Kübaratriki teinud Israel ja Uueda sõitsid vastastest täiega üle, rõõmustada said ka Käit ja Sinjavski (0)

Gerli Israel (esireas vasakult esimene) ja Samanta Uueda (esireas vasakult neljas) võtsid purustava võidu. Foto: Kristiyan Atanasov

Võõrsil pallivate eestlaste jaoks oli pühapäev rõõmus - võidurõõmu said nautida Gerli Israel ja Samanta Uueda, kes vastase sõna otseses mõttes maatasa tegid, ning Mattias Käit. Väärtusliku viigipunkti sai kirja Vlasi Sinjavski.

Võimsa hävitustööga said maha Israel, Uueda ja nende koduklubi Stara Zagora Lokomotiv, kes purustas noore Varna naiskonna koguni 10:0. 90 minutit rüganud Israel tegi võimsa mängu, lüües kübaratriki, Uueda mängis kaasa 45 minutit. Lokomotiv jätkab tabelis 20 vooru järel 47 punktiga kolmandal kohal, teine koht on kaheksa punkti kaugusel.

Sinjavski koduklubi Karvina võitles väärtusliku 1:1 viigitulemuse välja Tšehhi kõrgliiga ainuvalitsejalt Praha Slavialt. Slavia jättis juba viiendal minutil kasutamata hiilgava väravavõimaluse, kui Jan Kuchta ei suutnud realiseerida penaltit. Kuigi 40. minutil haarati läbi Tomas Holesi tabamuse eduseis, suutis Karvina läbi Lukas Cmeliku jala 85. minutil viigistada. Eestlane sekkus mängu vahetusest avapoolaja viimasel minutil ning teenis 50. minutil ka kollase kaardi. Karvina on liigatabelis 18 meeskonna konkurentsis 12. kohal.

Käit tegi kaasa kõik 90 minutit, kui tema koduklubi Domžale Sloveenia kõrgliigas Luka Koperi 3:1 alistas. Avapoolaeg võideti Arnel Jakupovici väravast 1:0 ning teise poolaja alguses lisas Dario Kolobaric Domžale poolelt ka teise. Kuigi Koper suutis seejärel ühe väravaga vastata, vormistas 75. minutil lõppseisu nende kaitsja omavärav, mis Domžalele 3:1 võidu kindlustas.

Eestlaste jaoks pakub kohtumise juures kahtlemata äratundmisrõõmu ka fakt, et Koperi värava autoriks oli tänaseks päevaks 36-aastane Dare Vrsic - toosama sloveen, kelle värav 2011. aastal EM-valikturniiri kohtumises Serbia vastu Eesti koondisele play-off-pääsme tõi. Domžale on liigatabelis hetkel neljandal kohal, eurosarjapääset tagavast kolmandast kohast lahutab neid kolm punkti, kuid järelejäänud kahest mängust üks ongi pidada just kolmandal kohal paikneva Muraga, kes mullu Euroopa liigas Nõmme Kaljuga madistas.