Luup peale | Piinlik, häbiväärne ja vastuvõetamatu. Kohtunikud kardavad ja tassivad Levadiat (37)

FCI Levadia tähistab Liliu 50. minuti väravat. Foto: Brit Maria Tael

FCI Levadia treenerite taktika süüdistada ja survestada kohtunikke, et seeläbi saavutada meeskonna jaoks ebaõiglaselt soodsad otsused, kannab jätkuvalt vilja. Juba teist hooaega järjest kardavad ja tassivad Eesti kohtunikud Levadiat.

Mullune suurim ohver oli FC Flora, kelle kahjuks jäi tiitlimängus seisul 1:1 määramata täiesti kindel penalti. Tänavune on senise põhjal Nõmme Kalju, kel oleks õiglaste vilepartiide puhul mängudest Levadiaga kirjas võit ja viik. Aga on viik ja kaotus. Faktipõhiste otsuste puhul oleks Levadial tabelis kolm punkti vähem ja Kaljul sama palju rohkem.

Levadia sai kirja hooaja 12. võidu tänu Liliu 50. minuti väravale. Kümme minutit hiljem hilines Levadia väravavaht Karl Andre Vallner olukorda ning jooksis oma karistusalas pikali Kalju ääreründaja Pavel Marini, aga kohtunik Juri Frischer penaltit ei määranud. Olukorda nägi lähedalt ka abikohtunik Silver Sepp. Miks nii? Tuleb vaadata laiemat pilti.

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) oli väga varmas trahvima Tartu Tammekat ja hoiatama nende peatreenerit Miguel Santost, kui viimane mängujärgses intervjuus kohtunikke erapooliklikkuses süüdistas. Levadia peatreener Marko Savic süüdistas nädala alguses välja tulnud saates "Võidu nimel" otsesõnu kohtunikke Flora soosimises ja meelega teiste klubide vastu tegutsemises, aga EJL pole midagi ette võtnud. Kus on distsiplinaarmenetlus ja karistus?

Täiendus kell 10.11: täpsustatud andmete kohaselt algatas EJL kolmapäeval Marko Savici suhtes seoses saates "Võidu nimel" öelduga distsiplinaarmenetluse. Artikli avaldamise hetkel Soccernet.ee-l vastavat infot polnud.

Savici poolt nii tolles saates kui ka muudes kohtades ja meediumites eelmise hooaja algusest saadik kohtunikele asetatud survele annab igal võimalusel lisakütet Levadia spordidirektor Tarmo Kink, kes proovib Betsafe'i jalgpallisaates esinedes portreerida Levadiat jalgpalliliidu ja kohtunike ohvrina. Tuleb välja, et Eesti kohtunikel pole piisavalt selgroogu, et säilitada objektiivne pilk.

Siin ei saa enam rääkida juhuslikkusest, kui pea kõigis suurtes ja/või pingelistes mängudes langetakse võtmeolukordades, kus saab otsustada nii või naa, ikka ja jälle Levadiale soodsaid otsuseid. Kaks näidet tänasest.

Esiteks ei fikseeritud Milan Mitrovicile isegi mitte viga, kui ta 14. minutil Andri Markovitšile jalalabale astus. See pidanuks olema kollane kaart ja ohtlik karistuslöök Kaljule. Mäng läks aga edasi. Kaaskannatajaks antud olukorras on Levadia järgmine vastane Tallinna Legion, kelle vastu pidanuks Mitrovic kollase puhul kandma mängukeeldu.

