselt palli karistusalla Stefano Mauri, kelle õrn chip üle väravavahi tabas latti. Sealt põrkus pall otse Massimo Mutarellile ning mehel ei tekkinud mingeid raskuseid värava vormistamisega. Roma oli murtud, Lazio viimase viie aasta jooksu võitmas alles teist derbit Serie A-s AS Roma vastu.

Viimasel veerandtunnil üritas külalisvõistkond küll meeletult väravani jõuda, ent iga ebaõnnestumise ja möödunud minutiga kasvas mängijates frustratsioon. Tänu sellele teeniti mõttetuid kollaseid kaarte ning lõhuti üsna jõhkral moel vastaseid.

Lisaminutitel oli Francesco Tottil veel võimalus üks värav tagasi lüüa, kuid pärast nurgalööki sooritatud pealelöök jäi nõrgaks ja Peruzzi tõrje oli kindel.

Tänase võiduga tõusis Lazio liigatabelis viiendale kohale, kaotades neljandal positsioonil olevale Cataniale vaid kahe punktiga. Roma kaotus Interile aga suurenes seitsmele punktile.

Lazio - Roma 3:0 (1:0)