Luup peale | Kalju alustas Vapruse vastu kahe ülikiire väravaga ning lõpetas debütandi mängupanekuga (galerii!) (0)

Premium liiga 21. vooru avamängus oli Nõmme Kalju võõrsil 3:0 parem Pärnu Vaprusest. Alex Matthias Tamm lõi kaks väravat juba kuuendaks minutiks, Aleksandr Volkov vormistas penaltist lõppseisu esimese pooltunni lõpus.

Kui Vaprus polnud veel jõudnud ühtki rünnakut üles võtta, oli pärnakate võrk kaks korda sahisenud. Kolmandal minutil kaotas Martin Kase oma väljakupoolel palli Aleksandr Volkovile, kes tõusis sellega kõrgemale ja andis läbisöödu karistusalasse, kus Tamm skooris ühe puutega. Madal löök läks suhteliselt värava keskele, aga oli nii tugev, et kohtumise eel Vapruse juunikuu parima mängija auhinna kätte saanud Ott Nõmm ei jõudnud tõrjuda - 0:1.

Kolm minutit hiljem andis Henri Järvelaid vasakult äärelt hea tsenderduse, mis lendas pärnakate keskkaitsjatest üle. Vasakkaitsjat Siim Aeru ennetas Tamm, kes skooris uuesti ühe puutega - 0:2.

Kaks kiiret väravat ei mõjunud mängupildile hästi, kuna Kalju võttis asja edaspidi rahulikult. Vaprus sai samuti päris palju palliga lükata ja otsida, kuid jäi tihti suluseisu. Nõmmekate rünnakud olid oluliselt teravamad.

19. minutil kaotas Aer Vapruse nurgalöögi järel palli Trevor Elhile ja Kalju nõelas kiire vasturünnakuga, kus kombineerisid Volkov ja Maksim Gussev. Rünnaku lõpetuseks lõi Gussev peaga üle.

Üheksa minutit hiljem kombineerisid samad mehed uuesti. Gussevilt seinasöödu karistusalasse saanud Volkov kõksati karistusalas jalust ning kannatanu realiseeris ise penalti, lüües enda poolt vaadates paremale alla nurka - 0:3. Nõmm hüppas vales suunas. Penaltivea tegi Kase, kes sai ka kollase kaardi.

34. minutil raksatas Volkovi pommlöök posti. Teine poolaeg möödus oluliselt võimalustevaesemalt. Kalju teenis seega abitreener Alger Džumadili sünnipäeval kindlad kolm punkti ning jätkab kolmandal positsioonil. Vaprus paikneb Premium liiga tabeli põhjas. Tähelepanekuid mängust:

1. Kolme puutega kaks väravat

Tamme esimene värav sündis tema mängu kõige esimesest puutest ning teine värav kolmandast puutest. Vahele mahtus veel vaid üks lühike sööt keskväljal Mihhail Babitševile.

Tamm on nüüd löönud sel Premium liiga hooajal 11 väravat, millega paikneb täpsusküttide edetabelis teisel kohal. Liider on 14 tabamusega Zakaria Beglarišvili (Levadia), esikolmiku lõpetab 9 kolliga Deabeas (Paide).

2. Kaivoja kindlustas esikohta

Kevin Kaivoja jätkab Premium liiga hooaja kõige penaltilembelisema kohtunikuna. Ta on nüüd määranud kaheksa mänguga kaheksa penaltit.

Järgnevad Joonas Jaanovits (6) ja Kristo Külljastinen (4), ülejäänud kohtunikud on määranud maksimaalselt kolm 11 meetri trahvilööki.

3. Kõik kollased tõid mängukeelu

Selles kohtumises jagas Kaivoja kolm kollast kaarti, kusjuures kõik need läksid mängijatele, kes olid keelu ohus ning peavad seega järgmise liigamatši vahele jätma.

Penaltivea teinud Kase jääb eemale Vapruse kohtumisest FC Kuressaarega. Nõmmekatest teenisid kollase kaardi Yohan Mannone, kes blokeeris avapoolaja lõpus käega Reno Margi kauglöögi, ning Tamm, kes libistas 83. minutil keskväljal sisse Kevin Kauberile. Mannone ja Tammeta peab Kalju hakkama saama Tallinna Kalevi vastu.

4. Mitu märkimisväärset vahetust

Teisel poolajal tehti mitu vahetust, mis väärivad eraldi väljatoomist. Kalju tehniline poolkaitsja Andre Fortune jooksis platsile 70. minutil, lõpetades vigastuspausi, mis oli teda väljakult eemal hoidnud 2. aprillist saadik.

16-aastane paremäär Rommi Siht pääses võitjate eest väljakule 89. minutil ning sai kirja oma Premium liiga debüüdi. Kuna kohtumisele lisati vaid üks üleminut, siis ei saanud Siht kaua platsil viibida, aga ühe audiviske ja kuus jalapuudet jõudis ta teha. Iga kord suutis ta palli enda tiimikaaslasele lükata.

Vapruse 20-aastane vahetusmees Raul Tääker tegi oma elu teise ja ühtlasi seni pikima Premium liiga etteaste, pääsedes platsile 83. minutil. Teise ja seni pikima kõrgliigamängu tegi ka põhikoosseisu kuulunud Vapruse ründaja Andreas Kiivit.

5. Lepmetsa seljatagune püsib puhas

Suurimaks üllatuseks tänastes algkoosseisudes oli Kalju mängiva väravavahtide treeneri Sergei Lepmetsa alustamine. Tavapärane esikinnas Marko Meerits jäi viimasel hetkel mängust eemale.

Lepmets tegi oma hooaja teise etteaste ning hoidis teist korda puuri puhtana. Tõsi, erilist tõrjetööd tal selle jaoks teha polnud vaja. Tema esimeses kohtumises oli Kalju samuti teeninud 3:0 võidu (Tallinna Kalevi üle).

6. Mängu parim - Aleksandr Volkov

Volkov tegi avaväravale suure eeltöö ja lõi kolmanda ise enda teenitud penaltist, lisaks tabas ta posti ja kombineeris ees kaaslastega kenasti. Ta on tänavu rohkem vahetusest sekkunud kui põhikoosseisus alustanud, seega jätkus tal treeneritele tõestamisvajadust.