Luup peale | Kadunud poeg vormistas Kaljule harjumuspäraseks saava võidu (galerii!) (0)

Koosseisuprobleemidega võidelnud Viljandi Tulevik näitas Premium liiga 17. voorus tiitlikaitsjale Nõmme Kaljule väga südi vastupanu, kuid kaotas lõpuks siiski 1:2. Võiduvärava lõi äsja pikalt vigastuspausilt naasnud Aleksandr Volkov.

Viimased üheksa omavahelist mängu Kaljule kaotanud Tulevik läks üllatuslikult mängu juhtima sisuliselt oma esimesest võimalusest. 24. minutil põrkas pall nurgalöögi järel Kaimar Saagi õlast Kaur Tomsoni pea peale ning keskkaitsja lõi palli väravasse.

Värava järel hakkasid veelgi teravamaks muutuma Tuleviku kiirrünnakud ning korra pääses Lauri Elur ka üks-üks olukorda, kuid tema löögile vastas hea tõrjega Pavel Londak. 41. minutil jõudis siiski Kalju viigini, kui Igor Subbotini hiilgava pika söödu realiseeris Liliu.

Londak tegi teisel poolajal suurepärase jalatõrje ka Illimar Loigo teravale löögile. Mängu viimasel pooltunnil läksid ohjad juba totaalselt Kalju kätte ning 81. minutil saadi lõpuks oma tahtmine. Taas oli söötjaks Subbotin ning vahetusest sekkunud Aleksandr Volkov saatis palli terava nurga alt väravasse. Mängu lõpu eel oli Tulevik veel ohtlik nurgalöögi järel, kuid Kalju sai raske võidu siiski kätte. Tähelepanekud kohtumisest:

1. Koosseisuprobleemid läksid südile Tulevikule lõpuks maksma

Tulevik pidi mängukeeldude tõttu hakkama saama ilma Indrek Ilvese, Tanel Langi ja Mark Edurita, samuti ei kuulunud koosseisu kaitseliini liider Janar Õunap. Selle tulemusel reisisid Sander Posti hoolealused Nõmmele vaid kolme varumängijaga ning algkoosseisus alustasid teiste seas Karl Rudolf Org ja Siim Saar, kellest Org oli tänavu Premium liigas platsil käinud vaid 61 minutiks ning Saar mängis viimati Eesti kõrgliigas 2017. aastal.

Kui esimesed ligikaudu tund aega suutis Tulevik Kaljule väga korralikku vastupanu osutuda, siis lõpuks hakkas väsimus ning alternatiivide puudus pingil tundma andma ning Kalju surus Tuleviku sügavale oma väljakupoolele. Ka mõlemad Kalju väravad olid sellised, mis oleksid mõne puudunud kogenuma kaitsja olemasolu puhul olnud ehk lihtsamini välditavad.

2. Kaljuga igav ei hakka

Tulevik kaotas alles ligi nädal tagasi Paide Linnameeskonnale 0:6 ning kui ka Tuleviku probleemid koosseisuga juurde lisada, siis oleks Kalju võinud täna oodata tavapärasest lihtsamat tööpäeva.

Läks aga nii nagu on neil sel hooajal juba mitmel korral läinud. Kalju tegi enda elu keeruliseks ning otsustas mängu saatuse taas kohtumise viimasel kümnel minutil. Nii on juhtunud sel hooajal ka Tallinna Kalevi ja Kuressaare vastu. Rutiinseid ja probleemivabasid võite saab Kalju puhul tänavu ühe käe sõrmedel üles lugeda.

3. Subbotin - Liliu tandem kogub tuure ülesse

Eelmise, meistritiitliga lõppenud hooaja ühed võtmetegijad olid kogu hooaja suurim väravakütt Liliu ning Kalju eelmise hooaja edukaim väravasöötude andja Igor Subbotin.

Mullu kümme väravat ja 16 väravasöötu andnud Subbotini arvel oli enne teisipäevast mängu Floraga üks värav ja üks väravasööt. A. Le Coq Arenal andis ta tsenderduse Liliu pea peale, millest sündis võiduvärav ning täna sepistasid samad mehed ka Kalju viigivärava. 81. minutil harutas taaskord just Subbotin ribadeks Tuleviku kaitseliini, mis lubas enne tänast vigastuspausi tõttu vaid kaheksaks minutiks platsil käinud Aleksandr Volkovil võiduvärava lüüa.

4. Kalju kaitseliin tekitab rohkem küsimusi kui vastuseid

Kui teisipäevases suures mängus Floraga sai Kalju oma värava kaitsmisega väga eeskujulikult hakkama, siis tänane mäng tõi eurosarja mängudele ette vaadates taas murepilvi esile.

Kalju kaitseliin oli Tulevikuga just esimese tunni jooksul korralikus hädas ja taaskord ei suudetud viljandlaste vastu enda puuri puhtana hoida - viimases viies omavahelises mängus on Tulevik löönud Kalju võrku nüüd juba seitse palli. Võttes arvesse ka nädalataguse mängu Narva Transiga, kus idavirumaalased lõid kaks väravat, kuid omasid võimalusi veel mitmeteks, siis Roman Kožuhhovskil mõtteainet jagub.

5. Mängu parim - Igor Subbotin

Subbotini roll mõlema Kalju värava puhul oli vaat et võrdväärne väravalööja omaga. Subbotin sai ka ise mitmel puhul löögile, kuid nendes jäi tihti täpsusest muudu.