Aivar Pohlak põhjalikult Eesti tippliigadest: kohati tundub, et mõned kriitikud süüdistavad meid liigses ambitsioonikuses (30)

Foto: Madis Reimund

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak tunnistas Soccernet.ee-le antud intervjuus, et alaliit on võtnud omale ambitsioonikad plaanid ja vahel tundub, et neid selles ka süüdistatakse, kuid maailmas konkurentsivõimeliseks saamine ongi keeruline ja pikk protsess, mis nõuab kõva tööd.

Seoses lõppenud jalgpallihooajaga palusime Pohlakul tagasi vaadata möödunud hooajale, aga kõnelesime ka sel aastal palju kõneainet pakkunud teemadel nagu liigakalender ja -reform.

Tänavuse hooaja eel kadus Premium liigast kaks klubi ning ka asendust ei leitud esimese hooga, kuniks lõpuks jõuti Kuressaareni. Kuidas sa sellist lähtepunkti arvestades hooaja lõpplahendust hindad? Kas hooaeg kujunes selliseks, nagu arvasid?
Hooaeg kujunes sinu poolt kirjeldatud fooni arvestades pigem isegi paremaks kui eeldasime või pelgasime ja seda nii nurga alt, kuidas klubid, kes lõpptabelis said 5. kuni 9. koha, tippudega mängisid, kui ka esikolmiku omavaheliste mängude pingelisuse poole pealt. Vaatame ka, millises seisus oleme teel täisprofessionaalse liiga suunas ja kui mõelda järgmise hooaja Esiliigale, siis näeme seal kuni nelja Premium liiga ambitsioonide ja eeldustega klubi ja järgmise hooaja Esiliiga B-s omakorda kuni nelja Esiliiga ambitsioonide ja eeldustega klubi. See on hea tulemus.

On näha, et juba käivitunud ja lähiaastatel käivituvate toetusmehhanismide mõjul tekib tippliigades järgneva 2-3 hooaja jooksul oluline konkurentsi kasv, kusjuures nende toetusmehhanismide abil ei loo me midagi muud, kui elementaarseid eelduseid tippklubijalgpalli toimimiseks.

Millised on need märksõnad või iseloomulikud tunnused, mis sulle sellest hooajast meelde jäävad?
Professionaalsuse kasv kogu Premium liiga lõikes; kogukonnajuhtide programmi käivitamine – kolme pilootklubi keskmine publikuarv alates projekti käivitamisest kuni hooaja lõpuni oli Transil 394, Floral 669 ja Tammekal 441; välismängijate kvaliteedi tõus; tavahuvilisele mittenähtavatest asjadest nimetaksin ka klubide huvi kasvu pühendumaks iseenda arendamisele. Oluline on ka, et tervikpildi eeldused, mille suunas liigume, hakkavad tasapisi välja joonistuma.

Meistrikarikas rändas hooaja lõpus Hiiule Nõmme Kalju valdusesse. Foto: Oliver Tsupsman

Eesti meistriks tuli tänavu Nõmme Kalju, kaotamata ühtegi mängu. Samas olid nad Sergei Frantsevi sõnadele viidates puudulikult komplekteeritud. Ehk väheste vahenditega võeti maksimumtulemus. Mida see näitab?
Järeldaksin, et ilmselt mõjus napp koosseis mobiliseerivalt. Kusjuures paradoksina võib Sergei Frantsevi intervjuudest välja lugeda ka seda, et ta vähendas õhukese koosseisu tõttu mõnevõrra oma harjumuspärast rangust. Tavaliselt nimetatakse ka kunstmuruväljakut kodumeeskonda toetava aspektina. Märkida tuleb ka viimaste minutite väravaid, mis töötasid Kalju kasuks ja mida mõned kirjeldavad õnne, mõned mängijate sisemise tugevusena. Küllap on selles mõlemat.

Kuna tiitel võideti üsna minimaalse punktieduga, siis võib väita ka, et erinevate nüansside summa oli sel korral lihtsalt Sergei Frantsevi meeskonna kasuks. Mõistagi tähendab võitja staatus muuhulgas sedagi, et Nõmme Kalju oli hooajal 2018 lihtsalt Eesti parim meeskond.

Nii hooaja alguses kui ka suvel kritiseeriti jalgpalliliitu tugevalt Premium liiga kalendri tõttu. Sa oled korduvalt öelnud, et otsused said tehtud koos klubidega, kuid kas tagantjärgi tarkusega teeksid midagi teisiti? Esmakordselt ajaloos pidi ju liiga ikkagi alustama jalgpallihallis, kus mängimist varem olete soovinud vältida.
Premium liigas ja Esiliigades tehakse kõik otsused ja arengud ainult klubidega konsulteerides ja nende heakskiidul. Selliselt oli hooaja 2018 ja on ka hooaja 2019 kalendriga.

Kui saaks, siis sätiksime viimast mõistagi ilmaprognooside järele. Õnneks on järgmisest viiest hooajast meie jaoks kalendri mõttes keeruline vaid üks – hooaeg 2020, siis toimub suvel EM-finaalturniir. Katari MM aastal 2022 toimub meie Premium liiga jaoks ideaalsel ajal – novembris ja detsembris.

2019. hooaeg algab märtsi teisel nädalavahetusel ja seda näevad nii jalgpalliliit kui ka klubid kompromissina meie kliima ja sportlikult olulise hooaja pikkuse vahel ja seda loogikat püüame hoida.

Suvine paus suurvõistluse ajal on kahjuks paratamatu. ERR/ETV on jalgpalli jaoks oluline telepartner nii suurvõistluste, Eesti koondise mängude kui ka Premium liiga tähenduses ja kahjuks on ilmselge, et Premium liiga teletoodet ei ole võimalik luua nii, et jätta osadest voorudest ülekanded lihtsalt ära. Nii nagu pole ka võimalik kanda paralleelselt üle MM-finaalturniiri või EM-finaalturniiri ja Premium liiga mänge. Kordan üle, et õnneks kerkib järgmisest viiest hooajast see teema üles vaid ühel korral.

Foto: Madis Reimund

Eestimaa suvi on jalgpalli jaoks nii õnn kui õnnetus. Õnn selles mõttes, et siis on muruväljakud rohelised ja ilm soe; õnnetus, kuna meie pigem lühike suvi seostub peamiselt puhkuste ja maale minekutega. Kui kunagi saab Eesti kaetud piisava hulga jalgpallihallidega, siis kaalume noorteliigade viimist sügis-kevad süsteemile. Võimalik, et samast asjast saab kõnelda ka amatöörliigade puhul. Või siis vähemalt võiksid mõlemad kirjeldatud sarjad olla pikema suvepausiga.

Aasta eest sa ütlesid klubide loobumisi selgitades, et liiga areng on klubide arengust ees. Tänavu tuli taas Esiliiga hooaja lõppedes kohe teade, et Tartu Santos loobub tippjalgpallist. Kui kaua võiks see protsess aega võtta, kus need nii-öelda "aega vajavad" klubid on tippjalgpallist välja sõelutud ning loobujate ja tõusta mittesoovijate asemel koosnevad tippliigad klubidest, kelle eesmärk on üha kõrgemale ja kaugemale jõuda?
Oleme võtnud eesmärgiks luua täisprofessionaalse Premium liiga ja poolprofessionaalse Esiliiga ning vajame selleks vähemalt kahtekümmet jätkusuutlikku klubi ja veel vähemalt viit kuni kümmet, kes soovivad selliseks saada. Nii moodustuv liigapüramiidi tipp peab tagama liiga atraktiivsuse kui ka klubide ja mängijate sportlikuks arenguks vajalikud eeldused.

Jätkusuutlike klubide ülesehitamine on väga-väga keeruline pühendumist, tahet ja teadmisi nõudev ülesanne ja on loomulik, et sellel teel tekib tagasilööke. Üha jõulisemalt käivituvad solidaarsusmehhanismid peaksid tagama, et ärakukkumised jäävad harvemaks, aga millal jõuame päris stabiilse olukorrani, ei oska öelda. Seda võin samas küll kinnitada, et loobumise põhjused on alati sisemised ja ei saa tekkida olukorda, kus klubis on kõik suurepärane, aga loobutakse liiga pika liigahooaja või mingi muu välise asjaolu tõttu.

Tahame luua olukorra, kus nii Eesti klubid, mängijad kui ka koondis oleksid Euroopas ja maailmas konkurentsivõimelised ja see ongi keeruline protsess ja sellele viival teel palju väljakutseid.

Foto: Oliver Tsupsman

Viimasel ajal on taas üles kerkinud arutelud Eesti tippliigade reformimisest. Osa ütlevad, et Premium liigat võiks suurendada või kasvõi hooaja ühel hetkel poolitada. Teised nõuavad, et mängude arvu tuleks vähendada, et liiga pealtvaatajasõbralikum oleks. Kolmandad arvavad, et Esiliigat tuleks kahtlemata suurendada ja Esiliiga B-d pole vaja. Palun selgita jalgpallliidu valitud teed, selle loogikaid ja põhimõtteid, miks meil on täna 10-klubiline Premium liiga ja samas rütmis kulgevad esiliigad ning kas tulevikus võib midagi teisiti olla.
Kordan üle, et eesmärk rajada täisprofessionaalne Premium liiga ja poolprofessionaalne Esiliiga on Eesti oludes väga ambitsioonikas. Eesmärgini jõudmiseks arvestasime nii selleks vajaminevate mängijate, raha kui ka treenerite ja muude asjameeste hulgaga. Samuti arvutasime välja keskmise liigamängija arenguks vajaliku mängude koguse. Selle kõik paigutasime meie jalgpallimaastikule ja aastaaegade kalendrile ja tulemuseks oli praegune mudel.

Kusjuures 10 + 10 klubisüsteemi juures kõneleme klubidest kui tõepoolest jätkusuutlikult toimivatest organisatsioonidest ja veidi liialdades ütlen, et täna meil selliseid veel ei ole, aga vähemalt oleme hakanud nägema selleks tekkima hakkavaid eelduseid. Ja ma tõesti ei näe, et see hulk saaks olla suurem; isegi Šveitsis on 10 + 10 süsteemi hoidmisega probleeme – viimase kahe hooaja järel on liigalitsentsist loobunud kummalgi üks Šveitsi meie mõistes Esiliiga klubi - ja Hollandis tungivad tippklubide duublid üha jõulisemalt teisele liigatasandile – tõsi, seal on kahes kõrgemas liigas kokku 38 kohta ja selle võrra ruumi rohkem.

Mõistagi kõnelen 10 + 10 süsteemist eeldusel, et tegemist on iseseisvate klubidega ja pean siinkohal meelde tuletama, et Esiliiga B sai tehtud põhjusel, et hoida 10 + 10 süsteemiks vajalikku hulka iseseisvaid klubisid litsentseeritaval tasandil. Kusjuures nii organisatoorne kui sportlik tase Esiliiga ja Esiliiga B vahel on täna tuntav – Esiliiga tipud lähenevad Premium liigale ja Esiliiga B tagumine ots meenutab pigem Teist liigat. Duubleid eraldi mängima panna pole praegu veel võimalik, sest nende tase on sedavõrd erinev ja nii kaotaksid tippklubides olevad tippnoored arendava mängukeskkonna.

Muide – kohati tundub, et mõned kriitikud süüdistavad meid liigses ambitsioonikuses, aga me tõesti usume või isegi teame, et suudame Eesti jalgpalliliiga kirjeldatud tasemeni viia. Kusjuures pikas perspektiivis oleme juba hakanud ka Esiliigast rääkima kui täisprofessionaalsest.

Liiga poolitamine olukorras, kus ehitame üles täisprofessionaalset liigat ja oleme selle kaudu kasvavale konkurentsile ehitanud üles kõikide klubide sportliku arengu, tähendaks omaenda ideele vastutöötamist. Piltlikult öeldes – meil ei ole vaja, et Kalju, Levadia ja Flora liiguksid oma tasemega teistel eest ära; meil on vaja, et teised tuleksid neile järele ja seejärel liigutaks edasi juba ühiselt. Nii saame huvitava ja pingelise liiga, millest võidavad nii klubid, mängijad, koondis kui ka pealtvaatajad.

Lisan, et tippklubide hulka pole võimalik ka vähendada, sest sellisel juhul kaoks loogiline side massilise noortetöö ja tippklubides oleva mängija kohtade arvu vahel.

Kommentaarid

Kokkuvõte   •  
(85.253.82.***)
"meil ei ole vaja, et Kalju, Levadia ja Flora liiguksid oma tasemega teistel eest ära" aga samas "tahame luua olukorra, kus nii Eesti klubid, mängijad kui ka koondis oleksid Euroopas ja maailmas konkurentsivõimelised".
Oeh   •  
(82.131.13.***)
Nii palju paska ja ümmargust juttu jälle. Intervjuud selle tüübiga on sama sisutühjad kui ta ise
Silmakirjalik_plaan   •  
(82.131.23.***)
Tundub, et tähtis on see mida teised väljast vaadates täevad mitte sisu. Tõmbame reeglitega Eesti ainukese kolme tippklubi taset madalamale, siis on kõik hästi ja ootame, et need keda kunstlikult ja ilma kultuurita viljastame Eesti jalgpalli taseme päästavad. Ei mahu pähe!

Nõuka aegne plaanimajandus on see pigem, külvame igale Eestimaa põllule maisi ka veel....
To Kokkuvõte   •  
(2001:7d0:88f3:ec80:85f.***)
Kuidas jõuda olukorrani kus meie tipud on võimelised euroopas konkureerima? Ikka siis kui meil on tasavägine liiga. Mitte siis kui praegu kunstlikke vahenditega (liiga poolitamine) tippudele dopingut anname. See doping saab otsa ja siis oleme kehvemas seisus kui varem.
Tuule Lohe   •  
(82.131.86.***)
Ühte tuleb tõdeda, AP mulli ajada mõistab ja oma enda hääle kuulmine on just nagu palsam AP kõrvadele.
Paraku on antud artiklis mitmeid vasturääkivusi varem räägitule. Näiteks nüüd öeldakse, et välismängijate tase on see hooaeg mingil põhjusel kõrgem, tõesti on ja mul isiklikult on selle üle vaid hea meel. Samas mitte just ammu ütles AP, et PL ostetakse põhimõtteliselt vaid mängijaid, keda keegi teine ei soovi (võiks öelda, et täielikk põhjakiht). Mina näen siin vastuolu. Lisaks on selgelt näha, et Kalju meistriks tulek on just nagu kalaluu kurgus risti ees ja mis paraku näitab, et KMTide armaada ei toonud kastaneid tulest välja. Õelda, et võit oli napp, faktiliselt tõsi, aga võit on võit, vahet pole kas võita kilomeetri või millimeetriga!

Viimaks tuli ka välja, vist kogemata, aga siiski suvine kuu pluss pikkune paus kalendris - televaatajate vähesus (minu arvates täielik rumalus jätta kasutamata, meie kliimas erakordselt head tingimused). Suvi võiks olla just see kõikse parem osa hooajast. Erakordselt head tingimused nii pealtvaatajate kui ka mängijate jaoks. Jutt suvel maale vanaema juurde sõitmisest on pehmelt öeldes õlgu kehitama panev, kust need inimesed siis suvel erinevatele suvetuuridele-festivalidele tulevad (samas sügisel käivad paljud metsas korilust harrastamas, teema kuu pikkuse pausi)? Kui on põnevad mängud, siis tulevad ka pealtvaatajad ja ka need, kes algul mõtlesid kontserdile minna.

Muutust on vaja ja muuta on vaja juhtimist. Kas või vaid selle pärast, et näha (robustse meetodi abil) kas valitud tee ja meetodi on õiged või siis mitte. Mulle tundub, et utoopia on ületamas isegi ulme piire (meie kliimas noorte-kalender stiilis sügis-kevad)
3in1   •  
(91.129.100.***)
Juhin tähelepanu et kommentaarid “Tuule Lohe”, “Oeh” ja “Silmakirjalik_plaan” on kirjutatud väikese ajalise vahega sama IP aadressi poolt. Keegi soovib väga kujundada arvamust nagu oleks suur hulk inimesi ühel arvamusel aga tegelikult on üks autor.
Dumas   •  
(193.40.56.***)
Samuti arvutasime välja keskmise liigamängija arenguks vajaliku mängude koguse.

Kuidas sa tekib mängijas areng 36 vooru jooksul? Kui meil ranged KTM ja välismaaslaste reeglid, mis kohustab klubisid mängitama koolipoisse ning vähem korralikul mängutasemel välismaalaseid toomast siis ei ole võimalik 36.vooru jooksul näha mängija arengut ning teda välismaale viia.
Iti Mees   •  
(146.255.181.***)
Kus need samad IP'd sul on?
Kõik erinevatest Starmani subnettidest postitused. Kirjutad ise Tele2 võrgust - kas oled Flora palgal?
to 3in1   •  
(2001:7d0:4d02:8e80:8d3.***)
IP-d on samad? tegemist on lihtsalt sama võrguga - tundub, et EJLi kontori töötajad kasutavad lihtsalt anonüümsust ja neil on isegi kõrini sellest mullist - kõva häält ei julge sela ju keegi teha since 97
to 3in1   •  
(176.46.54.***)
IP lõpud on erinevad... kõigest sama kandi inimesed
Mega tase!   •  
(2001:1530:1000:1eeb:d5.***)
Ei mulle ei mahu ikka pähe, karistame edukaid ja pidurdame nende arengut, siis saame liiga ühtlasemaks?

Muidu edukaks olemisel on reeglina ka põhjus, need kes on edukamad, oskavad paremini, teevad rohkem tööd, on paremini haritud, on järjepidevad jne jne.

Muide, nõuka ajal saadeti sellised siberisse.

Anname pappi suvalistele, siis saame proffi-liiga ja võtame edukatelt ära, et liigataset ühtlustada. No mis me jaurame, las Kalju, Levadia ja Flora alustavad, siis -10 punktiga tabelis, siis on kohe võrdne ja tase on Eestis mega!
Jossif   •  
(2001:1530:1000:1eeb:d9.***)
Kuijutage ette kui riik meie ärikeskkonda selliselt kujundaks, mis rezhiimist me, siis raagiksime?
to Mega tase!   •  
(2001:7d0:88f3:ec80:b99.***)
Mida edukatelt ära võetakse?
minu nimi   •  
(85.253.157.***)
Mida siis ''edukatelt'' ära võetakse?
Vasturääkivus   •  
(87.119.182.***)
Flora "ostab" 300000 eest kohalikke mängijaid kokku ja siis AP imestab , miks tipud eest ära lähevad.
Rainer   •  
(2001:7d0:83b7:6c80:316.***)
Samas paneb imestama jalkpalli fännid kes ei saa aru asjast,et ka kohalikud pallurid tahavad nautida Eesti suve,nii vähe seda kui on.Meie kliima on nagu ta on....siis peab leidma mingi alternatiivi,et nagu me suur enamus tahame suviti puhkus et saaksid seda ka pallurid....mitte et talvisel ajal peavad minema soojale maale.Mõttel pohlakul pole paha...aga seda ühtlustumist ei näe me nii pea...arvan et lähimal 5 hooajal läheb vo.1 medal tallinnast välja kui sedagi.Täisprofessionaalset liigat me ka ei näe niipea,kuna klubidel lihtsalt ei ole piisavalt raha,et tekiks 10 täisprofessionaalset klubi....pallurid tahavad ka normaalselt elada
JK   •  
(37.157.109.***)
Süsteem mis ei paindu, murdub. Võimetus oma lolle otsuseid korrigeerida viib selle mehe lõpuks kraavi. Kahjuks võtab ta kohaliku vuti endaga kaasa. Viimases 10-15 aastat on sportlikud saavutused ja publikunumbrid stabiilselt kohutavad püsinud ja vend ikka usub, et ta on parim asi Eesti jalgpallis. Aeg on verevahetuseks!
Rainer   •  
(2001:7d0:83b7:6c80:316.***)
Pohlak v.keegi teine kui raha liigub vaevaliselt,ei tule ka tulemust.Et jõuda mõne klubiga euroopas kaugemale oleks vaja raha kolme kordistada,muidu ei tule tulemust ega midagi va kohalikul tasandil.Meie liigal oleks alles siis jumet,et ei praks mõtlema et shapovalovi sugused poisid kiiremas korras välismaale korraldada.
to JK   •  
(91.129.106.***)
Selles jutus on mitu olulist valet. Viimase 10-15 aasta jooksul on Eesti meeste koondis jõudnud EM playoffi, kaks klubi on mänginud Euroopa liiga playoffi, publikunumbrid on tõusnud, Eesti on korraldanud ühe finaalturniiri (U-19) ja korraldab kohe teise (U-17). Superkarikas ja Alecoq arena valmisehitamine sinna juurde. Mängijate osas on selle aja jooksul 2 Eesti mängijat võitnud UEFA CL hõbeda. Kõik see on juhtunud sinu poolt mainitud 10-15 aasta jooksul. Öelda selle taustal et kõik on stabiilselt kohtuvad ei vasta tõele.
Jah   •  
(86.110.32.***)
Tegelikult on tegemist meil paindumatu diktatuuri ilminguga. ainult diktaator on eksimatu ja ainult tema ideed on õiged, kõik kes tahavad laevas olla peavad pugema. ja nii juba aastaid ja nii arengut mis taset kergitaks ei sünni.
To rainer   •  
(37.157.108.***)
Jalgpalluril, kelle unistus on nautida ja puhata Eesti suves, mitte
rahulduda võimaluse üle mängida ja areneda parimate tingimustega mänguperioodil, pole vast mõtet oma noorust sellisele spordialade raisata.
Tuule Lohe   •  
(213.180.19.***)
Nõustun viimases postituses öelduga. Analoogse võrdlusena sobiks, näiteks põllumehed, ka nemad tahaks suvel ilusa ilmaga varbad vette pista ja nii sama tühja külitada.
ilmselt   •  
(2001:7d0:8bdd:8280:787.***)
On enamus kommijaid oma elus väga kaugele ja kõrgele jõudnud, et teavad täpselt kuidas asjad käivad ja kuidas need toimima peaks. Kui tahate midagi muuta enda arust siis siin kommenteerimine seda küll ei tee. Kui nii ettevõtlikud ja targad olete siis minge liitu ja lööge oma argumendid lauale. Minge ja võidelge oma ebaõiglusega mitte ärge halage siin.
@ilmselt   •  
(82.131.13.***)
Olen üsna kaugele jõudnud küll ja sellest johtuvalt tean ka, mis EJLis toimub - sinna pole mõtet oma ideedega küll minna, sest nagu siin tabavalt öeldud, siis seal tuleb väga üheselt AP pilli järgi tantsida.

Miks ma aga siin kommenteerin selle kõige asemel? Selle pärast, et asjast huvitatuil oleks natukenegi võimalik lugeda ja kuulda, kuidas elu väljas pool EJLi käib. Pole see mingi halamine siin vaid täiesti normaalne demokraatlik diskussioon. Üllatavalt kombel on kommentaariumites isegi sisulisemad vastused kui AP ümmargune jutt :)
Normaalne inimene   •  
(2001:7d0:8880:9e80:e00.***)
Mina usun AP-d!
gh   •  
(46.39.144.***)
Huvide vastuolu on siia süsteemi ju sisse kirjutatud, kui jalkaliidu kauaaegne de facto juht on ise ka mängijate õiguste vahendaja isikliku tulu saamise eesmärgil.
raidopaas   •  
(95.129.193.***)
AP: "Õnneks on järgmisest viiest hooajast meie jaoks kalendri mõttes keeruline vaid üks – hooaeg 2020, siis toimub suvel EM-finaalturniir."

