Flora arendab mängijaid ja jahib tiitlit (1)

Foto: Rein Murakas2010. ja 2011. aastal järjestikused meistritiitlid võitnud Tallinna Flora pidi mullu nii Nõmme Kalju kui ka Tallinna Levadia paremust tunnistama. Nüüd tahab Flora kõrgeimat kohta tagasi.

"Flora eesmärgiks tulemuse poolepealt on alati olnud ja on jätkuvalt tiitel. Aga eriti tahaks rõhutada asja teist poolt: tahame, et meie mäng ja mängijad areneksid. See on selline teine tasand, mida tavaliselt rõhutatud ei ole," ütles Flora president Aivar Pohlak.

Sarnast juttu rääkis peatreener Marko Lelov: "Klubiline eesmärk on mängida kõrgeimas mängus ja olla kogu aeg esikoha konkurentsis. Pikemas perspektiivis tahaks ka kindlasti Euroopas tekitada sellise olukorra, et seal rohkem läbilööki oleks. Mu isiklik eesmärk oleks mängijaid personaalselt arendada mängulugemise ja tehnika poolest ja üleüldse arendada neid nii füüsiliselt kui vaimselt. Jalgpallis määravad pisiasjad ja kui me suudame mängijatele kõikides nendes tandrites pisiasjad selgeks teha, siis tuleb ka meistritiitel."

Kui eesmärgid on kõrged, tuleb nende nimel ka kõvasti tööd teha. Meeskonna ettevalmistustsükkel algas juba 10. detsembril ja Lelovi sõnul on trenne tehtud tihedalt: "Suht iga päev kaks korda, vahel harva üks kord, ja nädala lõpus mäng. Mängijatel on olnud ikka 6-8-tunnised täistööpäevad."

Lisandusid kaks Sandrit, Beglarišvili pigem ei jätka

REKLAAM

Flora otsustas eelmise hooaja järel lepinguid mitte pikendada Aleksei Jahhimovitši, Nikolai Mašitševi ja Martti Pukiga, kes kõik siirdusid teistesse Meistriliiga klubidesse. Gert Kamsil ja Siim Lutsul õnnestus välismaale pääseda. Ilmselt ei jätka Floras ka nende eelmise hooaja parim väravakütt Zakaria Beglarišvili. "Meil käivad temaga läbirääkimised lepingutingimuste üle. Vara on veel öelda, aga praeguse seisuga ta meile pigem ei tule," ütles Lelov. Raio Piiroja, kellega Flora end täiendada lootis, läks Hiina esiliigasse.

Mängijad, kes on esindusmeeskonna eest kaasa teinud hooajaeelsetes kontrollmängudes ja on hetkel kirjas Flora kodulehel rippuvas meeskonna nimekirjas, on üldiselt kõik Floras (kui mitte esindus-, siis duubelvõistkonnas) jätkamas. Vaid Kaarel Toropiga läksid klubil teed lahku. "Leidsime kahepoolsel kokkuleppel, et kahjuks me ei saa lepingut jätkata, ja tema siis jätkab mingis muus klubis," kommenteeris Lelov.

Soomlasest poolkaitsja Marko Selin, kes Floras testimisel käis, rohevalgetega ei liitu. See-eest on Flora saanud juurde muuhulgas hollandlasest keskväljamehe Sander Van de Streeki (laenuleping) ja vana tuttava väravaküti Sander Posti. "Kui me tegime Marko Seliniga kokkuleppe, et ta saab meile testima tulla, siis meil polnud veel Sander Postiga lepingut sõlmitud. Kuna me aga vahepeal saime Sander Posti endale juurde, siis me ei näinud enam vajadust Marko Selinit võtta," selgitas Lelov. Tänasest testib Flora veel ühte mängijat, kelleks on Elevandiluuranniku ründaja Seka N’Guessan Jean Eudes Engerran Adou.

Suuri vigastusi Flora mängijate hulgas hetkel ei esine. Karl Palatu viimasest kontrollmängust puudumise põhjuseks oli vaid väike palavik. "Õnneks meil on väga hea füsioterapeut Jüri Salupere, kes hoiab mängijatel silma peal ega lase vigastustel tulla. Aga ma arvan, et mingid pisivigastused on igal mängijal. Kes tunneb ennast väga tervena, see ei saa end jalgpallurina tunda," tutvustas Lelov oma arusaamu. "Vigastused käivad jalgpalluri juurde."

"Meie tugevus on kindlasti meie võistkonna ühtsus ja klubiline ühtekuuluvus. Kõik mängijad tahavad esindada Florat ja teha tööd selle nimel, et Flora tipus hoida, ja siis viia ennast sellisele tasemele, et järgmine samm teha. Nõrkuseks on võib-olla sellised pisidetailid, et näiteks ei olda igas mängus sada protsenti sees. Peame jõudma vaimselt sellisele tasandile, et mängiksime igas mängus paremini kui eelmines ja ei tekiks hinnaalandust, et väldiksime selliste mõtetega mängudele minekuid, et "ah, küll me kuidagi selle asja ära teeme", et väldiksime ärakukkumisi," tõi juhendaja välja meeskonna plussid ja miinused uue hooaja eel.

Enesenäitamise mõõde tuli juurde

Lelovi hinnangul on see positiivne, et ta sai Flora peatreeneriks juba kolm vooru enne eelmise hooaja lõppu: "Minule isiklikult oli see kasulik, et ma sain juba sellel hetkel meeskonda tundma õppida, et näha, mis probleeme parandada ja mis suunas edasi minna. Tegelikult oli see kasulik ka klubile. Seal esinesid probleemid ja eks me maadleme nendega ka edaspidi, aga asi läheb järjest paremaks."

Viimase poole aasta jooksul on Floras vahetunud mitte ainult esindusmeeskonna treenerid, vaid ka spordidirektor (Mart Poomi asemel Norbert Hurt), ning ametisse astus ka peadirektor Jaanus Pruuli. "Flora täitis eelmise sajandi 90ndatel aastatel väga palju üldisi jalgpallilisi ülesandeid – aitas Eesti jalgpallikultuuri taastada ja Eesti regionaalset arengut üles ehitada – ja oma klubi niivõrd üles ei ehitanudki. Sageli täideti sellist jalgpalliliidu funktsiooni. Seda tehti ka Lilleküla staadionit ehitades, mis on oma olemuselt rahvusstaadion ja millega pandi tegelikult klubi majanduslikult väga-väga keerulisse olukorda. 2009. aastal võeti sisse selge suund sellele, et hakata nüüd klubi ennast nii-öelda uuesti üles ehitama, ja 2012 sai mingi etapp sellest läbi ja mindi järgmisele ringile. Sellega, mis praegu toimub, võib väga rahul olla, sellepärast et nüüd ehitab klubi selgelt üles oma klubilist nägemust ja võtab sisse oma rolli Eesti klubimaastikul," kommenteeris Pohlak.

Samal ajal, kui algas ettevalmistusperiood uueks hooajaks, avas Flora ka oma Youtube'i kanali, mis on seni tiheda tempoga uusi videosid avaldanud. Pohlak peab seda kanalit väga oluliseks. "Flora ei ole varem sellist klassikalist turundust kunagi teinud, sest oleme propageerinud üldisi väärtusi ja arendanud klubi ideaalide vaimus, aga nüüd Jaanus Pruuli tulekuga klubisse on meil esimest korda väga selge ja jõuline enesenäitamise ja enesest kõnelemise mõõde juurde tulnud," rääkis president.

Varasematel aastatel on Floraga seoses juttu olnud ka palgaprobleemidest. Pohlaku sõnul liiguvad asjad paremuse poole: "Iga aastaga on nendes sfäärides tegelikult edasi liigutud. Ka Flora meeskond on läinud väga oluliselt odavamaks, seda peame tähtsaks asjaks. Aga veel olulisem pool on see, et kulude ja tulude lugemist on nüüd võimalik teha nii, nagu peab, varem polnud see sageli erinevatel põhjustel võimalik. Tuleb ka tõdeda, et Flora tegutsemine rahvusvahelisel jalgpalliturul on viimasel aastal taas aktiveerunud ja annab ka oma majandusliku tulemi."

Meeskonna staar – Sander Post

2010. aastal piisas poole hooaja pealt Florasse naasnud Postile vaid 17 mängust, et tulla Meistriliiga hooaja parimaks väravakütiks ning saada endale nii liiga parima mängija kui ka fännide lemmiku auhind. Nüüd on ligi kahemeetrine ründaja jällegi Floras ja Meistriliigas tagasi ning loomulikult oodatakse temalt uut väravasadu.

Foto: FC FloraKellel silma peal hoida – Maksim Gussev

Ettevalmistusperioodil on Lelovit positiivselt üllatanud 18-aastane Maksim Gussev, kes lõi hooajaeelsetes treeningmängudes kaks väravat. "Tema on päris kiiresti jalad alla saanud, arvestades et eelmisel aastal mängis ta ikkagi Legionis ja madalamas liigas ja nüüd on ta Floraga. Ta on pidanud ettevalmistusperioodi pingele vastu, ta on selle kõik kaasa teinud ja see on positiivne," rääkis peatreener, kellele on suurt heameelt teinud veel ühe noore mängija tegevus: "Teine positiivne üllatus on Rauno Sappinen. Ta on meie 1992.-1993. aastal sündinud noormängijatest veel kolm aastat noorem. Ma arvan, et tema liitumine esindusmeeskonna mängudega ja nädalas ka üks-kaks korda meie trennidega näitab, et meil käib väga hea töö ka duubelvõistkonna juures."

Suurim küsimärk – väravavõimaluste realiseerimine

Meeskonnal, kelle täpseima jalaga mängija on võistluse "FC Flora Crossbar Challenge 2013" kohaselt puurivaht Stanislav Pedõk, on olnud palli väravasse saatmisega probleeme. Hooajaeelsetes kontrollkohtumistes alistas Flora kõik oma neli Eesti vastast kuivalt ja kindlalt, aga naaberriikide klubidele kaotas neljast mängust kolm. Nende kaotuste peapõhjusena tõi Lelov välja just väravavõimaluste kehva realiseerimise:

"Need olid tegelikult sellised 50:50 mängud. Skontoga oli üks väike peataolek, mille Skonto kasutas ära. Aga meil on olnud väga palju realiseerimisega probleeme. Mängud MYPA-ga ja Skontoga jäidki eelkõige selle taha, et olime vastasest loovamad, aga ei suutnud olukordi realiseerida.

Mäng Riia Daugavaga oli üldiselt meie kontrolli all ja see oli selles mõttes hea mäng, et sealt tulid meie nõrgad kohad välja ja leidsime oma vead üles. Näiteks et kui palli kaotame, ei suuda me ennast kiiresti organiseerida. Aga Riia Daugavaga oli ka see probleem, et me ei suutnud jällegi realiseerida. Kuigi jäime 0:3 taha ja jõudsime oma väravani alles 84. minutil, oleksime võinud isegi selle kuue minutiga (pluss lisaminutid) veel kaks väravat juurde lüüa.

Momente on tekkinud palju ja praegu me töötame selle nimel, et realiseerimine paremaks läheks. Konkurentsi on praegu juurde tulnud – Post ja hollandlane Van de Streek on juures. See lisab meie ründemängule loovust ja ma arvan, et me lahendame selle probleemi ära."

Tallinna FC Flora
Peatreener: Marko Lelov
Abitreener: Jürgen Henn
Väravavahtide treener: Aiko Orgla
Kapten: Andre Frolov
Duubelvõistkond: Tallinna FC Flora II (Esiliiga)
Eelarve: 840 000 eurot
Värvid: roheline ja valge
Koduväljak: A. Le Coq Arena / Sportland Arena
Koduleht: www.fcflora.ee
Esimene mäng: 2. märtsil kell 17:00 Tallinna Kaleviga kodus (Sportland Arenal)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Vadim Gurnik, Stanislav Pedõk, Mait Toom.
Kaitsjad: Nikita Baranov, Markus Jürgenson, Martin Kase, Johannes Kukebal, Karol Mets, Marten Mütt, Märten Pajunurm, Karl Palatu, Meelis Peitre.
Poolkaitsjad: Andre Frolov, Reio Laabus, Raido Leokin, Brent Lepistu, Karl-Eerik Luigend, Karl Mööl, Rauno Sappinen, Sander van de Streek.
Ründajad: Rauno Alliku, Maksim Gussev, Sander Post, Albert Prosa.

Eeldatav põhikoosseis:

                             Stanislav Pedõk

Nikita Baranov       Karl Palatu        Karol Mets        Markus Jürgenson

Rauno Alliku       Andre Frolov   Sander Van de Streek   Karl-Eerik Luigend

                     Sander Post       Albert Prosa

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:
Vadim Gurnik (väravavaht, duublist)
Maksim Gussev (ründaja, TJK Legionist)
Martin Kase (kaitsja, Tallinna Kalevist)
Johannes Kukebal (kaitsja, laenuleping Tallinna Kaleviga lõppes)
Raido Leokin (poolkaitsja, duublist)
Brent Lepistu (poolkaitsja, duublist)
Marten Mütt (kaitsja, FC Viljandist)
Märten Pajunurm (kaitsja, laenuleping FC Kuressaarega lõppes)
Sander Post (ründaja, Aalesundist)
Rauno Sappinen (poolkaitsja, duublist)
Sander Van de Streek (poolkaitsja, Vitessest)

