Luup peale | Mäng, mis kujunes "Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle" etaloniks. Levadia murdis Paide südamed kolmandal üleminutil (galerii!) (0)

Foto: Gertrud Alatare

Premium liiga kuuenda vooru viimane kohtumine sai ülimalt dramaatilise lõpplahenduse, kuivõrd pikalt väravateta püsinud mängus muugiti väravalukk lahti alles kolmandal üleminutil. Levadia sai juubeldada, Paide aga kurvastada.

Esimest korda pandi väravaalune elektrist särisema veidi pärast veerandtunni täitumist, kui Robert Kirss pöördelt otse õhust löögile pääses ning palli vastu üles hüpanud Siim Lutsu kõmmutas. Levadia mängijad olid veendunud, et Luts blokeeris löögi käega, kuid peakohtunik Martti Pukk jättis vea andmata ning penaltit külalised ei teeninud.

24. minutil oli teravust tekitamas Paide, kui kapten Andre Frolov vabastas sööduga loetud minutid enne avavilet Robi Saarma tervisemure tõttu algkoosseisu lülitatud Kristofer Pihti, kelle tsenderdus jäi värava ees asetsenud Kaimar Saagist siiski veidi kaugele ning võimalus läks luhta.

Kümmekond minutit hiljem sähvatas eelkõige kontrarünnakuvõimalusi luusinud Paide taas: Joseph Saliste tsenderdas vasakult äärelt palli kasti ning Luts suutis seda õnnega pooleks jätkata, kuid Kaimar Saagi ühe puutega sooritatud pealelöök ebaõnnestus täielikult ning pall lõpetas oma tee väravavõrgu asemel väravataguses metsatukas.

Esimese poolaja ohtlikema võimaluse olukorras oli taas aktsioonis Luts, kes karistusala vasakpoolse tsooni lähistelt hirmsa puraka latialuse suunas teele pani. Karl Andre Vallner suutis palli aga kerge sirutuse kaasabil üle lati lükata. Vahetult enne poolaja lõppu leidis Luts karistusalast taaskord hea löögipositsiooni, kuid mängis võimaluse selgelt üle ning Maximiliano Ugge röövis palli Levadiale.

Teist poolaega oli mängitud kümmekond minutit, kui sündis esimene ohtlik vaheajajärgne võimalus. Artur Pikk riputas palli vasakult äärelt kasti, see kukkus seal üle Beglarišvili pea ning maandus otse Ernest Agyirile jalale. Paraku jättis ghanalase täpsus soovida ning ta kõmmutas palli kõrge kaarega üle värava.

Võrdlemisi tüüpilise keskväljaheitlusena jätkunud teine poolaeg võinuks saada pöörde 69. minutil, kuid paraku ei sahisenud võrk ka siis. Kaimar Saag võttis karistusala joone taga palli endale mugavalt ette ja saatis teele terava pealelöögi, kuid loetud sentimeetrid jäid siiski puudu: pall lipsas postiriiveka abil üle otsajoone.

Loetud minutid hiljem olid lähedal ka rohesärgid: Beglarišvili nurgalöök lendas kaarega tagumise posti lähistele, kuid Milan Mitrovici pealöök kukkus napilt tagumisest nurgast mööda. 82. minutil pääses Mihkel Aksaluga silmitsi ka vahetusest sekkunud Oleksi Hoblenko, kuid tema tõste läks kaarega üle värava.

Napid minutid enne normaalaja täitumist pääses Ebrima Singhateh terava nurga alt Karl Andre Vallneriga silmitsi, kuid söödu asemel otsustas ise lüüa. Levadia puurilukk suutis palli eest nurgast tõrjuda. Vaid minut hiljem sai Siim Luts karistusala parempoolsest tsoonist ühe puutega lüüa, kuid tõstis palli latti.

Ning siis see juhtus. Vahetusest sekkunud Liliu murdis kohtumise kolmandal üleminutil karistusalasse, möödus kahest Paide kaitsjast, söötis palli väravaesisele ning Bogdan Vaštšuk koksas selle võrku. Paide südamed purunesid taas. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Enamus mänguajast kuulus kaitsjatele, lõpuminutid ründajatele

Umbes 85 minuti vältel platsil toimunu põhjal olid mõlema võistkonna kaitsemängijad ründajatest märksa paremini mängus sees. Normaalajal tekkinud võimalused ei kujunenud puurilukkudele kuigivõrd ohtlikeks, sest nii Paide kui Levadia tagaliinid suutsid kõike toimunut eeskujulikult kontrollida ega lubanud ründajail end mugavalt löögile sättida.

Siis saabusid aga viimased kümmekond minutit. Esmalt hakkas särisema Levadia väravaesisel - Karl Andre Vallner pidi Ebrima Singhatehi vastu pareerima sisuliselt üks-ühele olukorra ning minut hiljem keerutas kogu mängu vältel aktiivselt tegutsenud Siim Luts palli vastu väravalatti. Kui aga ise ei löö, siis lüüakse ju sulle.

Vahetult pärast Lutsu lattilööki tuli rünnakule Levadia. Vahetusest sekkunud Liliu murdis karistusalas kahest mehest mööda ning mängis palli värava ette, kust Bogdan Vaštšuk selle võrku saatis.

Enamus mänguajast kuulus kaitsjatele, lõpuminutid aga ründajatele. Otsustavaks said lõpuminutid.

2. Paidel ei suju suurtega kohe üldse

Paide Linnameeskond oli enne tänast pidanud Premium liigas viis mängu, teeninud neist kolm võitu ja saanud kaks kaotust. Kõik võidud olid ootuspärased, sest need võeti selgelt nõrgemate vastaste - Legioni, Tammeka ja Kalevi - üle. Kaotused olid aga mõrud nagu Paide kaliibriga meeskonna jaoks igasugune kaotus koduliigas olema peakski: Florale vannuti alla 1:2 ning Nõmme Kaljule 2:3. Paide kaotused pärinesid seega otsestelt rivaalidelt.

Viik olnuks seega keskeestlaste jaoks täna hädavajalik, sest andnuks teatavat enesekindlust ning kuigi tegu oleks olnud kõigest ühe punktiga pikal hooajal, võinuks meeskond sellest saada väga korraliku motivatsioonilaksu. Paraku jäi see aga tulemata.

Tänase põhjal ei ole Paidel selles süüdistada muidugi kedagi teist peale iseenda: võimalusi oli, proovida saadi nii vasakult kui paremalt, kaugelt kui lähedalt, aga Karl Andre Vallneri selja taha ei jõudnud ükski pall. Ebrima Singhatehil oli lõpuminutitel mitu suurepärast võimalust skoor koduvõistkonna kasuks kallutada, kuid noor ründeäss jättis olukorrad väravateks realiseerimata.

3. Paide sirgjoonelisus sundis Levadia plaanimuutusele

Mõlemad võistkonnad alustasid kohtumist liigseid riske võtmata ning pigem tasakesi omi võimalusi otsides. Esimene šanss, mis arvestataval määral ka elevust tekitas, sündis alles 17. minutil, kui Levadia penaltit nõudis.

Mida aga aeg edasi, seda rohkem sai teravusi näha Levadia värava all. Tõsi, eriti palju neid avapoolaja vältel ei tekkinud, kuid Paide kontrarünnakud olid sellegipoolest Levadia domineerivast mängustiilist teravamad.

Kuivõrd Paide lähenes võimaluste tekitamisele sirgjooneliselt, pidi ka Levadia oma käike ümber mängima, et võõrustajate kontraid tagasi lüüa. Rohesärgid tulid plaanimuutusega eeskujulikult toime ning teisel poolajal rullus pealtvaatajate ees lahti igati põnev vaatemäng.

4. Dominique Simon

Paide poolelt kuulus teiste hulgas algkoosseisu ka üks väiksemat sorti üllatusnimi. Pingile jäid nii Kevor Palumets kui Sergei Mošnikov ning keskväljal võttis koha sisse meeskonna talvine täiendus, Prantsusmaalt pärit Dominique Simon.

Seni Premium liigas Tammeka vastu vaid ühe ning Kalevi vastu 35 mänguminutit teeninud 21-aastane poolkaitsja täitis endale määratud koha igati korralikult. Ta müttas platsil vapralt üles ja alla ning hoolimata mõnevõrra tundmatus kohas vette hüppamisest (Tammeka ja Kalevi võistkondlik kaliiber on lihtsalt natuke teine) tuli ta endale ettenähtud ülesannetega igasuguste probleemideta toime.

Kuigi kohtumine kaotati, saab Paide peatreener Karel Voolaid kindel olla, et keskväljale on tal lisaks kodumaistele mängijatele Simoni näol võtta veel üks väga korralik mängumees.

5. Mängu parim - Bogdan Vaštšuk

Enne kolmandat üleminutit tulnuks kõvasti pead murda, keda antud tiitliga premeerida. Mõlemad pooled tegutsesid kogu kohtumise vältel äärmiselt võistkondlikult, kuid kuivõrd jalgpallis loevad väravad, on mängu ainsa tabamuse autor kohtumise parima mängija aunimetuse igati välja teeninud.

Bogdan Vaštšuk (rohelises) tõi Levadiale kolmanda üleminuti väravaga võidu. Foto: Gertrud Alatare

Protokoll:

10. aprillil kell 17.15 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond - Tallinna FCI Levadia  0:1 (0:0)
90+3. Bogdan Vaštšuk

Väravasöödud: 90+3. Liliu
Hoiatused: 40. Joseph Saliste, 72. Ebrima Singhateh, 77. Siim Luts, 90+1. Deabeas - 57. Ilja Antonov, 68. Mark Oliver Roosnupp, 85. Maximiliano Ugge, 88. Milan Mitrovic
Mänguolud: +7, päikesepaisteline tuuline ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 195
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Sander Saga, Veiko Mõtsnik
Neljas kohtunik: Karl Koppel

Paide: Mihkel Aksalu, Joseph Saliste, Abdul Razak Yusif, Kristjan Pelt, Andre Frolov, Siim Luts, Karl Mööl, Dominique Simon, Kristofer Piht (68. Ebrima Singhateh), Deabeas, Kaimar Saag (77. Sergei Mošnikov).
Varus: Ebrima Jarju, Herol Riiberg, Robi Saarma, Sergei Mošnikov, Siim Aer, Ebrima Singhateh, Rasmus Kallas, Kevin Metso, Kevor Palumets.

Levadia: Karl Andre Vallner, Milan Mitrovic, Brent Lepistu, Maximiliano Ugge, Ilja Antonov, Mihkel Ainsalu (54. Mark Oliver Roosnupp), Artur Pikk (63. Oleksi Hoblenko), Ernest Agyiri, Bogdan Vaštšuk, Zakaria Beglarišvili (87. Frank Liivak), Robert Kirss (63. Liliu).
Varus: Artur Kotenko, Frank Liivak, Mark Oliver Roosnupp, Liliu, Markus Jürgenson, Oleksi Hoblenko, Murad Velijev, Nikita Vassiljev, Artjom Komlov.

Liigatabel:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
6
6
0
0
18:3
18
2.
5
5
0
0
20:1
15
3.
6
5
0
1
14:7
15
4.
6
3
0
3
12:8
9
5.
5
3
0
2
7:5
9
6.
6
2
1
3
5:12
7
7.
6
2
1
3
9:9
7
8.
6
1
0
5
7:20
3
9.
6
0
0
6
4:23
0
10.
6
0
2
4
5:13
-2
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: GERTRUD ALATARE
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Naiste koondise aasta numbrites 2022
EESTI NAISTE KOONDIS
VÄLJAMAALT!
TALITURNIIR
VAATA JÄRELE: uute ründajatega Kuressaare ja Kalju leppisid viiki  (lisatud galerii!)
KÕRGLIIGAD
OLUKORRAD KLAARIKS
Videokohtunik | Hooajale joon alla! Rähklemine ja sülitamine ning suluseisud ja sisselendamised panid kukalt kratsima  (+ kogu aasta statistika)
EESTI NAISTE JALGPALL
Karjääri parima aasta järel kodumaale naasnud Eesti koondise esikinnas: Tabasaluga medal võiks täiesti reaalne eesmärk olla
KURE JUTUD
Kožuhhovski: kui meilt nii palju mehi parematesse klubidesse läks, räägib see tehtud heast tööst  (+ keskväljast, Dõmovist, elu vormis Lahest)
JUUBELISAADE
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!