Pole siin midagi keerulist - ärge makske err-le peale, et nad saaksid teleõigused omale. Las mõni teine Eesti telekanal näitab EM-finaalturniiri parem. EJL-le jääb siis ka rohkem raha ;).
hsh   •  
(2001:1530:1000:dad1:3c.***)
Aivar Pohlak põhjalikult Eesti tippliigadest: kohati tundub, et mõned kriitikud süüdistavad meid liigses ambitsioonikuses


aivar, sulle tundub valesti. nagu sulle tundub ka, et meie jalgpall areneb
pohlak   •  
(213.21.193.***)
see värd aint sitta ajabki
Njah   •  
(2001:7d0:8915:6680:ad3.***)
Miks mitte teha sama nagu teeb Eesti ja läti korvpall. Võtame Eesti ja Läti meistriliiga tugevamad klubid ja liidame üheks suureks liigaks, Eestist Narva, Tammeka, Flora, Levadia, Kalju, Kalev ja Kure. Lätist samamoodi 6 või 7 meistriliiga satsi. Eestis üks suurem esiliiga koos duublitega, Samamoodi ka lätis ülemineku mängudel saaks siis eelviimane Eesti klubi ja Läti klubi alla kukuks samamoodi siis siis vastava riigi viimane. Ilmselt seda moodi saaks Eesti ja Läti klubid mõlemad tugevamaid mänge. Publiku huvi oleks kodumängudel suurem.

Lihtsalt selline uitmõte mida edasi aretada ja paremaks teha :)

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Pika põua lõpp: kas Paide ongi tiitlikursil või on Flora lihtsalt halb?
KOONDISEMÄNGU EEL
KÜLAS SIIM JUKS!
Udune Albion | Man City eri: kui keegi oleks 20 aastat tagasi öelnud, et tuleb Meistrite liiga võit, oleksin tema kainust kontrollinud
KOONDISE KESKVÄLJAMEHED
VARSSAVI EEL
Eesti koondist tabas suure mängu eel tagasilöök: üks mees jääb esialgu lennukilt maha
VARSSAVI EEL
Sõelmäng | Väravakuningas Henri Anier: pole olemas võimsamat emotsiooni, kui Eesti eest löödud värav
Eesti koosseis Poola vastu: Klavan, Mets ja Vassiljev olemas, kutse sai ka Laur
OTSUSED
Videokohtunik | Kes kelle kukutas ja kelle jalale ikkagi astuti?
PIKEMAT LUGEMIST
VARSSAVI OOTAB
Eesti, pane valmis! Poola koondise koosseis kubiseb suurtest nimedest
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
3
3
0
0
14:0
9
2.
Paide Linnameeskond
3
3
0
0
8:2
9
3.
Nõmme Kalju FC
3
2
1
0
9:0
7
4.
Tartu JK Tammeka
3
2
1
0
7:1
7
5.
Tallinna FC Flora
3
1
1
1
5:4
4
6.
Pärnu JK Vaprus
3
1
0
2
3:6
3
7.
JK Tallinna Kalev
3
0
2
1
3:5
2
8.
FC Nõmme United
3
0
1
2
1:5
1
9.
FC Kuressaare
3
0
0
3
2:15
0
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
0:14
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Kas HPV-ga nakatumine võib tekitada vähki ka meestel?
VIDEOKOHTUNIK

Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?

Vaata kõiki episoode siit!

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
9
Paide Linnameeskond
9
Nõmme Kalju FC
7
Tartu JK Tammeka
7
Tallinna FC Flora
4
Pärnu JK Vaprus
3
JK Tallinna Kalev
2
FC Nõmme United
1
FC Kuressaare
0
JK Narva Trans
0