Luup peale | Kõrvulukustavad koolikellad ei päästnud Tammekat Kalju õhujõudude käest (galeriid!) (0)

Vladislav Homutov. Foto: Liisi Troska

Teises laupäevases Premium liiga mängus võitis Tartu Tammeka Nõmme Kalju vastu poolaja, kuid kaotas lõpuks 1:2.

Augustikuu jooksul hiilgava seeria käigus muuhulgas FC Florat võitnud ja FCI Levadiaga viigistanud Tammeka hullutas kodupublikut 41. minutil, kui Tristan Koskor leidis Patrick Genro Veelma ning 17-aastase talendi täpse söödu libistas värava ees võrku Tammeka kapten Tauno Tekko.

Ülimalt lahtises mängus, kus võimalusi jagus mõlemale meeskonnale (võib-olla rohkem isegi võõrustajatele), otsustas tiitlikaitsja teisel poolajal õhuduellidega. 61. minutil kerkis esmalt Sander Puri kõige kõrgemale, lükkas palli peaga värava ette, kus Frankline Okoye ebakindla tegutsemise järel lükkas Vladislav Homutov palli võrku. 72. minutil lõi Mikk Reintam kauni pealöögiga Karl Johan Pechteri seljataha Robert Kirssi tsenderdusest tulnud palli, tuues Kaljule 2:1 võidu ning hoides Kaljut Paide Linnameeskonna kannul. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Üks väga hea, kuid saatuslik täkling

Tartu Tammekal on kogu hooaja vältel olnud keskkaitsjate esituste stabiilsusega probleeme, kuid kolmikust Akim Sairinen, Kevin Anderson, Frankline Okoye on kõige küpsemaid esitusi näidanud just kaks esimesena nimetatud kaitsjast.

Täna tegi Sairinen vahelduseks ühe hiilgava partii ning ka Andersoni esines oma mänguminutite jooksul sisuliselt veatult. Kui mängitud oli umbes pool tundi, tegi Anderson Kaspar Pauri vastu ühe väga elegantse täklingu. Samas olukorras sai Anderson aga haiget enda seljale ja kuigi poolaja mängis ta lõpuni, siis riietusruumist tulles võttis tema koha sisse Okoye.

Füüsiliste võimete poolest ääretult talendikal nigeerlasel on jalgpallilisest-tehnilisest kvaliteedist tänavu selgelt puudu jäänud ja tänane mäng tõestas seda taas ilmekalt. 61. minuti Kalju viigivärav jääb ainuisikuliselt tema kaootilise tegutsemise kaela, 72. minutil jäi ta õhuduellis passiivseks Reintami vastu. Vanust on Okoyel siiski vaid 20, seega võib senise hooaja tõenäoliselt kooliraha maksmise arvele kanda. Aga täna olnuks Tammeka lootused positiivset tulemust saada oluliselt suuremad, kui Anderson suutnuks mängida kõik 90 minutit.

2. Tauno Tekko kui vaese mehe Hunt Kriimsilm

Kaido Koppel on Tammeka keskväljamehitatusega viimastel kuudel rohkelt varieerinud ja roteerinud. Kui Mihkel Järviste koht platsil on pea alati kindel olnud, siis Tauno Tekko ja Reio Laabus ei ole alati koos platsile mahtunud.

Täna alustasid kõik kolm platsil ja pikaaegne Tammeka kapten Tekko alustas endale üsnagi harjumatul ründava poolkaitsja positsioonil. Reaalsuses täitis ta tihtipeale isegi traditsiooniliselt tipuründaja ampluaasse kuuluvaid ülesandeid, kui noolis mitmel korral värava ees võimalusi pall sisse lüüa. Korra see tal ka õnnestus, korra jäi ette Vladimir Avilov, korra oli Tekko üritus ebatäpne.

3. Positiivne korrelatsioon sentimeetrite ja väravate vahel

Kalju tõestas täna taaskord, et mänguline ilu, mobiilsus ja kiirus ei pääse alati maksvusele, kui suudetakse rõhuda enda eelistele. Tammeka suutis keskmiselt kasvult pigem lühikeste meeskondade Levadia ja Flora rünnakud üsnagi efektiivselt summutada, kuid Kalju teise korruse õhujõudude vastu ei suutnud nad hakkama saada.

Nagu ka Meistrite liiga Škendija vastu, koduliigas Levadia vastu ja paljudes teistes mängudes lõigi Kalju oma väravad ära peaga. Õhuduellid on olnud Kalju selle hooaja trumpideks.

4. Oh kooliaeg ...

Ukse ees oleva kooliaasta saabumisest sai ülikooli- ja jalgpallilinnale kohaselt tunda ka Tamme staadioni tribüünidel, kuhu oli kogunenud 726 pealtvaatajat ning mis vähemalt täna õhtuks kujunes tervele Premium liigale kadestamisväärseks karukoopaks.

Kuigi Nõmmelt oli tavapäraselt kohale sõitnud ka arvestatav hulk külalisfänne, siis Tammeka küllaltki rahvusvaheline fännirühmitus oli kasvanud täna mitmekümnepealiseks. Tulemuseks oli kõik 90 minutit kestnud etendus, millesarnast ei olnud Tamme staadioni tribüünidel aastaid nähtud ja millele Roosad Pantrid vastu ei saanud.

5. Mängu parim - Sander Puri

Mängijaid, kes seda tiitlit täna vääriksid on palju. Olgu ära mainitud suurepäraste karistuslöökidega silma paistnud Mihkel Järviste, kaitses kivikõva esituse teinud Sairinen ja Vladimir Avilov. Aga Sander Purit jagus täna pea kõikjale ning Tammeka kaitseliinile valmistas just tema enim peavalu.