Koppel: arvestades võimaluste hulka ja kvaliteeti, peaks Tammeka rohkem väravaid lööma (0)

Tartu Tammeka peatreener Kaido Koppel. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga 9. voorus pidi Tartu Tammeka võtma vastu hooaja neljanda kaotuse, kui koduplatsil saadi Nõmme Kalju käest 0:2 kaotus läbi kahe teisel poolajal sündinud värava. Tammeka oli domineerivam pool kohtumise esimese 25 minuti jooksul, aga ei suutnud siis väravani jõuda. Hiljem enam sama häid šansse ei avanenud.

Tammeka peatreener Kaido Koppel: "Esimese poolaja algusega olen kindlasti rahul. Momente, millest väravat lüüa, meil oli. Esimesel poolajal jõudsime ka ohtlikult vastase karistusalasse. Arvestades, kui palju ja kui kvaliteetseid võimalusi meil sel hooajal on olnud, siis me peaksime natuke rohkem väravaid lööma. Tänane mäng näitas ka seda. Need võimalused olid sellised, kust peaks ikka väravaid lööma. Loomulikult vajab see parandamist.

Samas tuleb vaadata ka väljaku teise otsa. Kui võtta mängu hästi lihtsustatult ja anda hinnanguid selle põhjal, mis toimub ühes ja mis toimub teises karistusalas. Kaks sisselastud väravat pole piisavalt hea näitaja. Me peame seda parandama. Kui lased endale kaks lüüa, pead ise lööma kolm. Kui tihti lööb üks võistkond jalgpallis kolm väravat? Võtke iga päev skoorid üle maailma lahti ja vaadake. See on midagi erilist, kui lüüakse kolm väravat. Seega kaitses peame oma mängu kindlasti parandama."

Kui palju mõjutas Tammekat sunnitud vahetus, kui vaheajal tuli välja võtta Kevin Anderson? Kas jõuline kaitsja oli just see mees, kellest Kalju väravaolukordades puudust tunti? "Pingi pealt ei näe detailselt mängijate positsioone või seda, kuidas nad kahevõitluses oma keha kasutavad. Pingilt on keeruline hinnata, kas nendes olukordades jäid asjad mõne individuaalse või meeskondliku soorituse taha. Võib-olla tulnuks koostöös paremini positsioneeruda.

Kui hästi suur üldistus teha, siis kaitsetöö on jalgpallis paljuski võistkondlik tegevus. Ründetöö samuti, aga seal on vaja, et lõpus näitab keegi individuaalset kvaliteeti või võtab vastutuse. Pigem on vastus peidus selles, et peame meeskondlikult paremini kaitsma. Nii, et vastased ei jõuakski meie karistusalasse, kus need otsustavad duellid toimuvad."

Teisel poolajal oli Tammeka keskkaitsepaari koguvanus 37 aastat. Kas see tekitas peatreeneris mingit ärevust? "Kui oleksid küsinud võib-olla paar kuud tagasi, siis oleks suurem vibra sees olnud. Aga proovime oma noormängijaid edasi aidata ning olen näinud, kuidas Ats Toomsalu suhtub viimasel ajal treeningutesse veelgi suurema küpsusega ja seetõttu polnud mingit vibrat.

Teame, et saame teda usaldada. Üks keskkaitsja pidi välja minema, teine tuli asemele. Ta on meeskonna liige ja teeb trennis tööd nii, nagu õige professionaal peab seda tegema. Noore mehe kohta tubli. Jõudis enamvähem õigel ajal professionaalsuseni. Mõni erakordne mängija jõuab varem. Mõni on udupea ja jõuab hiljem, aga mul on hea meel, et Ats liigub õiges suunas."

Premium liiga teist ringi alustab Tammeka kolmapäeval, kui sõidetakse külla Paide Linnameeskonnale, kellele avaringis kodus 0:2 kaotati.