Lahtine:
Seka N'Guessan Jean Eudes Engerran Adou (ründaja, Abidjani jalgpalliakadeemiast)

Välja:
Aleksei Jahhimovitš (kaitsja, FC Levadiasse)
Gert Kams (kaitsja, Seinäjoen JK-sse)
Siim Luts (poolkaitsja, Norrköpingisse)
Nikolai Mašitšev (poolkaitsja, Sillamäe Kalevisse)
Martti Pukk (ründaja, FC Kuressaaresse)

Lahtine:
Zakaria Beglarišvili (poolkaitsja, pigem lahkub)

Hooajaeelsed kontrollmängud:

19.01. FC Flora – Tallinna Kalev (ML) 3:0 (Frolov, Sappinen, Gussev)
23.01. FC Flora – TJK Legion (ELB) 14:0 (Jürgenson 7, Prosa 2, Alliku 2, Laabus, Gussev, Frolov)
26.01. FC Flora – Paide Linnameeskond (ML) 2:0 (Prosa, Selin)
06.02. FC Flora – Riia Daugava (LAT) 1:3 (Alliku)
09.02. Riia Skonto (LAT) – FC Flora 1:0
14.02. Vantaa PK-35 (FIN1) – FC Flora 0:2 (Palatu, Alliku)
16.02. MYPA (FIN) – FC Flora 2:0
23.02. FC Flora – FC Kuressaare (ML) 3:0 (Van de Streek, Alliku, Kase)

Võit; kaotus.
ML – Meistriliiga; ELB – Esiliiga B; LAT – Läti kõrgliiga; FIN – Soome kõrgliiga; FIN1 – Soome esiliiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

rootsi kunn   •  
(80.235.44.***)
millest koosneb sellle aaasta eelarve ja ,kes on põhisponsorid ? Ei tahaks ,et keset hooaega on jälle olukord ,kus´ mängijad jäävad palgarahata
Loodan homme sellele vastuse saada

Sisene
SOCCERNET.EE TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Dortmundi ja Barcelona lahingu 57. minut võib Eesti jalgpallile olulist mõju avaldada
AGARUS VÕI OGARUS?
INGLISMAA
Põnev Chelsea, kehv Man United, ärev Liverpool ja vägev Man City
WELCO VÕITIS TAMMEKAT
PRAEGUSTE JA ENDISTE FLORAKATE TEGEMISED
Lunastuse teine peatükk oli esimesega äravahetamiseni sarnane <i>(video!)</i>
PSG 1:0 võit? Jah. Hiline võiduvärav? Jah. Neymar? Jah.
PRANTSUSMAA
EELMISEST NÄDALAST
JOSEPH SALISTE LUUBI ALL
Puperdava südamega Narva läinud Saliste võitles omale Transis välja kolme klubi pakkumised
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
23
3
3
82:19
72
2.
Tallinna FCI Levadia
30
21
4
5
88:25
67
3.
Paide Linnameeskond
30
20
5
5
70:23
65
4.
Nõmme Kalju FC
28
16
10
2
59:26
58
5.
Tartu JK Tammeka
30
10
6
14
43:53
36
6.
JK Narva Trans
30
9
9
12
47:45
36
7.
Viljandi JK Tulevik
29
5
7
17
29:58
22
8.
JK Tallinna Kalev
29
5
5
19
20:77
20
9.
FC Kuressaare
30
5
5
20
19:69
20
10.
Maardu Linnameeskond
29
4
4
21
23:85
16
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • E, 19.00 Tammeka U21 - Welco (Esiliiga)
  • T, 17.00 Eesti U17 - Hispaania U17 (sõprusturniir)
  • T, 19.00 Tallinna Kalev - Nõmme Kalju (Premium liiga)
  • K, 17.00 Kuressaare - Narva Trans (karikavõistlused)
  • K, 19.00 Flora - Tulevik (Premium liiga)
  • N, 19.00 Welco - Legion (Esiliiga)
  • L, 13.00 Kalev - Levadia (Premium liiga)
  • P, 13.00 Trans - Paide (Premium liiga)
  • P, 19.00 Tammeka - Kuressaare (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud on siin!
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
72
Tallinna FCI Levadia
67
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
58
Tartu JK Tammeka
36
JK Narva Trans
36
Viljandi JK Tulevik
22
JK Tallinna Kalev
20
FC Kuressaare
20
Maardu Linnameeskond
16
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK