VAATA JÄRELE: Eesti U21 avas punktiarve kauaoodatud võiduga Pärnus (galerii!) (1)

Eesti U21 koondis avas EM-valiksarja kolmandas mängus punktiarve, alistades Pärnu Rannastaadionil 2:1 Läti.

Tänast mängu alustasid paremini lätlased, kuid 11. minutil avas skoori hoopis Eesti, kui Markus Soometsa umbes 25 meetrilt sooritatud kauglöök võttis kaitsjast õnneliku rikošeti ja leidis tee ristnurka.

Juhtväravast enesekindlust ammutanud Eesti koondis suutis seejärel mängupildi võrdsustada, ent juba 18. minutil lätlased viigistasid, kui Marko Regža pääses keskkaitsjatega võideldes kaheksalt meetrilt löögile ja tõstis palli üle Karl Jakob Heina.

Omakorda vaid kuus minutit hiljem särasid tablool taas Eesti edunumbrid, kui Artur Uljanovi ja Markus Poomi eeltöö järel suunas tsenderduse värava eest võrku Ander Ott Valge. Võrdne heitlus jätkus mõningate mõlemapoolsete võimalustega, kuid väravaid avapoolajal rohkem ei nähtud.

Suur osa teisest poolajast möödus lätlaste surve tähe all, aga Eesti koondis pidas vastu. Abiks oli ka see, et Uljanov võttis Roberts Veipsilt välja kaks kollast kaarti, mis lubas sinisärklastel viimased 20 minutit arvulist ülekaalu nautida.

Veel neljandal lisaminutil said lätlased suurepärase võimaluse viigistada, aga U21 debüüdi teinud Hein pareeris üks-üks olukorras Kaspars Kokinsi soorituse.

Tegemist oli Eesti U21 koondise esimese võiduga valikmängus pärast 2015. aasta novembrit, mil alistati San Marino.

Praeguses valikgrupis tõusti kolme vooru järel kolme punktiga viiendaks. Juhib Poola seitsme punktiga, järgnevad Venemaa viiega ning Serbia ja Bulgaaria neljaga. Läti on ühe punktiga tabeli põhjas.

Enne mängu:

Lisaks Bulgaariale kaotati esimeses koondiseaknas ka võõrsil Poolale ja mõlemad mängud lõppesid tagajärjega 0:4. Läti alustas oma valiktsüklit 0:1 kaotusega Poolale, aga teises kohtumises saadi kätte esimene punkt, kui viigistati võõrsil 1:1 Serbiaga.

Pärast Lätit kohtuvad Igor Prinsi hoolealused järgmisel nädalal ka Venemaaga, mõlemad mängud toimuvad Pärnu Rannastaadionil ja Soccernet.ee kannab neid üle.

Eesti U21 koondise peatreener Igor Prinsi mõtted enne kohtumist: "Selge on see, et vastasel on hea aastakäik, millest annab aimu see, et U19 koondise aegadel võideti Eestit 5:0 ja valikturniiril on ka punktiarve avatud, kui pärast 0:1 kaotust Poolale mängiti 1:1 viiki Serbiaga. Samas on statistika näidanud, et pallivaldamise protsent oli sama nagu meil Poola vastu, aga tulemus positiivsem. Kindlasti tahavad nad meie vastu mängu domineerida ja oleme valmis nendeks käikudeks, mida nad seniste mängude jooksul kasutanud on. Samas sisetunne ütleb, et nad ei pruugi nii sirgjooneliselt mängida, kui nad seda eelmistes mängudes tegid.

Oleme ise pööranud rõhku üleminekutele, mis on meie jaoks olnud viimases kahes mänguks probleemsed. Tahaksime efektiivsemalt jõuda vastase kolmandikule ja kujutada ohtu ka mängulistes situatsioonides ja mitte ainult standardolukordades," sõnas Prins.

"Lätlased on seni suutnud kõikidega mängida, aga meil on ette näidata kaks suurt kaotust, kuigi mänguliselt midagi Bulgaaria vastu ka õnnestus. Peame kõvasti juurde panema ja soovime vältida lihtsatest eksimustest tulenevaid väravaid - see on üheks peamiseks eesmärgiks," ütles peatreener lõpetuseks.