Häkime Strigini telefoni! Milline oli "Mission to Moscow" tegelikult? Nähti verd ja tunti valu, tehti nalja ja maitsti mõnu (0)

"Mission to Moscow" ehk FC Flora naiskonna võistlusreis Venemaa pealinna Meistrite liiga mängule. Fotod: erakogu ja FC Flora

90 minutit väljakul on see, kus jalgpallikohtumise tulemus vormistatakse. Aga valmis vormitakse see mujal. Trennis ja koosolekutel. Kadrioru parki viinud fotojahil ja naiskonna tšätis. Samuti enda ja tippspordi üle mõtiskledes ning unistades.

Eesti jalgpalliklubide tänavustele mängudele eurosarjas tõmbas joone alla FC Flora. Aga mitte Euroopa liiga play-off'is võõrsil Zagrebi Dinamo vastu, vaid Meistrite liigas ja Moskvas, vastaseks sealne CSKA. Nimelt kui Flora meeskonna edukas euroteekond lõppes 1. oktoobril Zagrebis, siis naiskond alustas ja lõpetas pärast seda.

4. novembril 30 000 pealtvaatajat mahutaval VEB Arenal peetud kohtumise võitis CSKA 2:0. Väravad lõid Nadežda Smirnova 57. ja Valeria Bespalikova 79. minutil. Aga mis Moskvas tegelikult juhtus ja mida see võistlusreis Flora naiskonna liikmete jaoks tähendas?

Nende vastuste saamiseks ei piisa Soccernet.ee otseülekande vaatamisest ja peatreeneri Aleksandra Ševoldajeva kommentaaride lugemisest, vaid tuleb kaevuda sügavamale. Oluliselt sügavamale! Kus inimese elu tänapäeval tegelikult paikneb? Eks ikka telefonis. Just sinna lähemegi. Täpsemalt Flora väravavahi Getriin Strigini omasse.

Järgneb valik fotosid, mille Strigin võistlusreisil Moskvasse – efekti pärast nimetame seda "Mission to Moscow"! – üles klõpsis. Sekka ka mõni Flora fotograafi Liisa Rulli tehtu, sest enda platsil tegutsemist polnud Striginil võimalik jäädvustada. Käed ja jalad olid CSKA rünnakute tõrjumisega tööd täis.

Ning kuigi üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, on iga foto ka peategelase kommentaaridega varustatud. Fotodel lisaks Striginile endale ka Jessika Uleksin, Kärt Mere, Kelly Rosen, Kethy Õunpuu, Silja Goroško, Katrin Loo ja teised Flora naiskonna liikmed. Salafoto autor on Anastasia Dodeltseva.

Ettevalmistus algas fotojahiga

"Kolmapäeval toimunud mängu lainele hakkasime end sättima pühapäeval, kui andsime koroonaproovid ja pidasime tiimiürituse raamis fotojahti. Treener oli andnud meile erinevad ülesanded, mis tuli linnast üles otsida ja pildistada. See foto on tehtud Kadrioru pargis, mis oli muidu väga tühi, aga õnneks jalutas mööda üks Nõmme Kalju dressis noormees sõbraga, kes väga varmalt meid pildistamisega aitas."

Ettevalmistus algas fotojahiga. Foto: erakogu

Sportlane tahab võistelda!

"Pikalt me lennujaamas lauatennist ei mänginud, vast 10 minutit. Oli vaja natuke aega surnuks lüüa, sest passikontrollist läbiminemise järel oled alas, kus pole midagi teha. Ning eks sportlase hing ei lubanud mööda astuda, kui oli võimalik veidi võistelda."

Sportlane tahab võistelda. Foto: erakogu

Inimtühi lennujaam

"Lendasime Moskvasse tšarterreisiga, nagu UEFA reeglid ette näevad. Koondislaste jaoks selles midagi uut polnud, sest süsteem oli sellest sügisest juba tuttav. Tõsi, kui koondisega läbisime turvakontrolli VIP-alal, siis klubiga läksime tavalist teed pidi. Lennujaamas oli vaid mõni inimene."

Inimtühi lennujaam. Foto: erakogu

Lennukis sai laiutada!

