Meistriliiga parimad noored ja vanameistrid 2009 (9)

Tallinna Kalevi noor kolmik: Christian Kõrtsmik, Taavi Viikna ja Kaljust laenul olev Anti Kõlu. Foto: Agne RaubaKuhu jäävad noored? Tänavu püsib Meistriliigas pildil niivõrd vähe sobivas vanuses noorukeid, et tavapärase kümne parima asemel valisime välja viis ning ühendasime selle kokkuvõtte vanameistritega.

Kui loetleda kõik kümmekond regulaarselt mänguaega teenivat juuniori või veterani lihtsalt üles, kaoks parimate väljatoomise mõte ära. Seega muutsime valiku kitsamaks ning noppisime kummastki kategooriast välja viis tegijat.

Vastus eelpool nimetatud küsimusele on tegelikult lihtne. Suure osa selle vanuseklassi koondislastest on kasvatanud üles SC Reali vedaja Aivar Tiidus. Iseenesest on see imetlusväärne saavutus, kuid andekate mängijate hoidmine noorteklassis neile küll kasuks ei tule.

Reali poistele pole leitud väljundit ei meeste liigas ega isegi noorte eliitliigas, vaid nad mängivad tavalises noorte liigas, kus teistele pika puuga ära tehakse. Hiljuti saadeti kolm pallurit küll Hollandisse ning mitmed loodavad veel otse välismaale pääseda, kuid igal pool ikkagi vaid noorteakadeemiatesse, samas kui aeg oleks küps meeste seas mängimiseks.

Ühesõnaga kurb, et Meistriliigast niiviisi mööda vaadatakse. Andekamad/õnnelikumad ehk pääsevadki otse marjamaale, kuid palju rohkem on neid, kelle arengut omaealiste seas mängitamisega pärsitakse.

REKLAAM

Parimate noorte valikusse arvestame tänavu 1991. aastal ja hiljem sündinud mängumehi. Vanameistriteks loeme 1976. aastal ja varem sündinuid.

Parimad noormängijad:

Foto: Agne RaubaChristian Kõrtsmik
Klubi: Tallinna Kalev
Positsioon: Äärepoolkaitsja/ründaja

Sünniaeg: 07.02.1991 (18)
Senine hooaeg:
27 mängu (23 põhikoosseisus), 2 väravat ja 4 kollast kaarti

Kõrtsmik mahub meie noorte valikusse juba kolmandat aastat, mis on saavutus omaette. Samas tuleb tõdeda, et hoolimata rohkest mänguajast ei ole tema arengus järgmist suurt hüpet toimunud.

Ka omaealiste koondises ei ole ta enam niivõrd tähtis mängija kui varem. Vaatamata sellele on ta Meistriliigas mängivatest noortest jätkuvalt üks säravamaid tegelasi, kes jääb meelde kas või oma lehvivate lokkide ja teda alati kaamera läbi jälgiva õega.

Nali naljaks, Kõrtsmiku teravus pole kuhugi kadunud ja kui ta platsil on, siis otsib ta alati teed värava poole. Tehnika on korralik ja kiirust jagub samuti, aga füüsiliselt on ta veel natuke pehme, "beebirasv" pole veel päriselt pealt kadunud.

Foto: Agne RaubaSander Laht
Klubi: FC Kuressaare
Positsioon: Äärepoolkaitsja

Sünniaeg: 26.09.1991 (18)
Senine hooaeg:
25 mängu (12 põhikoosseisus) ja 2 väravat (neist 1 penaltist)

Laht on Kuressaare uue põlvkonna esimesi linnukesi ning 1992. aasta lennust tuleb neid veel terve korvitäis peale. Saaremaa noortel tuleb üha rohkem raskust endi õlul kanda ning järgmisel hooajal täidavad nad ilmselt veelgi suuremat rolli.

Tema plussiks on mõlemajalgsus, mis lubab tal hakkama saada mõlemal äärel ning vajadusel ka keskel. Lisaks on tal hea löök ja noore mehe kohta on ta ka piisavalt julge, et vajadusel mängu enda peale võtta.

Lahe hooaja tipphetkeks oli juunikuine viimase minuti iluvärav Paide linnameeskonna vastu, mis tõi Kurele kodus 1:0 võidu. Tihedas konkurentsis võivad need punktid Kurele hooaja lõpuks ihaldatud püsimajäämise tagada.

Foto: Märt VassiljevAndero Pebre
Klubi: Paide linnameeskond (laenul Levadiast)
Positsioon: Parempoolkaitsja

Sünniaeg: 07.08.1991 (18)
Senine hooaeg:
13 mängu (12 põhikoosseisus), 3 väravat ja 1 kollane kaart

Pebre on üks neist mängijaist, kes SC Realist lahkunud ning kodumaa jalgpalliredelil kõrguseid sihib. Sel hooajal Levadia duublis põhitegijaks tõusnud ääreründaja saadeti suvel Paidesse Meistriliiga hõngu nuusutama.

Millal nooruk end ükskord Levadia põhimeeskonnas proovile panna saab, on raske ennustada, kuid Paides tõusis ta küll kiiresti üheks põhijõuks. Kolm tabamust on tõstnud ta juba paidelaste parimate väravaküttide hulka.

Lühikesekasvuline Pebre on väga kiire ja võitluslik ning selgelt väravale orienteeritud, sobides sellega suurepäraselt Paide meeskonna mänguplaani.

Foto: Siim Semiskar/ERR SportJoonas Tamm
Klubi: Tallinna Flora (laenul Sampdorias)
Positsioon: Ründaja

Sünniaeg: 02.02.1992 (17)
Hooaeg:
9 mängu (7 põhikoosseisus) ja 1 värav

Eelmisel aastal veel peamiselt teises liigas Viljandi Tuleviku duublit esindanud Tamme tähelend kulgeb kosmilise kiirusega.

Kui ta hooaja eel Flora põhimeeskonda edutati, oli imestavaid pilke kui palju. Suure hüppega kohanemine võttis küll omajagu aega, kuid suvel leidis ta end juba järgmiselt väljakutselt, siirdudes laenulepinguga Itaalia kõrgliigaklubi Sampdoria noortevõistkonda. Suureks abiks olid seejuures edukad esinemised Eesti noortekoondistes, kus ta mängis koos endast vanematega.

Noore mängija kohta pikk ja võimsa koguga Tamm on mänguväljakul tõeline tööloom, kes lööb ise palju väravaid ning tekitab veelgi rohkem võimalusi teistele. Lisaks vaieldamatule talendikusele on tal ka väga tõsine suhtumine - ta on juba 17-aastaselt tõeline professionaal.

Foto: Agne RaubaTaavi Viikna
Klubi: Tallinna Kalev
Positsioon: Paremkaitsja

Sünniaeg: 14.02.1993 (16)
Senine hooaeg:
25 mängu (24 põhikoosseisus) ja 2 kollast kaarti

Noortest professionaalidest rääkides kiidetakse alati taevani ka Viikna töössesuhtumist. U-17 koondise kapten murdis juba oma esimesel hooajal meeste seas end Meistriliigas põhikoosseisu.

Hooaja eel ei oodatud, et vaid 16-aastane Viikna võiks Kalevis juba praegu põhitegijate sekka kuuluda. Ent kohe avamängus oli ta väljakul ning niivõrd noore kaitsja kohta erakordse stabiilsusega hoidis ta oma kohast ka kinni.

Viikna on hea kiirusega ja võitluslik ning ennekõike tuleb esile tuua tema töötahet ja motivatsiooni end pidevalt arendada. See öeldud, tuleb siiski tunnistada, et hooaja jooksul on lipsanud sisse ka piisavalt apsakaid, mida ta järgmistel aastatel kogemuste lisandudes juba vältima peaks.

Eelmiste aastate parimad noormängijad:

2008 - 1. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
2007 - 1. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
2006 - 1. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Parimad vanameistrid:

Foto: Märt VassiljevStanislav Kitto
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Keskkaitsja

Sünniaeg: 30.11.1972 (36)
Senine hooaeg:
33 mängu (30 põhikoosseisus), 3 väravat ja 2 kollast kaarti

Kitto loovutas hooaja eel Transi kaptenipaela leedulasele Tomas Rimasele, sest vaevalt oskas keegi oodata, et veterankaitsja ka tänavu palju mänguaega teenib.

Ometi puksis ta teise leedulase Vitoldas Cepauskase kaitsest kiiresti minema, algul ründesse ja siis suisa pingile. Omal kohal on ta alati stabiilselt kindel ning endise poolkaitsjana on tal ka üldine mängulugemine ja väljakunägemine paigas ja tehnika mitmekülgsem.

Pael käe ümber või mitte, on Kitto meeskonnas selge autoriteet ja liider, sest 16. hooaega samas klubis mängivat meest lihtsalt peab austama.

Foto: Märt VassiljevKonstantin Nahk
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja

Sünniaeg: 10.02.1975 (34)
Senine hooaeg:
34 mängu (34 põhikoosseisus), 12 väravat (neist 3 penaltist) ja 3 kollast kaarti

Erinevalt juuksevärvist ei näita Nahki mänguoskused mitte mingisugust vananemise märki. Pigem muutub ta igal aastal hea veini kombel aina paremaks.

Tema mootor tuksub endiselt täisvõimsusel ning ta on koguni ainus Levadia mängija, kes alustanud sel hooajal kõiki mänge põhikoosseisus. See seeria katkeb küll paraku laupäeval, sest Narva Transi vastu ta mängukeelu tõttu kaasa teha ei tohi.

Saab näha, kui palju keskväljamaestro puudumine Levadia mängu mõjutab ning kas nende uskumatu kaotusteta seeria saab võidunäljas narvalaste vastu jätku või mitte. Üks asi, mis aga kindlasti jätkub, on Nahki mängijakarjäär - ta on juba teatanud jätkamisest ka tuleval aastal.

Foto: Catherine KõrtsmikAleksei Naumov
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Keskkaitsja
/paremkaitsja
Sünniaeg: 02.02.1972 (37)
Senine hooaeg:
32 mängu (32 põhikoosseisus), 13 väravat (neist 3 penaltist), 4 kollast ja 1 punane kaart

Naumovist oleme kirjutanud juba nii parimate kaitsjate kui ka parimate üleminekute kokkuvõtetes. Raske on midagi veel lisada, kuid soliidne vanus muudab sedavõrd suurepärase hooaja veelgi hinnalisemaks.

Tegemist on üleüldse vanima mängijaga, kes sel hooajal Meistriliigas väljakul käinud. See ei ole seganud teda aga kaitsemängijana 13 väravat löömast ning oma meeskonda kõigile üllatuslikult medalitele tüürimast.

Nagu me kõik väga hästi teame, on vorm ajutine, kuid klass püsiv. Ning endisel Peterburi Zeniidi kaitsjal on meie liiga jaoks klassi rohkem kui piisavalt.

Foto: Märt VassiljevDmitri Skiperski
Klubi: FC Kuressaare
Positsioon: Ründaja

Sünniaeg: 29.04.1973 (36)
Senine hooaeg:
28 mängu (22 põhikoosseisus), 8 väravat (neist 1 penaltist)

Endine tippkaitsja, praegune Meistri- ja Esiliiga tegevjuht leiab ometi veel aega ja motivatsiooni Eesti kõrgeimas liigas kaasa teha ning väravaid kõmmutada.

Kuressaare meeskond on täis noori ja näljaseid mängumehi, kuid püsimajäämisheitluses on neil ikka ja alati midagi puudu jäänud. Üks kogenud hunt eesliinis võib olla just see haamer, mis vihatud jo-jo puruks lööb.

Harjumatu positsioon ei ole Skiperskile seejuures mingiks probleemiks. Esiteks on ta saanud ründamist kaks aastat Saaremaal harjutada ning teiseks meeldis talle ka juba FC TVMK-s kaitsjana tegutsedes väravaid lüüa.

Foto: Märt VassiljevSergei Ussoltsev
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Väravavaht

Sünniaeg: 02.04.1975 (34)
Senine hooaeg:
15 mängu (15 algkoosseisus), 8 sisselastud väravat ja 1 kollane kaart

Vaadake ja imestage, kuidas ka väliselt ebasportlaslik kuju võib Eesti Meistriliigas tegusid teha. Ja naerda pole siin midagi, vähemalt mitte vastasklubide toetajatel, sest sellest mehest palle mööda saada on raskem kui eeldada võiks.

Juba kolm korda on ta Narvast lahkunud ning iga kord tagasi tulnud, et klubile taaskord oma abikäsi ulatada ning üha uusi rekordeid lüüa. Ja millest me räägime, kui ta ka 34-aastaselt mängupraktikata naastes hoobilt statistikatabelite tippu ronib.

Ei saa välistada, et ta teeb ka veel viieteist aasta pärast come-back'i, seisab halli habemega õigel ajal õiges kohas ning päästab Transi järjekordselt.

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

2008 - 1. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
2007 - 1. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Meintz   •  
(77.233.85.***)
Hahaa see viimane lause oli hhea
taibu   •  
(80.235.44.***)
Tiidus küsib poiste eest megasummasid ja seepärast nad tiksuvadki mingites noorteliigades.
tom   •  
(90.190.112.***)
a-klassi mängijate eest saab küsida maksimum 12 miinimumpalka (b-klassi omade eest 9) ehk 52200 krooni. Pole nagu midagi metsikut supertalentide eest maksta.
Andrer   •  
(212.7.27.***)
to tom

U17 mängijate saab küsida 3000000 EUR. Kas huvitav? Ää?
kasahh   •  
(90.191.18.***)
Tiidus tahab poisid välismaale saata, mitte eesti liigasse virelema
kasahh   •  
(90.191.18.***)
jätta
mutt   •  
(91.179.155.***)
Oi-jah, kirjutajad on selgesti omad sümpaatiad välja öelnud... Tore muidugi, et ML seeniorid siis ilmselt enam üldse vigu ei teegi ja kasvuea ümaruse kõrval on väärikas hallpea märkimisväärne olnud. Point: lahe jututamine koos analüüsiseemnega, iga kandidaadi kohta erineval määral. Taevani kiidetud olgu kirjutajad!
oooo   •  
(87.119.178.***)
oon ainult yks taavi viikna
-JalkafriiK_   •  
(82.131.118.***)
mai tea see kõrtsmik minu arust küll sinna parimate noorte hulka ei kuulu ja vanurite seas oleks oodanud näha Terehhovi

Sisene
LEVADIA-FLORA
PARIMAD KESKVÄLJAMEHED
Premium liiga parimad poolkaitsjad 2021
LEVADIA-FLORA
MUUTUSED IDARINDEL
Ametlik: Narva Transi asub juhendama nimeka soomlase isa
VÄLISLIIGAD
JUTUD-JUTUD-JUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia tiitlišanss on ca 70 protsenti, aga aasta edukaim võistkond ikkagi Flora
VÄLISMAA PARIMAD
PARIMAD KAITSETALAD
Premium liiga parimad kaitsjad 2021
KOKKUVÕTTED 2021
SILM PEALE!
Vooluga kaasa liikumist armastav Jürgen Henn: mängu ajal olen pulsikellale päris kõrgeid numbreid saanud
HOOAEG LUUBI ALL
Premium liiga enim arenenud mängijad 2021
Premium liiga hooaja enim arenenud mängijate valik sisaldab tänavu läbimurde teinud noori, aga ka mõningaid hiliseid avanejaid, kelle hulgast ühe mehe võiks ristida suisa igaveseks arenejaks.
KOKKUVÕTTED 2021
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
30
25
2
3
81:31
77
2.
Tallinna FC Flora
30
22
7
1
83:20
73
3.
Paide Linnameeskond
31
17
8
6
61:32
59
4.
Nõmme Kalju FC
31
13
6
12
54:39
45
5.
Tallinna JK Legion
31
11
7
13
49:46
40
6.
JK Narva Trans
31
8
6
17
34:61
30
7.
FC Kuressaare
30
10
4
16
39:47
34
8.
Viljandi JK Tulevik
30
9
3
18
39:62
30
9.
Tartu JK Tammeka
30
7
4
19
34:72
25
10.
Pärnu JK Vaprus
30
5
3
22
24:88
18
HOOAEG LUUBI ALL

Loe Soccernet.ee põhjalikke Premium liiga hooaja kokkuvõtteid!

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
77
Tallinna FC Flora
73
Paide Linnameeskond
59
Nõmme Kalju FC
45
Tallinna JK Legion
40
JK Narva Trans
30
FC Kuressaare
34
Viljandi JK Tulevik
30
Tartu JK Tammeka
25
Pärnu JK Vaprus
18
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK