Luup peale | Angla tuuliku toel minema saanud Flora käristas Kalevi lapiteki kolmeks tükiks (0)

FC Flora lõi kolm vastuseta väravat. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Premium liiga 15. mänguvoorus kinnitas niigi reel olnud Tallinna FC Flora turvavöö kindlamalt, võttes Tallinna Kalevi üle 3:0 võidu.

Mängu esimene soliidsem variant sündis juba sekundid peale avaminuti täitumist. Sten Reinkort keeras end oskuslikult kaitsjast lahti ja pani värava alla terava poolkõrge palli, mida Henrik Ojamaa küll ründama jõudis, kuid ei tabanud seda korralikult.

Kaheksandal minutil olid samad mehed uuesti aktsioonis: Ojamaa viskas auti, mille Reinkort keresse sai. Ründaja proovis mänguvahendit oma kontrolli alla saada, lubades sellel ka vastu kätt põrgata, ning jätkas seepeale Ojamaale tagasi. Flora vasakäär pani ühe puutega kõrge tsenderduse tagumisse tsooni, Konstantin Vassiljev sai palli omaks ning virutas selle madalalt võrku - 1:0.

Flora surve jätkus erinevate võimalustega ning nii jõudis ka teine tabamus kiirelt pärale. 19. minutil tõusis Martin Miller läbi keskvälja, mängis Reinkortiga seina ja liikus edasi karistusalasse, kust läks sööt paremal valvel olnud Sergei Zenjovile - 2:0.

Avapoolaja lõpus jahtis Vassiljev oma teist, katsetades kaare tagant. Flora kapteni purakas sai küll võimsa hoo sisse, kuid kulges liialt värava keskele, mistõttu oli Oskari Forsman küll jaol, kuid lubas pallil tagasi väljakule oma mehe jalale põrgata. Törts hiljem otsis Ojamaa kaugelt head krutti, kuid ei leidnud tagumist posti üles. Nende kirjelduste kõrval tasub ka mainida, et Kalevi variante sääraselt lahti kirjutada ei anna, sest ega neid oluliselt olnudki.

Tunni täitumise järel oli Floral kasutada karistuslöök, mis mängiti kavalalt lahti. Vassiljev lükkas söödu platsi keskel olnud Millerile, kes jätkas mõne puute järel jalga küsinud Kuusele. Keskkaitsja näitas, et oskab trikitada küll ning mängis end nii Kaspar Laurist kui Tristan Toomas Teeväljast mööda, et lasta värava peale terav löök - Forsman viskus madalale pallile otsustavalt.

Daniil Kuraksini ja Oskari Forsmani sentimeetrite küsimus - kas pall veereb väravasse või ei? Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

74. minutil piilus värava suunas ka Nikita Mihhailov, kes proovis vahelduseks ära, kas Forsman oskab ka teisele küljele hüpata - muidugi oskab! Samas tuli ka ette olukordi, mil soomlane lubas sisse jämedaid apsakaid, mis võrgu pidavust küll kontrollima ei jõudnud. 82. minutil ei õnnestunud Forsmanil tagasisöödu kontrollimine, Rauno Alliku oli kohe takjana küljes, kuid taipas, et pole ise parimas löögipositsioonis ja lükkas söödu tagasi Ojamaale. Mees võttis puute kõrvale ning virutas vasakuga - latti!

Ohtralt võimalusi omanud Flora naelutas võidu veelgi kindlamaks kolmandal üleminutil. Mihhailov lasi nurgalöögi järel kasti nurgast pehme palli tagumisse posti, Markkus Seppik mõõtis õiged sammud pallile ja pani peanupu vastu, et värava all olnud Daniil Kuraksinile jääks samuti peakõksu vaev - 3:0. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Eelmisel hooajal säranud Sten Reinkort lõpetas pika pingilt sekkumise jada

Hooaega põhimehena alustanud Reinkort ei ole tänavu kindlasti näidanud soovitud minekut, sest mehe arvel on kõigest kolm tabamust. Enne tänast viimati 16. aprillil algrivistusse kuulunud Reinkort tegi pikale põuaperioodile lõpu, kuid ei suutnud seda väravaga tähistada.

Ründaja alustas teravalt, sest leidis juba teisel minutil hea söödu värava alla Ojamaale. Ka mängis ta märgilist rolli kahes esimeses tabamuses, sest aitas nii Ojamaal kui Milleril väravasöötu anda.

Sten Reinkort naasis põhikoosseisu, kuid väravat välja ei nuputanud. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

2. Kalev lapib ja lapib

Nagu ka Ats Purje mängujärgses intervjuus rääkis, siis meeskonda murdnud viiruseuss sunnib vangerdama. Nii kuulus Daniil Sõtšugov tänavu esimest korda põhikoosseisu, ka polnud pikalt mängus Arseni Kovaltšuk, Ramon Smirnov ja Sander Sinilaid.

"Iga mäng jääb keegi haigeks. Kes peab alustama, mängib poolaja ära, tuleb asemele teine, kes on haige olnud. Selline lappimine käib, lappimine-lappimine. Ja selle peale on raske ehitada," selgitas Kalevi ründaja.

Tänavu kõikides võistlussarjades kõigest 187 minutit teeninud Sõtšugov "pidas vastu" 81 minutit, kuniks murdvad krambid säärde lõid ning mehest enam jätkajat polnud. Tema koha võttis sisse alles oma teist Premium liiga matši mänginud Aron Kirt.

3. Kollase võtnud Märten Kuusk tekitas peavalu juurde

Mõistagi ei saa ka Flora uhkustada, sest ka neil on mehi langenud. Pikemaajalised puudujad on olnud Ken Kallaste, Henrik Pürg ja Markus Soomets, viimasel ajal on vigastus kimbutanud ka Erko Jonne Tõugjast, mistõttu on palju nuputamist olnud just tagaliinis. Oma neljanda kollase kaardi teeninud Kuusk tekitab peavalu juurde, sest peab järgmisest Premium liiga matšist kõrvale jääma.

4. Mis värk selle käega ikka oli?

Mängu jääb saatma Flora avaväravale eelnenud käepuude, mis jättis mõneks hetkeks õhku variandi, et kodused ei saagi nõnda kiirelt ette. Audi sisseviset kontrollida üritanud Reinkort lubas jalast põrganud pallil vastu kätt minna ning jätkas seejärel Ojamaale, kes andis Vassiljevile väravasöödu.

Andrei Karhu sai joosta ühe lõigu ekraani juurde. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Mõistagi vaatas videokohtunik olukorra üle ning kutsus Andrei Karhu ekraani ette. Pisut vähem kui minuti kestnud vaatamine lõppes Flora jaoks meeldiva otsusega - värav loeb. Kuidas seda selgitada?

Usutavasti sai määravaks Reinkorti jalapuude, mille järel pall vastu kätt rändas. Nii järelikult polnud enam vahet, et mullu Kuressaares möllanud mees oli kehast välja sirutatud käe tõttu kui Angla tuulik.

5. Kohtumise parim - Henrik Ojamaa

Flora ääreründaja rügas terve matši vältel eeskujulikult, olles samal ajal palliga julge ja loov. Tasuks "vaid" väravasööt, kuigi õhus oli nii-nii palju enamat.

Henrik Ojamaa vuras tormiliselt. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee