Luup peale | Paide kruiisis räsitud Tammeka vastu järjekordse võiduni ning tõusis kolmandaks (galerii!) (0)

Paide Linnameeskond alistas Premium liiga 21. vooru alustuseks Tartu Tammeka 2:0, kuigi mängupilti vaadates oleks skoor võinud olla suuremgi.

Mäng oli avavilest lõpuvileni selgelt Paide kontrolli all, kuid väravateni jõudmiseks vajati siiski vastaste abi. Karl Mööli soolo järel pääses Henri Välja 39. minutil üks-üks olukorda ning tema nina eest suskas palli omaväravasse Akim Sairinen. 56. minutil tõmbas Karl Johan Pechter maha Alassana Jatta ja Välja realiseeris järgnenud penalti.

Võit tõstis Paide punktide poolest tabelis Nõmme Kaljust mööda kolmandaks, kuid euromängudega hõivatud oleval tiitlikaitsja selle vooru mäng on edasi lükatud. Tartu Tammeka on jätkuvalt kuuendal kohal. Soccernet.ee tähelepanekud mängust

1. Koosseisuprobleemid vajutasid Tammeka mängule rasvase pitseri

Mõlemad meeskonnad pidid täna hakkama saama mitmete oluliste puudujatega ning eriti kriitiline oli olukord Tammeka keskväljal. Mängukeelu all oli Tauno Tekko ja mentaalse liidri puudumine andis endast selgelt tunda. Samuti puudusid keskväljalt Reio Laabus ja Andre Paju, ründeliinist langes ära võimalus kasutada Tristan Koskori.

Mitmete poolkaitsjate puudumise tõttu alustas sel hooajal kolmandat korda Premium liiga raames Tammeka algkoosseisus Joonas Kartsep ja keskvälja endale hõivamisega Paidel - kes ise oli KTM-i reegli tõttu alustanud Sander Sinilaiu asemel Sören Kaldmaga - kokkuvõttes probleeme ei tekkinudki. Konservatiivselt mänginud ja tagala kindlustamisele keskendunud Tammeka jõudis esimeste reaalsete väravavõimalusteni alles teise poolaja keskel.

2. Akim Sairineni personaalküsimusest

Tammeka eelmise hooaja üks tugisambaid Akim Sairinen on tänavu olnud tartlaste kaitseliinis enda hale vari ja soomlase tänane mäng sobiks tema senist hooaega ideaalset näitlikustama. Kui omavärava puhul võib talle pahaks panna vaid selle, et Välja üldse üks-üks olukorda pääses, siis ülejäänud mängu vältel jagas ta kingitusi pea igale Paide ründaja jalale.

Samas tuleb tõdeda, et individuaalseid lohakusi esines ka teistel Tammeka mängijatel täna harjumatult palju. Ehk oli see tingitud ligikaudu 28-kraadilisest leitsakust?

3. Mängu parim - Henri Välja

17-aastane poolkaitsja veetis väljakul küll vaid tund aega, kuid suutis selle ajaga palju korda saata. Avapoolajal sundis tema Sairineni lööma palli omaväravasse, teisel poolajal realiseeris Välja kindlalt penalti. Lisaks pommitas ta korduvalt oma kauglöökidega Karl Johan Pechteri valvatavat väravat.