"Tšarterreis tähendab, et saab üksi istuda ja laiutada! Samuti väga kiiresti punktist A punkti B. Vahemaandumiste puudumine on ju suur ajavõit ja see meeldib kõigile. Kuna mulle tõesti meeldib telefoniga palju pilte klõpsida, siis tegin neid ka lennukis. Nagu Jessika ja fotobombi teinud Kärdi lõbusatest nägudest näha, oli tuju kõigil hea. Samuti näitab see pilt, et kogu aeg pidi maski kandma."

Lennukis sai laiutada! Foto: erakogu

Klassiõdede salafoto

"Enne mängu-eelset trenni riietusruumis tekkis Kellyl idee, et peame tingimata koos ühe foto tegema, aga kuna poseerida väga ei tihanud, siis andsime telefoni meie vastas istunud Anastasia Dodeltsevale ja ütlesime, et teeks pildi nii, et keegi ei näeks, et ta teeb pilti. Seega salafoto. Kellyga istume me riietusruumis alati kõrvuti. See komme on meil pärit kooliajast, käisime Arte gümnaasiumi jalgpalliklassis, kus oli 3 tüdrukut ja 15 poissi."

Klassiõdede salafoto. Foto: erakogu

Moskva ulmeline liiklus

"Trenni sõitsime 20 minutit, aga tagasi tulime terve tunni. Liiklus oli ulmeliselt tihe, keegi kuskil kedagi vahele ei lubanud ja tuli tiksuda. Kokkuvõttes jäime esimesel Moskvas viibimise päeval igale poole hiljaks, sest meid hoiti passikontrollis kaks tundi kinni."

Moskva ulmeline liiklus. Foto: erakogu

Suurelt unistamise hetked

"See pilt on tehtud päev enne mängu trennis. Nii suurel staadionil ma varem mänginud polnud. Vau-efekt oli vägev. Eriti, kui muru peale astusime. Minu jaoks oligi kõige suurem vau siis, kui nägin, et ka väravaesine muru on peegelsile, ilma lompide või murutükkideta.

Seal kõndides sai paar minutit omas mullis olla ja kujutleda, et mis tunne oleks sees, kui kõik toolid oleksid pealtvaatajaid täis? Unistus ütles, et võib-olla jalg alguses natuke väriseks. Aga loodan, et saan seda kunagi kogeda, kuidas mängul, kus platsil olen, on kümneid tuhandeid pealtvaatajaid. Võib ju suurelt unistada?"

Suurelt unistamise hetked. Foto: erakogu

Jääkuubikutrikki vaja polnud

"Naljakas kraadimine oli. Käes pidi hoidma passi ja negatiivse koroonatesti tulemust. Temperatuuri mõõdeti randme pealt ja kui aparaat näitas rohelist tuld, siis läksid lihtsalt edasi, pabereid ei vaadanud keegi. Bussis oli meil hästi palav ja joped ka seljas ning käis jutt, et kes tunneb, et on palav, tehku ranne jääkuubiku abil jahedamaks. Aga seda trikki keegi ei kasutanud, pigem naljaga öeldud."

Jääkuubikutrikki vaja polnud. Foto: erakogu

Hetk ja koht, kus endaga rahul olla ja uhkust tunda!

"Staadionil enne mängu seda suurt kirja vaadates käis mul peast läbi flashback – siia jõudmiseks tuli võita Eesti meistritiitel, mis tähendab terve aasta jagu tööd, trenne ja lisatrenne. See on hetk ja koht, kus endaga rahul olla ja uhkust tunda! Me oleme nii palju vaeva näinud ja siin me oleme.

Ning meie klubihooaja tipphetk ei ole suur asi ainult Flora jaoks, vaid esindame ju ka tervet Eesti naiste jalgpalli. See kohustab. Ning kui nüüd pühapäeval saime 2020. aasta Eesti meistrikarika kätte, siis see oli kinnitus, et järgmisel päeval algab töö järgmise hooaja Meistrite liiga nimel."

