MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EESTI NAISTE KOONDIS
Link kopeeritud

Luup peale | Õnnetu start – uljust ja sisu jagus, ründeteravust aga mitte (galerii!)

Link kopeeritud
Siim Pulst pilt
Siim Pulst
Siim Pulst pilt
Siim Pulst

Eesti rünnakud käisid tihti läbi vasaku ääre. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste koondis läks EM-valiksarja avamängule vastu ambitsioonikalt, kuid naaseb Albaaniast 0:2 kaotusega.

Eesti alustas tugevalt ning 6. minutil võinuks sündida ka iluvärav, kui Mari Liis Lillemäe otsis ülikauge löögiga tagumist ristnurka, aga Albaania väravavahi õnneks maandus pall värava katusel.

Ajapikku kandus initsiatiiv kodunaiskonna kätte ja otsustavad sündmused rullusid lahti pooltunni täitumise paiku. Esmalt jõudis pall eestlannade väravasse 28. minutil, kuid olukorda aktiivselt sekkunud Ezmiralda Franjale määrati õhkõrn suluseis. Järgmisel minutil avanes omakorda Eesti avapoolaja parim võimalus, kui Lillemäe tsenderduse järel lendas Emma Treibergi pealöök viielt meetrilt napilt üle värava.

31. minutil asus kodunaiskond siiski juhtima. Kelly Roseni klaarimisüritus langes Fortesa Berisha saagiks ning Albaania ründaja saatis trahvikasti kaare tagant terava löögi posti kõrvale, kuhu Karina Kork ei ulatunud - 1:0.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Seis võinuks olla hullemgi, aga 39. minutil tegi Rosen otsustava sekkumise, et tagaposti suunatud tsenderdus ründaja pea eest ära lükata. Samal minutil mängis Berisha end karistusalas hästi löögile, aga lõi väravast mööda.

Teises väljakuotsas tekitas poolaja lõpus elevust Vlada Kubassova. Tema 42. minuti kauglöök nõudis vastaste väravavahilt esimese tõrje ning 44. minutil tegi ta hea reidi keskväljalt üles, kuid Emma Treiberg ei lugenud seejärel tema söötu piisavalt kiiresti ja väravavaht jõudis pallini esimesena.

Teise poolaja käigus muutus Eesti initsiatiiv viigivärava otsinguil üha tuntavamaks, samas kui Albaania vasturünnakud olid samuti ohtlikud. 49. minutil sooritas Lisette Tammik kasti tagant korraliku löögi ja 55. minutil pääses omakorda Megi Doci karistusala vasakust nurgast löögile, kuid mõlemad väravavahid püüdsid pallid kindlalt.

Kõige lähemalt jõudsid eestlannad väravale 69. minutil pärast seda, kui Lillemäe teenis trahvikasti vasaku külje pealt karistuslöögi. Lahtimängust kohe teravust ei sündinud, aga seejärel andis Kirkeliis Lillemets suurepärase tsenderduse värava ette, kus Vlada Kubassova pealöök neljalt meetrilt põrkas napilt väravanurgast mööda.

Lõpu eel hakkas Eesti võtma suuremaid riske, kuid erilisi väravavõimalusi nendega ei kaasnenud, samas kui Albaania nõelas teravalt vastu. 77. minutil pääsesid albaanlannad mitmekesi läbijooksule, aga Rahel Repkin jõudis Berishale piisavalt kiiresti survet avaldama, et tolle löök ebaõnnestus.

Kolmandal lisaminutil jooksis Berisha aga kiirrünnakul Eesti kaitsjad üle ning saatis söödu värava ette, kus Kristina Maksuti edestas Repkinit ja kõksas palli tühja võrku - 2:0Soccernet.ee tähelepanekud:

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

1. Pole vahet, kust me tuleme

Kui Eesti meeste koondisele on ette heidetud liigset aupaklikkust vastaste suhtes, mida jääb sümboliseerima Thomas Häberli sügisene fraas "Peame aru saama, kust tuleme", siis naiste koondisele seda etteheidet kindlasti teha ei saa. Meenutagem kasvõi detsembrikuist Rahvuste liiga mängu Iisraeliga, kus mindi paberil selgelt tugevama vastase vastu lennukalt ründama ja leiti end kiiresti suurest kaotusseisust.

Osad tagasilöögid ei ole Eesti naiste uljust ja eneseusku kustutanud, vaid ikka ja jälle alustatakse mänge ambitsioonikalt, hea energia ja emotsiooniga. Albaania on FIFA edetabelis Eestist 26 kohta kõrgemal ning neil on ette näidata koondislasi nimekatest klubidest ja liigadest, kuhu eestlannad hetkel ei küündi. Sellest hoolimata seadsid Eesti treenerid eesmärgiks valikgrupi võidu ning kinnitasid Albaanias julge mänguplaaniga, et seda ei öeldud vaid suusoojaks.

Kuigi kodune ettevalmistus ja liigahooaja algus on kulgenud kunstmurul, suruti Tirana pehmel muruväljakul gaasipedaal otsekohe kartmatult põhja. Albaanlannadele võis see üllatusena tulla, igatahes ei kavatsenudki nad initsiatiivi külalistele loovutada ja nii puhkes väljakul väga kõrgetempoline ja agressiivne võitlus mänguohjade nimel.

Kumbki naiskond ei jätnud vastasele hingamisruumi, tehes kõrget pressi ja püüdes mängu teise väljakupoolele suruda. Rahulikku pallikõigutamist peaaegu et ei näinudki. See kõik tingis vigaderohke kohtumise, kus esines palju füüsilisi kokkupõrkeid, aga ka sunnitud eksimusi pallivaldamisel.

Esimesel kümnekonnal minutil oli Eesti selles võitluses edukam, siis mäng tasakaalustus ja kaldus poolaja keskpaigaks albaanlannade kasuks. Vahepeal paistis juba, et Eesti koondisel läheb väga raskeks, kui võõrustajate rünnakud järjest teravamaks muutusid ja ka väravavõrk kahel korral sahises - neist esimest ei loetud õnneks piiripealse suluseisuotsuse tõttu.

Kaotusseisu jäädes eestlannad aga ei murdunud, haarates hoopis tasapisi mänguohjad uuesti enda kätte ning olles teisel poolajal selgelt üritavam pool. Mingil määral tingis selle muutuse ka skoor tablool, kuid teadlikult Albaania initsiatiivi ei loovutanud, vaid igal võimalusel harrastasid nad kohtumise lõpuni kõrget pressi. Muutus vaid see, kuidas naiskonnad palliga toimetades käitusid - kui Eesti naised otsisid võimalusi positsioonirünnakuil, siis albaanlannad valdavalt kiirrünnakutega.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

2. Katki pole veel midagi

Kogu selle uljuse, töökuse ja sisu juures tuleb nentida, et eesmärk jäi ikkagi saavutamata ning kuiv kaotus on tõsiasi. Mängupildi poolest pole aga midagi häbeneda ning valdavalt oli tegu võrdsete heitlusega, olgugi et albaanlannade ründeteravus oli parem. Kohtumise lõpuks olid pealelöögid Albaania kasuks 9:7, neist raamide vahele 5:2.

Kuigi pettumus on hetkel suur, ei ole valiksarja eel seatud eesmärgi täitmine sugugi võimatu, sest kodumäng Albaaniaga seisab ju veel ees, samuti mõlemad kohtumised Luksemburgiga. FIFA tabeli järgi peaks Luksemburg olema nõrgim võistkond selles grupis, kuid avamängus said nad kodus Albaaniast 2:1 jagu.

EM-valiksarja grupid on moodustatud Rahvuste liiga põhjal, nii et kokku on saanud suures plaanis võrdsed naiskonnad. Kui kõik võivad kõiki võita, siis ei ole kaheväravaline kaotus võõral väljakul veel midagi hullu. 31. mail saavad eestlannad A. Le Coq Arenal võimaluse revanšiks, enne kui valikmängud lõpetatakse juulikuus järjestikuste kohtumistega Luksemburgi vastu.

Eesti osalusega C-liiga alagruppidest pääsevad edasi sõelmängudele võitja ning viie alagrupi peale kolm paremat teise koha saavutanud koondist.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

3.  Eesti parim - Vlada Kubassova

Ungaris mängides kõvasti väravaid löönud Kubassova tegutses Jaanika Volkovi seisukorra tõttu koondises hoopis keskväljal, kus ta sai ristsed alles üheksa kuud tagasi. Ei paistnud sugugi välja, et tegu oli harjumatu positsiooniga - ta tundis end kaitseduellides ja pressingus hästi, lisas keskväljale füüsilisust ja jaksas suure raadiusega tööd teha. Samuti õnnestus tal ka keskväljalt palliga teravusi luua. Ehk kulunuks aga üks Kubassova siiski ka ründesse ära?

Protokoll:

9. aprillil kell 21.00 Air Albania Arenal, Tiranas

Albaania - Eesti  2:0 (1:0)
31. Fortesa Berisha, 90+3. Kristina Maksuti

Hoiatused: 9. Ezmiralda Franja, 70. Sara Maliqi, 90. Armir Grimaj (pingilt)
Mänguolud: 23 kraadi, pilvine õhtu, pehme väljak
Peakohtunik: Anastasija Romanjuk
Abikohtunikud: Marõna Striletska, Svitlana Gruško
Neljas kohtunik: Ljudmõla Telbuhh (kõik Ukraina)

Albaania: Viona Rexhepi, Lucije Gjini, Arbenita Curraj (53. Gresa Berisha), Sara Maliqi, Armera Tukaj, Alma Hilaj, Ezmiralda Franja, Megi Doci, Fortesa Berisha, Kristina Maksuti, Qendresa Krasniqi.
Varus: Antigoni Hyska, Klesjana Spaho, Leonora Dedgjonaj, Arbiona Bajraktari, Mimoza Hamidi, Markela Bejleri, Gresa Berisha, Klea Hamonikaj, Matilda Gjergji, Mikaela Metalla.

Eesti: Karina Kork, Kelly Rosen, Siret Räämet, Rahel Repkin, Annegret Kala, Mari Liis Lillemäe (88. Kristina Teern), Kairi Himanen, Vlada Kubassova, Katrin Kirpu (46. Maarja Saulep), Lisette Tammik, Emma Treiberg (66. Kirkeliis Lillemets).
Varus: Victoria Vihman, Maarja Saulep, Grete Daut, Anette Salei, Kirkeliis Lillemets, Jaanika Volkov, Eva-Maria Niit, Lisandra Rannasto, Renate-Ly Mehevets, Kristina Teern, Maria Orav.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Tipphetked: Albaania lõi Eestile mõlemal poolajal ühe värava
EESTI NAISTE KOONDIS

Tipphetked: Albaania lõi Eestile mõlemal poolajal ühe värava

SEOTUD PILDIGALERII

Fotograaf: Liisi Troska

Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska
Liivimaa karikas
Eesti koondis
Kahetised tunded
KOONDISEAASTA LÕPP
Premium liigast
Eesti naiste koondis
Meie mees välismaal
Nõmme mändide alt
Tee oma valik!
Hooaja kokkuvõtted
A. LE COQ PREMIUM LIIGA 2024
  • 1 Tallinna FCI Levadia 87
  • 2 Nõmme Kalju FC 72
  • 3 Paide Linnameeskond 72
  • 4 Tallinna FC Flora 70
Vaata veel
VAATA KOGU TABELIT
POPULAARSEMAD UUDISED
LOETUMAD
KOMMENTEERITUMAD
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • R 18.00 Flora - Saku (naiste Meistriliiga)
  • R 18.00 RFS - Flora (Liivimaa karikafinaal)
  • L 12.30 Paide - Kuressaare (karika 1/8-finaal)
  • L 15.00 Narva United - Sillamäe Silla (saaliliiga)
  • P 12.30 Viimsi - Kalev (Premium liiga üleminekumäng)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

VIIMASED UUDISED
KÕIK
EESTI
VÄLISMAA