MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

ROOSAD REEDED
4 Link kopeeritud

Meistriliiga kõige roosamad faktid

4 Link kopeeritud
Soccernet.ee
Soccernet.ee  pilt
Soccernet.ee

Juhuslik näide pingi soojendamisest. Foto: Siim SemiskarSelle nädala "roosal reedel" võtame kokku möödunud Meistriliiga hooaja kõige eriskummalisemad, kasutumad ja ühtlasi ka lõbusamad statistilised näitajad.

Kes olid edukaimad pingisoojendajad? Miks kaks Sanderit on parem kui kaksteist Andreid? Missugust kategooriat võiks juhtida selline mees nagu Oleksandr Mirošnitšenko?

Siit leiab vastuse kõik absurdne, mida kättesaadavate andmete põhjal on üldse võimalik välja selgitada.

Mine tea, ehk saab kunagi kaugemas tulevikus ka näiteks kõige rohkem käsi laiutanud või kõige vähem naeratanud mängijad selgeks teha. Aga kuni tehnika sinnamaani veel arenenud ei ole, tuleb järgnevaga leppida.

Pingiminutite pingerida

Ühtekokku teenisid sel aastal Meistriliigas mänguaega 277 mängijat. Kõige rohkem erinevaid pallureid - 37 - kasutas Tallinna Kalev, FC Levadial läks aga tiitli võitmiseks tarvis vaid 23 mängija teeneid.

Kõige vähem sai platsil viibida Oleg Kurotškin, kes sekkus 8. juulil Sillamäe Kalevi vastu vahetusest 90. minutil ning pole rohkem platsile pääsenudki. Lohutuseks võib öelda, et põhitöölt klubis noortetreenerina tegutsedes ei pidanud ta vähemalt kuigi palju aega varupingil konutama.

Sama ei saa öelda Flora varuväravavaht Stanislav Pedõki kohta, kes osales küll kuues kohtumises, kuid istus varumeestepingil hooaja jooksul kokku 29 mängu ehk 2610 minutit. Teise koha selles arvestuses sai 2277 pingiminutiga Tallinna Kalevi puurilukk Grigori Ošomkov ning kolmas oli Transi kindamees Valeri Smelkov 2241 minutiga.

Väljakumängijatest olid edukaimad pingisoojendajad Kalju pallur Sven-Jarno Lullu 2162, Tallinna Kalevi mängija Ervin Stüf 2122 ning veel üks nõmmekas Ranner Pak 2111 varumeestepingil veedetud minutiga.

Andreid vs Sanderid

Kõigi võistkondade peale kokku pääses platsile 12 Andreid, 11 Aleksandrit, 10 Sergeid, 9 Alekseid ja 8 Martinit.

Huvitaval kombel mängisid kaheksast Martinist neli ehk täpselt pooled Flora rivistuses. Sillamäe Kalev saab aga uhkustada sellega, et kõik neli Ramoni kuulusid nende ridadesse.

Edukaimad täpsuskütid olid aga hoopis Sanderid, kes lõid kahepeale (Sander Post ja Sander Puri) kokku 30 väravat. Sergeid jõudsid kambakesi sihile 28 korda, Vladislavid ja Aleksandrid 23 korda. Kaksteist Andreid lõid aga isegi oma jõud ühendades vaid 15 väravat.

Lühimad ja pikimad

Kui eelmisel aastal osales Meistriliigas kaks seitsmetähelise nimega mängijat, siis tänavu jäi see tulemus püüdmatuks ning lühima nimega mängija tiitel läks jagamisele koguni kümne palluri vahel: Kris Korn, Gert Kams, Siim Luts, Kert Kütt, Eino Puri, Rene Kaas, Anti Kõlu, Mait Toom, Mark Orav ja Reimo Oja.

Tuleval hooajal ootab neid tõsine konkurents, kuna Meistriliigasse tõusnud klubides FC Kuressaares ja Paide linnameeskonnas mängivad vastavalt Reio Alt ja Keio Oja.

Pikimate nimedega meesteks on mõistagi leegionärid: vastavalt Pärnu Vapruse ukrainlane Oleksandr Mirošnitšenko ja Nõmme Kalju inglane Richard Michael Barnwell. Seejuures tegid nad tuule alla isegi täisnimedega brasiillastele ning eelmise hooaja rekordimehele Anatoly Martõnovtšenkole.

Kuue minutiga duši alla

Hiiglasekasvu tiitel läks mitteametlikel andmetel jagamisele Sander Posti ja Kert Küti vahel, kes on kumbki 199 sentimeetrit pikad. Lühimaks palluriks oli aga Tallinna Kalevi eest mõneks mänguks platsile pääsenud 165 sentimeetri pikkune Andrei Usmanov.

Hooaja kiireima värava lõi Viljandi Tuleviku poolkaitsja Andrei Savotškin, kes kurvastas 24. mail Tartu Maag Tammekat juba 16. sekundil. Kõige kiirema punase kaardi teenis Nõmme Kalju kaitsja Mikk Haavistu, kel kulus 15. märtsil Sillamäe Kalevi vastu kahe kollase kaardi ja dušiloa hankimiseks vaid kuus minutit.

Statistiliselt kõige silmapaistvama mänguga sai aga hakkama Viljandi Tuleviku ründaja Jüri Jevdokimov, kel õnnestus 7. juunil Pärnu Vapruse vastu 62 minutiga lüüa kolm väravat ning teenida kaks kollast ja sellele järgnenud punane kaart.

Noored ja vanad

Noorimaks väljakul käinud mängijaks oli Narva Transi ründaja Vladislav Fjodorov, kes pääses 24. mail Nõmme Kalju vastu vahetusest platsile kõigest 15 aasta ja 298 päeva vanuselt. Tema oli ühtlasi ka noorim väravalööja, sahistades 18. oktoobril Pärnu Vapruse võrku 16 aasta ja 79 päeva vanuselt.

Seevastu Andrei Borissov oli 15. novembril FC Levadia vastu oma viimast Meistriliiga mängu pidades 39 aasta ja 106 päeva vanune. Vanimaks väravalööjaks osutus teine tänavuse hooaja järel lõpetanud veteran - Martin Reim, kes lõi 4. oktoobril Tallinna Kalevi vastu värava 37 aasta ja 144 päeva vanusena.

2007. aasta noorim mängija ja väravalööja Christian Kõrtsmik ei jäänud siiski ka sel aastal päris tühjade kätega. Nimelt saadeti ta 15. novembril Nõmme Kalju vastu noorima mängijana kohtuniku poolt väljakult minema. Kõrtsmikul oli vanust 17 aastat ja 282 päeva.

Eakaima mängijana korjas Martin Reim 12. juulil Nõmme Kalju vastu punase kaardi 37 aasta ja 59 päeva vanusena.


Vaata ka:
Eelmise aasta roosad faktid

Mets vigastatud
Üleminekumängud
Premium liiga
Suured lahkumised
Uued näod
Mõtted koondisest
pilk tagasi
Viimased parimad
viikingi meenutused
Eesti koondis
Kahetised tunded
Hooaja kokkuvõtted
A. LE COQ PREMIUM LIIGA 2024
  • 1 Tallinna FCI Levadia 87
  • 2 Nõmme Kalju FC 72
  • 3 Paide Linnameeskond 72
  • 4 Tallinna FC Flora 70
Vaata veel
VAATA KOGU TABELIT
POPULAARSEMAD UUDISED
LOETUMAD
KOMMENTEERITUMAD
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

VIIMASED UUDISED
KÕIK
EESTI
VÄLISMAA