Teiseks tabas juba kollast kaarti omanud Liliu 39. minutil käega näkku Yohan Mannonet, aga teist kollast kaarti ei saanud. Muuseas, sama kohtunik ehk Juri Frischer oli aga väga varmas eemaldama 5. vooru mängus Levadia – Tammeka teise kollasega tartlaste mängija Dominic Laaneotsa, kuigi põhjust selleks, nagu rubriigist "Videokohtunik" ilmnes, tegelikult polnud. Levadia kahjuks sarnast otsust ei tulnud. Aga Savic räägib, kuidas kohtunikud on süsteemselt nende vastu…

FCI Levadia peatreener Marko Savic. Foto: Brit Maria Tael

Ning lisaks siia veel olukorrad, nagu tänase kohtumise 60. minuti intsident või hooaja esimene Levadia – Kalju matš, kus pole mitte mingit vaidluskohta, vaid Levadia vastasmeeskonnale jäetakse andmata päevselge penalti, mis muutnuks eeldatavasti mängu lõpptulemust. Kui aga Levadia oli künklikul Kadrioru staadionil raskustes Tallinna Kaleviga, kingiti neile 84. minutil seisul 0:0 imekerge penalti.

Premium liiga jaoks on see suur probleem, sest muudab võistluse farsiks ning võtab tähelepanu ära mängijatelt, kes tegelikult esiplaanil peaksid olema. Näiteks pühapäevase Levadia – Paide kohtumise järel vangutasid järjekordse Levadiat igakülgselt soosinud vilepartii üle pead mitte ainult Paide mängijad, vaid ka teiste staadionil viibinud Premium liiga klubide pallurid.

Et internetis ruum otsa ei saaks, liikugem tänase mängu juurde. Levadia väravavaht Vallner pidi esimesel poolajal tegema vaid ühe tõrje, kui 24. minutil päädis Kalju kontrarünnak Trevor Elhi keskmise väärtusega pealelöögiga, mille puurivaht kindlalt püüdis. Tema kolleeg Henri Perk nii hõlpsalt ei pääsenud, vaid pidi sekkuma juba esimesel minutil, kui Ernest Agyiri vabastas Kalju kaitseliini taha Liliu. Perk tegi end suureks ja tõrjus.

Järgmise väga hea tõrje tegi Perk 7. minutil, kui kaitsjad klaarsid Levadia teise nurgalöögi värava alt ära, aga trahvikasti joonelt pääses kõmmutama Bogdan Vaštšuk. Madal löök muutis suunda, aga Perk suutis tõrjuda. Kalju väravavaht sai käed ette ka Agyiri 19. minuti posti kõrvale vinditada tahtnud löögile.

10 minutit hiljem oli olukord täpselt sama ehk Agyiri lõi vasakuga tagumise posti äärde, aga Perk enam pallini ei ulatanud. Kalju õnneks põrkas pall postist väljakule tagasi. 34. minutil proovis Agyiri taas, seekord Perk püüdis. 40. minutil rammis Zakaria Beglarišvili karistusala joonelt latti ja 45+3. minutil maandus Agyiri vintlöök värava katusel.

Esimesel poolajal Levadia rohketest pealelöökidest puhaste paberitega läbi tulnud Kalju õnn sai otsa 50. minutil, kui Beglarišvili karistuslöök leidis üles vigastada saanud Vaštšuki asemel sekkunud Robert Kirsi. Pealöök tabas posti, aga põrkas sealt värava ette Liliu jalale, kes palli paarilt meetrilt sisse sudis ja Levadia juhtima viis.

FCI Levadia ääremängija Ernest Agyiri ja Nõmme Kalju poolkaitsja German Šlein. Foto: Brit Maria Tael

Kalju väravaraamid said neljandat korda ära proovitud 54. minutil, kui Marko Putincanini kauglöök latti riivas. Võimaluste põhjal pidanuks Levadia tunni möödudes juba mitmeväravalises eduseisus olema, mis muutnuks 60. minutil juhtunu oluliselt vähemtähtsaks. Aga ei olnud ja intsident Levadia karistusalas osutus võtmetähtsusega sündmuseks, mis defineeris terve kohtumise.

Kalju leidis kena kaitseliini taha riputatud palliga trahvikasti spurtinud Pavel Marini, kes jõudis pallini esimesena ja mängis selle endale rinnaga ette, kui hilinenud Vallner ta ümber rammis. Kohtunik Frischer ootas otsusega, pidas ilmselgelt nõu abikohtunikuga ja määras kõigest nurgalöögi.

Hoopis Kalju poolkaitsja Igor Subbotin sai pahameele avaldamise eest kollase kaardi, mis tähendab talle võistluskeeldu 15. vooru kohtumiseks FC Kuressaarega. Ehk et esmalt jäeti Kalju ilma väljateenitud tasust ja väänati selle eest veel karistus kah kraesse. Kõik see kokku oli piinlik, häbiväärne ja vastuvõetamatu.

Mängida oli veel pool tundi. Levadia mängu esimesel poolajal ilmestanud sihikindlus kippus teisel laiali valguma. Rünnakute pealelöökidega lõpetamine enam välja ei kippunud tulema. 70. minutil kruttis Aleksandr Volkov end karistusalas löögile, aga pall läks veidi mööda. Lõpuminutitel teenis Kalju paar standardolukorda ning suutis tsenderdustega Levadia trahvikastis veidi ärevust külvata, aga kindlat väravavõimalust tekitada ei suudetud. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Tamme vigastus sundis Kalju ümberkorraldustele

Tipuründaja Alex Matthias Tamm sai eelmises mängus Narva Transiga vigastada ega saanud tänases mängus kaasa teha. Protokollis ta küll oli ja Kalju pingil istus, aga jalas olid tal tossud ning soojendus ta kaasa ei teinud. Tamm oli pingil, et täita ära KTM-reegel, mis nõuab kahte KTM-i nii põhikoosseisu kui ka vahetuspingile.

Kalju algrivistuses olid nendeks Kaspar Paur ja Henri Perk (põhiväravavaht Marko Meerits jäi täna seetõttu pingile) ning pingil Artur Šarnin ja Tamm. Lisaks Tamme vigastusele oli KTM-kitsikuse põhjuseks poolkaitsja Nikita Komissarovi võistluskeeld. Vaadates otsa laupäevasele karikafinaalile Paidega, siis selleks on Komissarov prii ja see toob ka Meeritsa väravasse tagasi.

Tamme puudumine tähendab Kaljule, et rünnakul pole sama selget fookuspunkti, sest Volkov üksiku tipuründajana sel moel mängida ei suuda. Seetõttu liikus positsioonirünnakute puhul Welves tema kõrvale ja moodustas kahemehelise ründeliini.

Kalju kasutas tavapärase neljamehelise kaitseliini asemel viiest, mille südamikus Mihhail Babitšev, Yohan Mannone ja Ioannis Tsivelekidis. Keskvälja eest hoolitsesid Subbotin ja German Šlein. Huvitav on jälgida, kas Kalju tuleb samasuguse plaaniga platsile ka laupäevases karikafinaalis.

Kaspar Paur (vasakul) ja Rasmus Peetson. Foto: Brit Maria Tael

2. Levadia kollektsioneerib 1:0 võite

Kohtunike otsused olid, mis nad olid, aga protokolli kanti jälle Levadia 1:0 võit. See on neile sel hooajal juba seitsmes Premium liigas selle skooriga saavutatud võit. Kokku on Levadia kogunud 12 võitu ehk enam kui pooled neist on tulnud minimaalse skooriga. Või tati ja tahtejõuga, nagu Levadia legendaarne ründaja Indrek Zelinski omal ajal ütles.

Sääraste võitude kollektsioneerimine on väga väärtuslik vundament, millele on oma mängu parandamise puhul – ja selleks, oleme ausad, on Levadial ruumi kõvasti – võimalik ehitada väga edukas liigahooaeg. Kuigi väga mitmel puhul on punktikaotus olnud lähedal, on Levadia ikka ja jälle suutnud seda vältida.

3. Mängu parim – Ernest Agyiri

Arvestades endale tekitatud võimaluste hulka, oli see ootamatu, et Agyiril esimesel poolajal värav löömata jäi. Näitas üles järje- ja sihikindlust ning kuigi vaheajaks oli seis 0:0, oli just Agyiri poolt näidatud optimismi allikas, millele Levadia vaheajal juhtunu üle mõtiskledes toetuda sai. Teise poolaja alguses õnnestuski saavutada läbimurre.

Protokoll:

18. mail kell 19.30 Sportland Arenal

Nõmme Kalju FC - Tallinna FCI Levadia 0:1 (0:0)
50. Liliu

Väravasöödud: 50. Robert Kirss
Hoiatused: 43. Giannis Tsivelekidis, 49. Yohan Mannone, 60. Igor Subbotin, 79. Argo Arbeiter (spordidirektor) - 25. Liliu, 56. Robert Kirss, 71. Karl Andre Vallner
Mänguolud: +13, vahelduva pilvisusega tuuline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 328
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Silver Sepp
Neljas kohtunik: Martti Pukk

Kalju: Henri Perk, Trevor Elhi, Giannis Tsivelekidis, Yohan Mannone, Mihhail Babitšev, Andri Markovitš (84. Maksim Gussev), German Šlein (74. Henri Järvelaid), Igor Subbotin, Kaspar Paur, Welves (55. Pavel Marin), Aleksandr Volkov.
Varus: Marko Meerits, Artur Šarnin, Maksim Gussev, Alex Matthias Tamm, Henri Järvelaid, Stanislav Tsõmbaljuk, Pavel Marin.

Levadia: Karl Andre Vallner, Milan Mitrovic, Rasmus Peetson, Maximiliano Ugge, Brent Lepistu, Marko Putincanin, Artur Pikk (85. Maksim Podholjuzin), Ernest Agyiri (74. Frank Liivak), Zakaria Beglarišvili (74. Ilja Antonov), Bogdan Vaštšuk (46. Robert Kirss), Liliu (65. Mark Oliver Roosnupp).
Varus: Artur Kotenko, Frank Liivak, Mark Oliver Roosnupp, Markus Jürgenson, Robert Kirss, Murad Velijev, Maksim Podholjuzin, Nikita Vassiljev, Ilja Antonov.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
13
12
1
0
36:7
37
2.
14
12
1
1
33:4
37
3.
13
9
2
2
26:11
29
4.
14
8
1
5
37:16
25
5.
14
6
1
7
15:21
19
6.
14
4
2
8
15:26
14
7.
13
4
0
9
15:23
12
8.
14
2
1
11
15:39
7
9.
14
2
1
11
11:43
7
10.
13
2
4
7
11:24
6
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

keitsik   •  
(78.28.65.***)
Niikaua kui Premium liigas VARi pole jäävadki sellised asjad juhtuma ja see on paratamatus!
Kevv92   •  
(90.190.224.***)
Mida pealkirja?? Siin ei ole asi ühe satsi eelistamises, neid eksimusi tuleb pea iga mâng. Kui näiteks Kalevilt kaks väravat ebaausalt ära võeti Flora vastu, mis otsustas vägagi mängu tulemuse, siis me selliseid peakirju ei näinud. Neid nâiteid palju ka teiste satside/mängude kohta. Aga ei, loome ainult halba kuvandit ûhest klubist….
vigastus   •  
(87.119.178.***)
natukene liiga emotsionaalne artikkel jälle :)
vigastus   •  
(87.119.178.***)
täpselt nii nagu on liiga üldine tase on ka kohtunike tase. ei saa ju oodata et mängijate tase on pigem kehvapoolne aga kohtunikud panevad tipptasemel. äkki peab siis jalkaliit hoopis kohtunikele stippe ja muid solidaarsusmehhanisme käivitama :) tõuseb jalgpalli tase tõuseb ka muu ümbritsev järgi. kahjuks peame sellega leppima.
Lepa Triinu   •  
(85.76.160.***)
Erapooletus võiks ka ajakirjanduses olla.
Kuno Tehva   •  
(62.65.225.***)
Pean välja ütlema oma seisukoha, et jalgpalli kui valdkonna juhtimine on totaalselt lappes. Ei ole siin mingit ühe klubi soosimist, see on lihtsalt bardak!
Riho Saksus   •  
(90.191.221.***)
Kunagi 90-ndatel tuli üks kohtunik Aivari käest palka küsima, kasvõi natukene. Külmkapp olevat kodus tühi.
Aivar võttis 2 kümne kroonist punast rahatähte, pani selle palgaküsija rinnataskusse ja ütles, et näe, siin on sulle bensuraha järgmisele mängule sõiduks.
Myyt50   •  
(85.29.206.***)
Ott, sama piinlik ja häbiväärne on Sinu Flora fännamine Soccernetis. Puusalt paugutamine igakord pärast Levadia mänge ei tule ajakirjanikuna kasuks.
1) Imekerge penalti Tallinna Kalevi vastu? Sellise kiiruse juures vajabki imekerge puudet, et kukkuda.
2) Kui Pürg ja kompanii Tammeka mängus laamendasid ja lõpuks tänu kohtuniku eksimuseks said võidu, siis sa küll sedasi ei kraaksunud siin.
Puhka jalga ja mine ela ennast välja kuskil mujal
ton666   •  
(90.191.72.***)
Küsimus ei ole ühe või teise klubi soosimises kohtunike poolt. Aga see ongi põhjus miks tuleb karistada kui kohtunikke üritatakse mõjutada intervjuudega. Paratamatult sõnavõtus peatreenerite poolt mis tekitavad furoori, mõjutavad alateadlikult vilemehi ja on neid vilemehi kes on rohkem kes vähem mõjutatud. Hakkad peas mõtlema, et tahad teha õige otsuse, näidata et oled õiglane ja võid väga kergesti kas üle mõelda või üle kompenseerida.
Peatreenerid hoidku oma suud kinni ja lasku kohtunikel rahus tegutseda.
ton666   •  
(90.191.72.***)
Ja Savic ausalt öeldes pärast oma eelmist sõnavõttu võiks oma suurepärasesse Serbiasse lihtsalt tagasi minna, mis ta ikka sellises mõttetus riigis peatreener on siis
tudeng   •  
(176.46.78.***)
OJ pärast kohtunike Flora eelistamist: Õnn soosib tugevamaid
OJ pärast kohtunike Levadia eelistamist: FARSS, Skandaal!!!
käbi   •  
(91.129.103.***)
kas sellisele lahmimisele ka EJL distsiplinaaruurimist algatab?
tpx   •  
(90.190.***)
sama küsimus, hr. Uiboleht, Kas täna OJ artikli ja paar päeva tagasi avaldatud Levadiast vändatud semi-dokfilmi episoodis kohtunike sarjanud peatreeneri osas algatatakse distsiplinaaruurimine või mitte? Mõlemad sündmused kahjustavad olulilselt kohaliku jalgpalli mainet. Hetkel tundub, et "uurimise" algatamine valikuline. Hr. Uiboleht, palun selgitust!
Hyrax   •  
(46.131.45.***)
"Mullune suurim ohver oli FC Flora" päris purjuspäi ei maksa neid artikleid kirjutada ka.
Selge on see et kohtunikud eksivad kole palju ja enamasti soosivaid tulemusi saavad top meeskonnad. 4st top tiimist saavad enim Flora ja Levadia. Mingit ainult Leva juttu pole mõtet ajada
Kuno Tehva   •  
(62.65.225.***)
Igor Sumarok   •  
(88.196.6.***)
Piinlik, häbiväärne ja vastuvõetamatu on mõlemad odavalt lavastatud penaltid Transi vastu Paides. See on ammu uus normaalsus, kui kerged pendlid Narvale antakse aga rikkumised Transi vastu määratakse kohe nagu simuleerimist. Eesti on nii väike ja inimeste arv on nii piiratud, sest oleks mõistlik arvestada kohtunike määramisel nende suhtumist klubi suhtes. Kui võrrelda Kaljule määramata penalti Narvale määratud penaltiga, siis on hästi nähtav kui suur on vahe kohtunike suhtumises klubide suhtes.
isspro10   •  
(195.250.182.***)
Penalti mitte andmine oli veider otsus. Kuid vaadates kohtuniku joont terve mängu vältel, siis oli see otsus arusaadav.
Võib-olla oli penalti ja Liliu teise kollase mitte andmine tingitud eelmiste voorude kriitikast. Näiteks toob OJ välja, et sarnase olukorra eest sai Tammeka mängija teise kollase, kuigi poleks saanud. Kas siis pole loogiline et vahetult pärast intsidenti kohtunik otsustab nüüd Levadia kasuks ja ei anna teist kollast?

Mainin ära et minu arust oli tegu selge penaltiga sest et väravavaht mängis palli läbi vastase.
andrus kurmas   •  
(91.129.110.***)
OJ Levadia vastaseid artikleid on lihtsalt piinlik lugeda. Pikk ette ja ise järele taskuhäälingut kuulata ei kannata, sest Ott jaurab seal ainult sellest kuidas Flora on nii hea ja Levadia paha. Mõtetu "ajakirjanik". Levadia ja Flora koguaeg veidi eelistatud seisus olnud.
hannes93   •  
(145.14.23.***)
Oti vastu peaks algatama distsiplinaarmenetluse EJL poolt! Kaua võib!
Madis35   •  
(90.191.22.***)
Tegelt olen märganud küll, kuidas mõnedel kohtunikel hakkavad põlved värisema isegi siis, kui Savic on kohal Levadia duubli mängudel. Nii et selles osas nõustun artikliga.
Aga Otikene, samahästi saab ju öelda, et "kohtunikud kardavad ja tassivad Florat". Sa ise ei märka? Sinu ülekanded ja artiklid on muidu väga head, aga katsu olla Flora ülistamisega (ja nende suurima konkurendi mahategemisega) tiba tagasihoidlikum, sest muidu kaob rahva silmis Soccerneti tõsiseltvõetavus. Äkki saab veel midagi päästa ja teha erapooletut ajakirjandust hoolimata sellest, et EJL ise pole üldse erapooletu ega aus oma otsustes ja tegudes.
Jalka1   •  
(78.24.199.***)
ütleme siis nii, et kaks mängu järjest on kohtunikud tassinud Vallnerit.
tpx   •  
(90.190.***)
... ja erinevad kohtunikud
Eipruufi   •  
(91.129.107.***)
Vanamees, esine Pohlakutele, mitte rahvale, su kirjutused on ammu alla kainud, kirjuta ehk artikkel (aus artikkel) sellest, kuidas Flora loodi ja kuidas seda klubi tassitud on (rahaliselt) ja samuti kohtunike otsustest flora kasuks. Koike ainult ausalt, kui oled oige ja aus ajakirjanik.
Seni oled suur si*apott!
Eipruufi   •  
(91.129.107.***)
Disiplinaal karistus sulle samuti, kytad hullemini kui Savic ja Santos!
ton666   •  
(81.90.125.***)
Nii lahe näha et need kes muidu kritiseerivad et kohtunikud soosivad Florat siis nüüd raiuvad kuidas kohtunikud ikka eksivad :D
Eipruufi   •  
(91.129.107.***)
Keegi pole oelnud et kohtunikud eksivad,siin raagitakse selgelt sellest et ka florat soositakse
Jalka1   •  
(78.24.199.***)
Eipruufi, Kink oled või?
Eipruufi   •  
(91.129.107.***)
Ei, Hr Jarvela
Jalka1   •  
(78.24.199.***)
:) hea nali, aga mina ei ole Hr Jarvela, kuigi jagan ka tema seisukohta Flora osas. Mulle meeldib Flora mänge vaadata, just sellepärast, et mulle meeldib oma Eesti poistele kaasa elada ja ei meeldi Levadia poolne suupruukimine igas suunas...mida kõike nõutakse. Austus tuleb välja teenida ja Flora on seda tõestanud. Mis siis, et mõni mäng viimasel ajal ei ole õnnestunud, ka nemad väsivad.
Eipruufi (loe:Kink) ei ole mõtet siin suud pruukida, saad Betsafe`s oma Levadiat kaitsta nii palju kui kulub.
Kevv92   •  
(62.65.51.***)
Ta ei ole Kink. Ja tundub, et meil siin pehmekesed ei ole väljaspool Eestit jalgpalli vaatamas kâinud, et emotsioonid pingilt nii suurt valu tekitavad…Meil siin ikka väga viisakas ja vaikne…
Eipruufi   •  
(91.129.107.***)
Hale naljakas kui igat inimest, kes flora suunal kriitikat valja pruugib, hakatakse Kingiks pruukima 😀 Flora on austuse teeninud TÄNU jalkaliidu toole..
stranglers   •  
(176.46.102.***)
Luup peale | Piinlik, häbiväärne ja vastuvõetamatu. Ott Järvela kardab ja tassib Florat
Cistut Muna   •  
(46.131.40.***)
kevv92 ja eipruufi

+1
trk   •  
(46.131.49.***)
Mis siin ikka teoretiseerida. Kõik on inimesed ja negatiivseid emotsioone keegi otsima ei lähe, sh kohtunikud.
Levadia (ilmselt teadlikult ja küüniliselt, NB! seda tehti ka Rogici ajal) käitub ebasportlikult, sisuliselt räusates iga kohtunike otsuse peale. Mis on omakorda tekitanud olukorra, et kohtunike meelekindlus lööb nende mängudes kõikuma. Ja pole mõtet minna nende moodi isiklikuks ja hakata kohtunikke solvama. Need mehed meil on ning päris kindel on ka see, et Levadia kultuuriruumis töötamine neid juurde ei tekita.
Mida siis teha? Kas karistada adminstratiivselt või siis tehagi seda milles kohtunikke süüdistatakse, vilistada Levadia osas karmimalt. (Kusjuures üldse ei välista, et taustal survestatakse EJL-i, et kui meid ei austata, siis tõmbab Viktor juhtme välja)
Adek Vaatne   •  
(90.191.241.***)
See on nii faking imelik, kuidas inimesed siin leili lähevad. Jah, Levadia taktika pole ehk kõige ilusam, seda öeldakse ka artikklis, ent point ja pealkiri ei ole kuidagi seotud Levadia mahategemisega, vaid hoopis kohtunike tööga. Miks nii palju mingit Flora = ejl jne jama siin all on? Kuidagi ajuvaba.

Kas mitte sellised artikklit ei näita ka seda, et Soccernet pole tegelikult nii ''pehmekesed'' nagu väidetakse? Tõesti, luubi all on ka Leva taktika, aga väide on kohtunike töö kohta ning tegu on suhteliselt konkreetse mahategemisega.

Kellele ei meeldi need karistused või arvavad, et need lihtsalt jagatud - kui palju uusi noori kohtunike meil peale on tulemas? Kui neid ei kaitsta, kes soovib kohtunikuks sirguda? Nähes pm juba ette ära, missugust virtsa treenerite ja fännide poolt tuleb?

Ja Kervvin92 eeskujul võrrelda Eesti pinke välismaa omadega - misasi see täpsemalt olema peaks? Miks seda teha? Eestlane vs prantslane vs inglane - täiesti erinev sütik. Lisaks on mujal staadionid rahvast täis, mis mõjutab samuti emotsioone. Li-lisaks veel ka raha, mida mujal on oluliselt rohkem. Miks peaks Eesti liigas käituma nagu kuskil välismaal? Ma ei saa sellest aru - see on nii jabur lihtsalt. (välismaa all eeldan, et mõeldakse tippliigasid või nt inglise madalamaid liigasid, kus samuti fännide huvi laes on).

+ kas kellelegi ei tundu, et Kink ikka tegelikult loobib nii räigelt oma sõnu? Lihtsalt aruteluks. Mulle meeldib, et ta nii avatud ja konkreetne on, aga mingid ''Cartoon Network'' jne kommentaarid on ikka komöödia kuubis. Vinge on podcasti kuulata, I give you that, aga krt reaalses maailmas pole loogiline, et keegi spordidirektor niimoodi käitub/suhtleb. Siia võiks nüüd küsimuse õhku visata - mitme top 5 liiga klubi spordidirektor niimoodi räägib?

Ja et Kingi peale jutu viisin (nüüd artikkli teemast täiesti kõrvale), mulle meeldib, et nad Kamsiga tunnevad huvi noortetreenerite töö jms kohta, aga see lähenemine on jällegi metsik komöödia lihtsalt. Tema point on, et paber saadakse liiga lihtsalt kätte - jälle kuidagi ejl süü. Krt tegelikult on treenerite igapäevane harimine ja nende töö tagasisidestamine klubide töö, seda peab konkreetne klubi, kelle vapiga treener ringi jalutab, kontrollima. Kui tõsta esimeste litsentside keerukuse taset, langeb kvantiteet, ent kuna hetkel ei ole Eestis kvantiteeti, ei saa mitte üle kvaliteedile. See lihtsalt ei toimi nii. Kuidas sa võtad eesmärgi reegleid karmistades, et teha 5 inimesest 10 edukat inimest. See pole reaalne. Lõuna-Eesti klubid ajavad treenereid tiku ja tulega taga, ent kedagi võtta pole. Ja meile räägitakse, kuidas kvaliteet peab paranema. Nõustun! Aga krt ikka valest otsast alustatakse.

Kogu aeg läbib juttu mingi kvaliteedi tõstmine ja justkui ''kiirelt tegutsemine''. Seda ka Pohlakust ja ejl-ist rääkides. Pole ka ise suurim Pohlaku fänn, sest teatud otsused/suunad on ka minu arvates valed tehtud/valitud, aga kuidagi nii palju vastutust on pandud ejl-i õlgadele ning väga vähe klubi omadele. Näidaku spordidirektorina või üleüldse klubina siis vähikäiku, mitte ärgu jonnigu, et kõik noored ostetakse eest ära. Kuradi pask see on? Tee oma tööd paremini.

Krt kus sai pikk kommentaar, aga kui koht pole õige, siis teema küll minu silmis. Hea oleks arutleda selliste asjade üle. Pole üldse Kingi kui persooni vastu midagi, oli vinge mängija ning meeldib tema konkreetsus, aga tunnen, et seda jonni on pisut palju inimeselt, kes on kohal, kus saaks asju ikkagi otseselt mõjutada.
Kevv92   •  
(62.65.51.***)
Just, ongi erinev sütik… said poindile pihta, tubli. Serbia ja Portugali temperamenti ei saa võrrelda eestlaste omaga. Said asjast ōigesti aru :)
Eipruufi   •  
(91.129.107.***)
Adek Vaatne, Paris hasti paned Jarvela

Sisene
KUNINGLIK KLUBI KOMISTAS
Benzemata Real lõi omavärava, eksis penaltipunktil ja kaotas tabelikeskmikule
UUSI MÄNGIJAID
Naiste koondise aasta numbrites 2022
EESTI NAISTE KOONDIS
VÄLJAMAALT!
KÕRGLIIGAD
TALITURNIIR
VAATA JÄRELE: uute ründajatega Kuressaare ja Kalju leppisid viiki  (lisatud galerii!)
KÕRGLIIGAD
OLUKORRAD KLAARIKS
Videokohtunik | Hooajale joon alla! Rähklemine ja sülitamine ning suluseisud ja sisselendamised panid kukalt kratsima  (+ kogu aasta statistika)
EESTI NAISTE JALGPALL
Karjääri parima aasta järel kodumaale naasnud Eesti koondise esikinnas: Tabasaluga medal võiks täiesti reaalne eesmärk olla
KURE JUTUD
Kožuhhovski: kui meilt nii palju mehi parematesse klubidesse läks, räägib see tehtud heast tööst  (+ keskväljast, Dõmovist, elu vormis Lahest)
JUUBELISAADE
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!