Hetk ja koht, kus endaga rahul olla ja uhkust tunda! Foto: Liisa Rull / FC Flora

"Ma ei taha olla printsess, aga …"

"Naiste meistriliiga mängudel ja Flora trennides olen reeglina üksi, aga Moskvas oli kaasas ka varuväravavaht Victoria Vihman. Pärast mängu-eelset trenni rääkisin väravavahtide treenerina kaasas olnud Ats Kutteriga – viimased pool aastat minuga töötanud Andrus Lukjanov ei saanud Moskvasse sõita –, et tahan täpselt sellist soojendust nagu olen harjunud.

Ütlesin, et ma ei taha olla printsess ja nõudma hakata, aga kuna olen nii pikalt üksi soojendusi teinud, siis on oluline, et saan tähtsa mängu eel jääda oma rutiini juurde. Leppisime kokku, et kui mul on pausi vaja, siis saab Victoria oma kordused kätte. Ja ta sai need ka. Aga ka koondises on nii, et soojendusel on rõhk alustava väravavahi peal ja teised kaks abistavad väravavahtide treenerit või teevad kahekesi."

"Ma ei taha olla printsess, aga…". Foto: Liisa Rull / FC Flora

Aeg visualiseerimiseks

"Konkreetseid sõnu, et rivistusel tuleb vahet hoida, meile peale ei loetud, vaid see oli meile kuidagi sisse jäänud. Rivistuse ajal meeldib mulle visualiseerida – kujutan mängu ja selle esimesi minuteid juba natuke ette. Kordan peas asju, millest koosolekutel räägitud, et end mängu sisse viia."

Aeg visualiseerimiseks. Foto: Liisa Rull / FC Flora

Igas naiskonnas on mängija, kellega juhtub. Meil on selleks Nastja.

"Juhiseid naeratamiseks ei antud, aga meie pildid ongi reeglina rõõmsamat sorti. See pilt ütleb, et oleme suureks mänguks naiskonnana valmis ja väga-väga rahul nii ettevalmistuse ja reisi kui ka sellega, et oleme nii kaugele jõudnud ja saame sel suurel staadionil mängida. Miks Anastasia Ivanova kõrvale vaatab? Igas naiskonnas on mängija, kellega juhtub. Meil on selleks Nastja. Tihti on trennis nii, et treener on naiskonna kokku kutsunud, aga tema kõksib endiselt kuskil eemal palli ja teda peab ikka eraldi kutsuma."

Igas naiskonnas on mängija, kellega juhtub. Meil on selleks Nastja. Foto: Liisa Rull / FC Flora

Kethyle tuldi tallaga põlve sisse

"See foto on üks neist, mis näitab hästi mängu iseloomu. Olime jõuliseks matšiks valmis, sest vaatasime eelneval nädalavahetusel täies pikkuses ära CSKA mängu Venemaa meistrivõistlustel. Väga palju kollaseid ja sissesõitmiseid."

Kethyle tuldi tallaga põlve sisse. Foto: Liisa Rull / FC Flora

Siin löödi Siljale peaaegu varvas silma

"Teadsime, et kohtumine nõuab meilt 110%. Oli ka olukordi, mida kohtunik ära ei vilistanud, aga me ei lasknud end sellest heidutada. Au ja kiitus tervele naiskonnale, et end igale poole ja pallile ette visati. Kaitsetöö polnud perfektne, sest kaks tükki meile ikkagi löödi, aga jätsime platsile tõesti kõik, mis meil oli."

Siin löödi Siljale peaaegu varvas silma. Foto: Liisa Rull / FC Flora

Kuidas Kelly käega näkku laksaka sai

"Mulle endale joosti sisse ainult üks kord, kui olin ühe madala palli ära noppinud. Kutter pärast mängu ütles, et nägi seda täpselt ja palvetas, et ma kohe püsti tõuseksin. Tema sõnul on see psühholoogiliselt väga oluline nii võistkonnale kui ka mängijale, et haiget saanu ei jääks maha ennast ja olukorda haletsema, vaid tõuseks püsti, pühiks põlved puhtaks ja läheks kohe mänguga edasi. Seda ma ka tegin!

Tegelikult eeldasin isegi hullemat füüsilisust, eriti väravavahikastis. Aga minu pärast arst platsile ei pidanud tulema. See on ka enesekehtestamise küsimus! Muuseas, mängisin terve mängu nii, et soojendusel sain sõrme pihta obaduse. See läks kohe kangeks ja valusaks ning tuli kinni teipida. Adrenaliin, mis suures mängus soontes voolab, aitab kõvasti, kui on vaja end püsti ajada ja edasi mängida."

Kuidas Kelly käega näkku laksu sai. Foto: Liisa Rull / FC Flora

Mäng, mis tõi meid naiskonnana rohkem kokku

"Kohe, kui seda pilti pärast mängu nägin, postitasin selle naiskonna tšätti ja suurem naermine läks lahti. Aga mis siis juhtus? Meil oli kindel plaan, kuidas mängu enda värava alt alustada. Aga ühel korral tegin valearvestuse ja lõin palli sinna, kus meil polnud arvulist ülekaalu, vaid hoopis vähemus. Palli me ei võitnud, vaid CSKA jooksis selle kohe rünnakuks ja teenis nurgalöögi.

Katrin polnud selgelt rahul ja tuli teatama: "Kas sa siis ei näe, kuspool meil ülekaal on?" Aga ma tegin otsuse, et kuulan tagasiside ära ja ei lase end heidutada. Sain oma veast väga hästi aru, aga ma ei hakka ju temaga keset mängu seletama!

Enne eurosarjamängu oli naiskonna tsätt pigem vaikne ja teemad seotud asjaajamisega. Aga pärast mängu läks hoopis elavamaks jutustamiseks. Jagasime pilte ja naljakaid klippe, näiteks seda, kuidas Tullus reageeris sellele, kui ta vastasel nina veriseks lõi. See mäng tõi meid naiskonnana rohkem kokku."

Mäng, mis tõi meid naiskonnana rohkem kokku. Foto: Liisa Rull / FC Flora

Naudin olukordi, kus on raske!

"See on episood teisest poolajast. Jessika sai täpselt niipalju kaetud, et sain vahele minna ja palli enda valdusse. Euromängu intensiivsus on hoopis teine maailm kui Eesti liiga, kus ei ole nii palju olukordi, kui sooviks ja tahaks. Aga väravavahtide treeneritega on mul väga vedanud. Pool aastat, mis olen Andrus Lukjanoviga tööd teinud, on olnud väga edukas. Tunnen ise ja teised ütlevad samuti, et mitmed elemendid on paremaks läinud.

Flora väravavahi jaoks on mõneti paratamatu, et kõik kogemused ei tule mängudest, vaid ka trennide kvaliteet on väga tähtis. Loomult olen ma jonnakas ja kaotamist ei salli. See lööb rahvusvahelistes mängudes hästi kõvasti välja – ekstradoos julgust ja sihikindlust tuleb juurde. Ümberlülitumine minu jaoks raske pole, sest ma naudin olukordi, kus on raske!"

Naudin olukordi, kus on raske! Foto: Liisa Rull / FC Flora

Mina ei näinud ühtegi paljast meest!

"Ma reaalselt ei näinud sekundiks ka mitte ühtegi paljast meest. Nad asusid värava taga ja võiks ju eeldada, et korraks vaatad üles ja nad hakkavad silma, aga olin oma mängus nii sees. Seda, kuidas nad räuskasid, korraks isegi inglise keeles, ma kuulsin. Aga fookus oli mängul. Üldiselt ma kujutan välismaal mängides ette, et karjutakse meie poolt. See nõks on mind alati aidanud ja vastaste fännid ei tee närviliseks, vaid panevad rohkem pingutama."

Mina ei näinud ühtegi paljast meest! Foto: Liisa Rull / FC Flora

* * *

Getriin Strigin (24) on FC Flora esiväravavaht ja kolmekordne Eesti meister (2018, 2019, 2020). Eesti A-koondist on ta esindanud 26 kohtumises. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Narva kolinud Aland: muidugi on kahju, et mul Tallinna klubides nii läks, aga pole hullu
VÄLISMAA
UUED DIILID
PÕNEVAT
PREMIUM LIIGAS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
PREMIUM LIIGAS
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK