Luup peale | Paide lõi küll latti ja posti ning sai ka penalti, ent krüptoniidist Kuressaare näitas taas klassi (galerii!) (0)

180 minutit ja üks punkt - võib täitsa öelda, et Kuressaare pole sel hooajal kõige mõnusam vastane Paide Linnameeskonnale olnud. Täna mindi jällegi esimesel poolajal juhtima ning kuigi kaitses oldi suhteliselt kindlad, siis lõpuks õnnestus võõrustajatel üks siiski tagasi lüüa. Viigipunktiga võivad kollasärgid siiski rahul olla.

Matši alguses oli pall rohkem saarlaste väljakupoolel ning esialgu ei antud kollasärkidele peaaegu üldse palli. Kärmelt juhtus ka Kuressaare jaoks päris nukker olukord, milles Sten Reinkort põrkas kokku Abdul Razak Yusifiga ning lõi oma pea täitsa veriseks. Kuigi esialgu pandi klubi parimale väravakütile valge side pea ümber, siis paar minutit hiljem oli seegi täiesti punane ning mees pidigi juba 26. minutil platsilt lahkuma.

Hetk enne mehe puhkusele saatmist teenis Paide suurepärase võimaluse, kui kapten Andre Frolov söötis palli karistuslöögist keskväljale, kust Yusif selle ka ohtlikult värava poole saatis. Siin tõttas aga appi Kuressaare väravavaht Magnus Karofeld, kes palli värava juurest minema tõrjus. Lõpuks jõudis pall Paide trahvikasti, kus legendaarne Ragnar Klavan sai söötu lükata. Mees hakkas nahkkera tiimikaaslasele söötma, kuid ...

... endine Liverpooli pallur saatis nahkkera hoopis vastasele ning lõpuks sai palli just vahetusest sekkunud Tristan Toomas Teeväli. Nooruk heitis pilgu ülespoole ja saatis suurepärase söödu Sander Lahele, kes oli vastaste trahvikastis täiesti katmata. Kuigi ründaja mõtles korra, et võtab palli maha, siis lõpuks otsustas mees "kohe vajutada" ning nahkkera lendas suurepäraselt tagumise ristnurga suunas nii, et Mihkel Aksalu sellele sõrmi vahele ei saanudki - 0:1!

Paar minutit hiljem tekkis Paidel poolaja parim šanss, kui Karl Mööl pääses tänu Siim Lutsu söödule üksinda vastaste värava ette. Kuigi endise Kuressaare palluri löök läks ka Karofeldist mööda, siis oli nurk siiski liiga terav ning nahkkera põrkas vastu posti, kust see tagasi Paide mängija poole veeres.

Teisel poolajal vajus Kuressaare veelgi madalamale ning päris tihti oldi seitsme-kaheksa mehega omaenda trahvikastis. Kaitsetööd tehti hästi, kuna kuigi võõrustajad ründasid päris palju ja päris aktiivselt, siis kollasest seinast nad mööda ei saanud. Ühe hea tõrje tegi näiteks Oliver Rass, kes lamas karistuslöögi ajal müüri taga ja peatas jalgadega vastaste pealelöögi.

Lõpuks sai Paide siiski oma kätte, kui 75. minutil suutis hollandlasest Deabeas lüüa oma hooaja kaheksanda värava. Pall jõudis temale Joseph Saliste suurepärasest söödust, mille ründemängija siis osavalt maha võttis. Kuna mees oli väravast vaid paari meetri kaugusel, siis tuli tal pallile lihtsalt piisavalt jõudu taha panna ja viigivärav oligi olemas - 1:1.

Ilmselgelt tahtis Karel Voolaid saada täna võitu ning seega tehti mitu selgelt ründavat vahetust. Üheks platsile pääsenud ründajaks oli noor Robi Saarma, kelle õhtu just kõige õnnestunuim ei olnud. Nimelt lükkas pallur 77. minutil palli värava ees latti ning lisaks sellele oli just tema see, kes läks viimasel üleminutil lööma omade penaltit. Saarma võttis paar sammu hoogu ja ... lõi palli raamidest paari meetriga mööda. Seega leppisidki tiimid viiki ehk Paide vahe esikolmikuga võib käriseda veelgi suuremaks. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Krüptoniit Kuressaare

Saaremaa esindustiim on tänavu selgelt edukam kui kunagi varem. Võistkond on peale 17. vooru kõrgel viiendal kohal ning seejuures on vahe järgmistega hetkel lausa üheksa punkti. Ja ei saa kohe üldse öelda, et sinna on jõutud kogemata: Roman Kožuhhovski on pannud tiimi mängima oma plaani järgi ning kollasärgid on sarnaselt eelmise hooaja lõpule suurepärases vormis. On ju tänavu võetud punkte nii Nõmme Kaljult kui ka Paide Linnameeskonnalt.

Nagu varemgi mainitud sai, siis on Kuressaare tänavu kaks korda mänginud kesk-eestlastega ja saanud kokku neli punkti. Tegemist on märkimisväärse saavutusega, kuna enne seda hooaega olid nad viimasest 19 duellist saanud vaid kahes omavahelises matšis punkte. Kaotuseid on tulnud ka päris suuri, kuna tunamullu saadi näiteks 0:7 ja 1:6 kolakad.

Lisaks eelnevale on Paide olnud koduväljakul päris heas hoos. Enne tänast oli punkte kaotatud vaid kolmes mängus, kus vastasteks olid neist tabelis eespool olevad tiimid ehk Nõmme Kalju, FC Flora ja FCI Levadia. Kõigile kolmele kaotati ühe väravaga. Ülejäänud viit liigakaaslast on kostitatud päris korraliku väravatearvuga, kuna 450 minutiga löödi ise 25 väravat ja omale lasti lüüa ainult neli kolli.

Täna suutis Kuressaare aga sellele seeriale punkti panna. Sander Lahe supersooritus viis omad juhtima ning seejärel keerati oma kaitseliin - vaatamata sellele, et puudu on mitu olulist lüli - väga korralikult lukku. Paide oli küll domineerivam, aga nagu välismaalt tuntud Atletico Madrid ja ükskõik milline Jose Mourinho tiim on näidanud, siis hea kaitse võib tuua päris ebareaalsetest kohtadest võite/punkte.

2. Paide penaltiolukorrad

Võõrustajatiimil oli täna suures plaanis kaks olukorda, kust nõuti omale penaltit. Kui teise eest lisaminutitel ka see saadi, siis 59. minutil jäi trahvilöök andmata. Vaatame olukordi lähedamalt.

Esimeses võimaluses olid pildis Kuressaare kaitsja Rauno Tutk ning Paide ründaja Kaimar Saag. Pall oli saarlaste värava ees lahtiselt, kuid hakkas raamide juurest kaugemale veerema. Saag hakkas nahkkera taga ajama, kuid Tutk proovis vastast peatada ning tabas oma jalaga õrnalt vastase tugijalga. Seejärel ründaja prantsatas koheselt ka maha ja ootas ilmselgelt penaltivile. Seda aga (veel) ei tulnud.

Teine olukord tekkis matši viimastel sekunditel, mil vahetusmees Ebrima Singhateh pääses noore Sander Alex Liiduga üks-ühele jooksma. Gambia mängumees üritas viimasel hetkel palli kaunilt tagasi enda poole tõsta, kuid tabas üritusega Liidu käevart. Seejärel libastus ka mees pikali, ent kukkumises oli ründaja ise süüdi. Koheselt hakkas Singhateh näitama käe peale ja kõlas ka Kevin Kaivoja vile - penalti.

Suures plaanis lõppes olukord Kuressaarele hästi, kuna kumbki võimalust vastased ära ei realiseerinud. Seda, kas aga kumbki oleks pidanud olema penalti, saab tõenäoliselt lugeda järgmisest "Videokohtunikust".

3. Mängu parim - Sander Laht

Kuigi hea mängu tegi terve Kuressaare kaitseliin, siis on keeruline kedagi nimeliselt välja tuua. Mainimist väärib näiteks kiiper Magnus Karofeldi esitus, kuna väravavaht tegi paar päästvat tõrjet ning ka Tristan Toomas Teeväli, kes tuli platsile ning andis koheselt suurepärase söödu, ent lõppkokkuvõtteks võib matši parimaks nimetada palli reaalselt väravasse löönud Sander Lahte.

30-aastane ründemängija otsustas nahkkera otse õhust lüüa ning pall lendas kindlalt Mihkel Aksalust mööda. Lisaks sellele sai tänavu oma kolmanda värava löönud mees korduvalt aidata tiimi ka standardolukordades, kus tema karistus- ja nurgalöögid vastaste värava ette sattusid.