Luup peale | Flora alustas hirmuäratava tempoga, kuid säästis seejärel nii ennast kui Maardut (galerii!) (0)

Premium liiga liider FC Flora oli 20. vooru viimases voorus ilma igasuguste probleemideta üle punasest laternast Maardu Linnameeskonnast.

Flora sai oma tööülesanded tehtud juba seitsmendaks minutiks. Kolmeminutilise mängu järel lõi neljapäeval ka Niši Radnicki vastu resultatiivne olnud Henrik Pürg peaga väravasse Gert Kamsi tsenderduse, neli minutit hiljem realiseeris Markus Poom karistusalas kindlalt Vlasi Sinjavski söödu.

Ülejäänud enam kui 80 minutit kulgesid laias laastus säästurežiimil. Teise poolaja esimesel minutil lõpetas Martin Miller Rauno Alliku ja Gert Kamsi eeltöö, vormistades 3:0 lõppseisu.

Numbriliselt oli täna selgelt rahulikum õhtu kui kaks eelnevat Flora ja Maardu omavahelist mängu (6:0 ning 8:3), mänguliselt ei olnud kahe meeskonna tasemevahe võrreldes eelnevate kohtumistega vähenenud. Oma esimese raamilöögini jõudis Maardu alles 89. minutil. Soccernet.ee tähelepanekud:

1.  Palju hoomamatuid kontraste

Kahe Premium liiga mängu vahele jäid Florale kaks euromängu Serbia kõrgliiga mulluse teise meeskonna Niši Radnickiga, juba neljapäeval ootab Premium liiga liidreid sel samal A. Le Coq Arenal ees lahing Euroopa liiga poolfinalisti Frankfurti Eintrachtiga. Tänane koduliiga mäng jääb seega oma raskusastme poolest hoopis teise universumisse.

Üsna radikaalse rollivahetuse tegi Premium liiga mängupausil läbi ka Maardu, kes lõi eelmisel nädalavahetusel kolmandas liigas pallivale Valga Warriorile karikavõistlustel 12 väravat.

Kontrastidega maadlemine paistis mängupildis silma, sest varakult kolm punkti kindlustanud Flora läbis suurema osa kohtumisest madala käigu peal.

Aga tihedat ja keerulist graafikut arvestades vangerdas Jürgen Henn oma tänase algkoosseisuga - mis on senise hooaja stabiilsena ilma suuremate muutusteta läbinud - küllaltki minimaalselt. Vaba tööpäeva said väljakumängijatest vaid Konstantin Vassiljev, Märten Kuusk ja Vladislav Kreida. Henrik Pürg, Henri Järvelaid, Mihkel Ainsalu, Martin Miller ja Erik Sorga tegid aga taas kaasa kõik 90 minutit.

2. Maardu jäi taas veidi avantüristlikuks

Kuigi Maardu on mängudes enda kaalukategooriasse kuuluvate meeskondadega korduvalt tõestanud, et neis on Premium liiga materjali, siis mängud Tallinna suure kolmikuga on nende debüüthooajale inetu jälje jätnud.

Ilja Zelentsov ja Sho Hayasaka suutsid täna keskväljal kaitseliini esist päris korralikult valvata, kuid ääred põlesid see-eest ereda leegiga. Äärepoolkaitsjad Kotaro Ameniya ja Vadim Šalabai jätsid tihtipeale äärekaitsjatele Vladislav Ogorodnikule, Alger Džumadilile ja esmakordselt pärast 2012. aastat Premium liigas platsil käinud Erik Grigorjevile vajalikku tuge pakkumata ja nii ei olnud Flora ääreründajatel raske individuaalse meisterlikkusega pahandust korraldada. Mõnel muul päeval võinuks skoor taas piinlikuks kiskuda.

3. Mängu parim - Martin Miller

Flora poolelt täna keegi ei mängulises ega statistilises mõttes esile ei kerkinud. Miller oli aga Flora ründemängu üks kesksemaid lülisid ja sai ka värava kirja.