Luup peale | 9,5 mehega lõpetanud Tammeka sai üle pika aja Legionilt punkti (galerii!) (1)

Eelmised viis omavahelist liigamängu järjest Tallinna Legionile kaotanud Tartu Tammeka jäi ka täna kaotusseisu, kuid sai kätte 1:1 viigi.

Premium liiga avavoorus olid mõlemad kuivalt kaotanud. Tänases teise vooru kohtumises Tallinnas Sportland Arenal jõudsid mõlemad hooaja esimese värava ja punktini, kuigi Legion on kokkuvõttes oma punktidega endiselt miinuspoolel.

Eelmise hooaja järel palju nooremaks muutunud Legioni meeskond oli täna autsaider, kuid alustas teravamalt. Tammeka tegi palju lihtsat söödupraaki ning 33. minutil läksid tallinlased juhtima, kui Artur Uljanov ei suutnud nurgalööki kuigi kaugele klaarida, Pavel Dõmov tsenderdas ja Nikita Ivanov lükkas palli viiekasti joone juurest võrku.

Teisel poolajal oli Tammeka palliga mäng tunduvalt sujuvam kui esimesel. Juba 49. minutil tõi see tulemust, kui Carl Robert Mägimets tsenderdas ning Martin Jõgi võitis Aleksandr Nikolajevi vastu õhuvõitluse ja saatis peaga palli alla nurka.

1. Nelikvahetuse teinud Tammeka lõpetas 9,5 mehega

Seda, et Tammeka peatreener Miguel Santos ei jäänud esimese poolajaga absoluutselt rahule, näitas tõsiasi, et ta tegi vaheajal korraga ära neli vahetust. Välja vahetati ründaja, mõlemad ääred ja vasakkaitsja. Teise poolaja alguses sündinud värava meisterdasidki kaks vahetusmeest - Mägimets ja Jõgi.

Hiljem tegi Mägimets aga äärel Nikita Kondratski vastu kaks kollase kaardi väärilist viga ning sai 84. minutil punase kaardi. Legion, kes oli avavoorus ise pikalt vähemuses mänginud, sai nüüd kümneks minutiks (koos üleajaga) nautida arvulist ülekaalu.

87. minutil vajas arstiabi Tammeka poolkaitsja Reio Laabus. Kuna tartlased polnud vahetuste tegemisega tagasi hoidnud ning olid need kõik ära kasutanud, pidi Laabus pärast pisikest pausi väljakule naasma, aga samm oli tal tugevalt lonkav. Tammeka mängis seega lõpus sisuliselt üheksa ja poole mehega.

2. Avapoolajal tabati posti ja latti

Esimesel poolajal tabasid mõlemad meeskonnad korra väravaraame. Juba kuuendal minutil tulistas Dõmov kaugelt posti, kui tartlased olid mitu korda järjest oma väljakupoolel palli kaotanud.

26. minutil hoolitses Tammeka avapoolaja parima momendi eest Artur Uljanov, kes murdis palliga karistusalasse ja lõi üsna terava nurga alt latti.

3. Teisel poolajal sadas kaarte

Legioni mäng Narva Transiga oli avavooru kaartiderohkeim kohtumine - seal jagati kaheksa kollast kaarti (ja kahe hoiatuse tulemusel üks punane). Tänases matšis möödus esimene poolaeg ilma kaartideta, aga see-eest pakkus teine poolaeg üksinda kaheksa kollast kaarti (ja ühe punase).

Mängu kõige tulisem olukord tekkis 69. minutil, kui Patrick Genro Veelma lükkas võitluses palli pärast Aleksandr Volodini reklaamtahvlisse pikali. Nikolajev ja Ivans Baturins reageerisid agressiivselt ja läksid Veelmad tõukama. Järgnes üleüldine rüselus. Kollase kaardi andis kohtunik Martti Pukk selle olukorra järel nii Veelmale, Nikolajevile kui ka Baturinsile, aga ka Giacomo Uggerile.

4. Belov uuris, kas peaks kohtunikuga türgi keeles rääkima

Kuigi avapoolajal ühtki kaarti ei saadud, siis Legioni peatreener Deniss Belov ei olnud sellest väga kaugel. Soccernet TV otseülekandesse jäi kohati hästi kuulda tema rahulolematuse väljendamine neljanda kohtuniku Karl Koppeli suunas.

22. minutil kurjustas Belov: "Mis nüüd oli?? Mis nüüd oli? Ei olnud viga? Ma küsin: kas seal oli viga või olnud? Sa ei oska rääkida? Sa ei saa minust aru? Kas ma peaksin türgi keeles rääkima?"

"Aitab! Viimane hoiatus, järgmine on juba kollane kaart!" hoiatas Koppel.

5. Mängu parim - Pavel Dõmov

Legioni üks kogenumaid mängijaid Dõmov näitas keskväljal korralikku võitlust, andis resultatiivse söödu ja tabas hea kauglöögiga posti.