Eestlased Konverentsiliigas: Domžalele köeti korralik saun, RFS üllatas belglasi (0)

Artur Pikk. Foto: Brit Maria Tael

Lisaks Tallinna Flora meeskonnale käisid täna eurosarjas platsil ka kaks välismaal mängivat eestlast - Mattias Käit ja Artur Pikk lõid kaasa Konverentsiliiga kohtumistes.

Seni Konverentsiliigas igati tublit minekut näidanud Käiti ja Domžalet tabas täna aga tõeline krahh. Vastas olnud Trondheimi Rosenborg asus juba 40. minutiks 4:0 juhtima, Domžale hingele tõi veidigi palsamit Enes Alici poolt poolaja eelviimasel minutil löödud värav.

Mängu vahetuspingilt alustanud Käit sekkus platsile teise poolaja avaminutil, kuid selleks hetkeks oli Rosenborg juba taaskord sihile jõudnud ja seisuks 5:1 teinud. Teine kolmveerandtund kulges küll väravatevaesemalt, kuid luku muukisid lõpuminutitel siiski lahti taas norrakad, kes neli minutit enne normaalaja lõppu seisuks 6:1 vormistasid ja Domžalele kordusmänguks enam õieti midagi lauale ei jätnud.

Pikk ja RFS said võõrsilt kaasa ülimalt väärtusliku viigi, kui eeldatavaks favoriidiks olnud Belgia klubi Gent end juba pooltunni möödudes 0:2 kaotusseisust leidis. Teisel poolajal suutsid belglased end aga rehabiliteerida ja jõudsid 2:2 viigini. Pikk alustas mängu põhikoosseisus ja vahetati välja 76. minutil, minut hiljem lõi Gent viigivärava.