Gerrard marsib tiitli suunas: Rangers mälestas fänne Old Firmi derbi võiduga (0)

Rangers edestab Celticut omavahelise mängu võidu järel tabelis juba 19 punktiga. Foto: Scanpix / PA Wire / PA Images / Andrew Milligan

Šotimaa kõrgliigas kipub vägisi otsa saama Glasgow Celticu üheksa aastat kestnud valitsemisaeg. Liverpooli legendi Steven Gerrardi juhendatav Rangers alistas Celticu derbikohtumises 1:0 ning edestab neid nüüd liigatabelis juba ligi paarikümne punktiga.

Seekordne Old Firmi derbi otsustati ära teisel poolajal vähem kui kümneminutilise perioodi jooksul. Kõigepealt sai Nir Bitton 62. minutil Alfredo Morelose mahatõmbamise eest otse punase kaardi ning 70. minutil suunas Celticu poolkaitsja Callum McGregor Rangersi nurgalöögi enda väravasse. Seejuures ei saanudki Rangersi mängijad ise 90 minuti jooksul ühtki lööki väravaraamidesse, ent McGregori abist piisas, et minimaalne võit võtta.

Võiduga mälestas Rangers sobival moel täpselt täna 50 aastat tagasi juhtunud tragöödia ohvreid. Toona jättis Ibrox Parki jäistel staadionitreppidel puhkenud tunglemisse elu 66 Rangersi fänni. Kurva sündmuse meenutuseks asetasid mõlema klubi esindajad enne avavilet staadionile mälestuspärja.

Šotimaa liigahooaeg on küll alles poole peal, aga juba praegu võib öelda, et tiitlita jäämine eeldaks Rangersilt täielikku kokkuvajumist. Senisest 22 mängust on võidetud 20 ja vaid kahel korral lepitud viigiga, väravate vahe on aga müstilisena kõlav 57:5. Punkte kaotati viimati 20. septembril, pärast seda on võidetud järjest 14 liigamängu.

Tõsi, peamisel jälitajal Celticul on koguni kolm mängu vähem peetud, kuid senine hooaja käik ei anna põhjust uskuda, et tiitlikaitsja suudaks Rangersi 19-punktilist edu nullida. Samas on põhiturniiri lõpuni siiski veel 11 vooru, mille järel tabel lüüakse kaheks ning ülemine kuuik mängib omavahel veel viis vooru. Kokku on Rangersil seega jäänud hooaja lõpuni pidada 16 ja Celticul 19 mängu.

Rangers tuli Šotimaa meistriks viimati 2011. aastal, kui võideti kolmas järjestikune ja ühtekokku 54. esikoht. Järgmisel hooajal tabasid klubi suured rahalised raskused ja meeskond kukutati tugevuselt neljandasse liigasse, kust siiski 2016. aastaks tagasi kõrgseltskonda tõusti. Vahepeal jõudis Celtic kasvatada oma tiitlite arvu 51 peale, ent Rangersi kinnipüüdmine näib veel aega võtvat.