Luup peale | Liverpool alustas tormiliselt, aga jättis Portole minimaalsed variandid alles (4)

Liverpool tegi Porto vastu sotid selgeks juba avapoolajaga ning nädala pärast on neil Portugalis kaitsta 2:0 eduseis.

Eelmisel aastal kaheksandikfinaalis avamängus Portole võõrsil viis väravat kütnud Liverpool võttis täna rahulikumalt, kuigi algus tõotas taas kuuma tulevärki. Naby Keita ja Roberto Firmino lõid kohtumise ainsad väravad ära juba 26. minutiks ning seejärel tõmbas Liverpool tuure veidi maha. Alisson Becker tegi väravas oma Meistrite liiga hooaja neljanda nullimängu, mis Portole väärtuslikku võõrsilväravat kaasa ei toonud. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Porto ihales revanši järele, aga seda ei tulnud

"Ma tean, mida nad mõtlevad. Nende kultuur on võidelda kõige ja kõigi vastu. Vaimne pool on nende suurim tugevus ja nad ihalevad võimaluse järele meile kätte maksta," kommenteeris Liverpooli juhendaja Jürgen Kloppi abiline Pep Lijnders, seitse aastat Porto klubis töötanud treener, enne mängu.

Porto aga oodatud kättemaksu ei saanud. Liverpool haaras praktiliselt esimesest minutist ohjad ja kogu nende kaadervärk toimis avapoolajal palju õlitatumalt kui külalistel. Kõik Liverpooli rünnakud olid särtsakamad, täpsemad ja sujuvamad ning see tõi ka edu. Kui Naby Keita värava puhul oli neil ka õnne, siis Roberto Firmino tabamus oli tõeline meistriteos, mille munamisega oleks hakkama saanud vaid Eric-Maxim Choupo-Moting.

Teisel poolajal langes Liverpool selgelt rohkem kaitsesse, aga tõeliselt suurepäraseid võimalusi Portol ei tekkinud. Pall püsis küll avapoolajaga võrreldes oluliselt kauem nende värava lähistel, ent Alisson Becker oma parimaid oskuseid näitama ei pidanud.

2. Klopp on hooaja lõppu leidnud uue jokkeri

Liverpool ostis Naby Keita 2017. aasta augustis ja eelmisel suvel saadi ta päriselt Leipzigist kätte. Koheselt olid fännide ootused uue mängija suhtes laes, ent Keita esitused olid tagasihoidlikud ning kindlasti mitte hinnasildi väärilised.

Reedel, alles Inglismaa kõrgliiga 33. voorus sai Guinea poolkaitsja maha oma esimese väravaga ning täna jätkas ta head hoogu ka Meistrite liigas. Kui kohtumises Southamptoni vastu polnud tema esitus vaatamata väravale terviklikult veel nii hea, siis Porto sai maitsta juba tipptasemel Keitat, kes pakkus Liverpoolile võrdselt palju mõlemas väljaku otsas.

Liverpool ja Porto kohtusid eurosarjas seitsmendat korda ning Liverpool pole teeninud ühtegi kaotust (neli võitu, kolm viiki).

3. Videokohtunikud teenisid palga välja, aga otsustasid Liverpooli kasuks

Kuigi 11 meetri karistuslööke ja punaseid kaarte siin mängus ei jagatud, siis ilma VAR-i pausideta Anfieldil ei saanud. Videokohtunikud vaatasid Liverpooli karistusalas toimunud sündmuseid üle nii esimesel kui ka teisel kolmveerandtunnil, ent mõlemal puhul anti õigus punasärkidele.

Oluliselt vaieldavam olukord toimus esimesel poolajal, kui väravavaht Alisson Becker käega palli edasi lükkas ning see paremkaitsja Trent Alexander-Arnoldi kätt puutus. Paljud jalgpallisõbrad küsisid sellest olukorrast penaltit, ent kohtunik Antonio Mateu Lahoz & co otsustasid seda mitte määrata - tõenäoliselt põhjuseks käe loomulik asend ja/või Alexander-Arnoldi vähene reageerimisaeg.

Teisel poolajal vaadati kordustest üle Dejan Lovreni võimalik käega mängimine, ent selles olukorras poleks ilmselt ka Porto mehed ise aru saanud, mille eest neile täpselt penalti määrati.