LOE JÄRELE: Levadia lõpetas Premium liigas 13-mängulise võidupõua Flora vastu (2)

Tallinna derbi. Foto: liisi Troska / jalgpall.ee

FCI Levadia alistas Sportland Arenal 1123 pealtvaataja ees peetud hooaja esimeses Tallinna derbis FC Flora 2:0 ja tõusis Premium liigas ainuliidriks.

Kuigi esimesel poolajal jäid väravad löömata, siis mõlemal meeskonnal oli kaks head võimalust. Flora väravavaht Evert Grünvald tõrjus Ernest Agyiri löögi lati alt ja Aleksandr Zakarljuka löök lendas latti. Levadia kaitsja Casper Nicolas Lugtmeijer blokeeris Sergei Zenjovi löögi ja Märten Kuusk lõi nurgalöögi olukorras mõnelt meetrilt peaga üle värava. Lisaks sahistas Henrik Ojamaa juba esimesel minutil, aga suluseisu tõttu värav ei lugenud.

Levadia sai 53. minutil juhtohjad, kui Agyiri keeras keskväljal Marco Lukka pealt maha ja purjetas palliga karistusala jooneni - vasaku jalaga madal löök posti kõrvale ja 1:0 Levadiale! Kümme minutit hiljem sahises uuesti, kui Bourama Fomba suunas Agyiri karistuslöögi peaga ristnurka - 2:0 Levadiale!

Levadia alistas Flora ka mullu superkarikafinaalis ja tunamullu Tipneri karikavõistluste finaalis, aga Premium liigas saadi Florast viimati jagu 2019. aasta suvel. Seejärel oldi Flora vastu võiduta 13 liigamängu järjest.

Levadia tõusis Premium liigas 20 punktiga ainuliidriks, edestades nüüd Florat kolme punktiga.